Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pátek 28. listopadu 2014
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Pár znásilnil čtrnáctiletého kluka

Pořádně divoké orgie se odehrávaly za dveřmi jednoho z bytů v Brně, kde bydlel 49letý Jindřich Seidl. Loni v listopadu u něho našel azyl čtrnáctiletý chlapec na útěku z dětského domova, přičemž Seidlovi zaplatil za střechu nad hlavou levným vínem.

Soud poslal do vazby sestru obviněnou z vraždy šesti pacientů

Do vazební věznice poslal ve čtvrtek ústecký okresní soud bývalou zdravotní sestru Věru M., která čelí obvinění z vraždy šesti pacientů nemocnice v Rumburku. Soud vyhověl žádosti státního zástupce. Padesátileté ženě hrozí až doživotní vězení.

Žalobce, který zaspal spor, nemusí platit škodu

Vrchní státní zastupitelství v Praze vedené Lenkou Bradáčovou si může započítat jedno drobné vítězství v kauze, která zaváněla ostudou. Jeho pracovník nemusí platit škodu, kterou státu způsobil jen tím, že se nedostavil k soudu.

Krnáčová končí na vnitru

Nová pražská primátorka Adria -na Krnáčová skončí ve funkci náměstkyně ministra vnitra pro veřejnou správu a legislativu k 30. listopadu. Od 1. prosince ji nahradí dosavadní výkonná ředitelka Svazu měst a obcí Jana Vildumetzová.

Knížák se nemusí omlouvat šéfovi NG za výroky v TV

Žalobu současného ředitele Národní galerie (NG) Jiřího Fajta na Milana Knížáka, který o něm před čtyřmi lety v pořadu České televize prohlásil, že je odpovědný za ekonomické zruinování NG, zamítl Vrchní soud v Praze.

Nájemníkovi za vraždu domovníka 12 let

Za vraždu domovníka si 53letý nájemník Vasil Šmíd odsedí dvanáct let ve vězení. Manželce a dětem zastřeleného správce navíc musí podle čtvrtečního rozsudku Krajského soudu v Plzni zaplatit milión korun. Vražda se odehrála letos v červnu v Plzni.

ÚS: Policie může použít odposlechy Rittigova advokáta

Záznamy odposlechů zachycujících rozhovory advokáta Davida Michala a dalších aktérů kauzy jízdenek pro pražský dopravní podnik nemusejí policisté ničit. Ústavní soud (ÚS) odmítl Michalovu stížnost.

Zástupce ředitele jel do školy opilý, naboural dvě auta

Do práce se v úterý vydal 49letý zástupce ředitele základní školy v Železné Rudě na Klatovsku Eugen Scheinherr opilý, navíc za volantem své felicie. „V ulici U Řezné narazil do zaparkovaného auta Opel Zafira, a když pokračoval v jízdě, narazil do oplocení u domu.

Montovali falešná kola Favorit

Na československou značku jízdních kol Favorit se zaměřili podnikavci, kteří, aniž by k tomu měli oprávnění, kola montovali a označovali logem Favorit. Dodávali je pak do desítek prodejen. Držitelé ochranných známek vyčíslili škodu na 84 miliónů.

Platy politiků: od 3,5 do 26 procent

Jak vysoké budou od příštího roku platy ústavních činitelů, zůstává stále nejisté. Jasno do sporu nevneslo ani včerejší jednání koaličních špiček. Zástupci soc. dem. Milan Chovanec a lidovců Pavel Bělobrádek se omezili na stručné konstatování, že koalice bude znovu hledat kompromisní dohodu s opozicí.

Vláda by měla jasně mluvit o Ukrajině, vzkázal Zeman

Pokud má česká vláda jiný názor na dění na Ukrajině než německý ministr zahraničí FrankWalter Steinmeier, který je proti vstupu Ukrajiny do NATO, měla by ho sdělit. Uvedl to včera prezident Miloš Zeman při setkání s novináři v tádžickém Dušanbe.

Kalousek koupil v Plzni pro charitu Švugerův obraz Ku*da z Lán

Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek ve čtvrtek v Plzni koupil kontroverzní obraz Ku*da z Lán. Plátno s kosočtvercem a částí obličeje Miloše Zemana chtěl původně darovat českému prezidentovi k Vánocům, nakonec ho ale dá na dobročinné účely.

Aukční salón výtvarníků pro Konto Bariéry letos už podvanácté

Nadace Charty 77 pořádá už 12. aukční salón výtvarníků pro Konto Bariéry. Tento salón je nejen největší charitativní aukcí s díly českých výtvarníků, ale současně také nekomerční přehlídka současné výtvarné scény napříč generacemi i žánry.

V Česku ubývá onemocnění TBC

Tuberkulózy (TBC) v Česku dlouhodobě ubývá a loni zaznamenali statistici výrazný skok -proti předloňským 611 onemocněním jich bylo 502. Se 4,8 případy TBC na 100 000 obyvatel patří ČR k zemím s nejnižším výskytem této infekce na světě.

Zdravotnictví funguje efektivně a není černou dírou, soudí Sobotka

České zdravotnictví podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) funguje celkově efektivně a není černou dírou.

Šéf bachařů odvolaný kvůli uprchlému vězni by měl řídit Bory

Ředitel odboru vězeňské a justiční stráže Petr Vlk, který byl odvolán z funkce kvůli úternímu útěku nebezpečného vězně Jana Nováka vězeňské eskortě při vyšetření v nemocnici, by měl usednout do ředitelského křesla největší české věznice v Plzni na Borech.

Bílé nosorožce se pokusí rozmnožit přenosem embrya

Trojici královédvorských bílých nosorožců severní formy čeká v keňské rezervaci Ol Pejeta náročný veterinární zákrok. Experti z Institutu pro výzkum zoo a divokých zvířat v Berlíně prověří možnost získat vzorky spermatu a vajíček pro embryotransfer – zavedení laboratorně získaného embrya do dělohy náhradní matky nosorožce bílého jižní formy.

Exšéf FAÚ za smrtelnou nehodu trestán nebude

Bývalý ředitel vlivného Finančně analytického útvaru ministerstva financí Milan Cícer nebude stíhán za smrtelnou nehodu, jejímž byl účastníkem přesně před rokem. Právu to potvrdil mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner s tím, že při vyšetřování nebylo prokázáno jakékoli jeho zavinění.