Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pondělí 5. prosince 2016
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Poslanci přitvrdí. Agresory má ředitel ze školy vyhodit

Už žádné mhouření očí. Případ šikany na pražské střední škole Na Třebešíně, kde soustavný teror učitelky přivedl kantorku do hrobu, pohnul zákonem. Pozměňovací návrh má zajistit, že v případě opakovaných excesů dostane student vyhazov.

Šéf armády navštívil české vojáky na základně v Kábulu

Náčelník generálního štábu Josef Bečvář o víkendu navštívil české vojáky na základně v afghánském Kábulu. Tradiční předvánoční cestu ovlivnila bezpečnostní situace po nedávném útoku na spojenecké základně Bagrám, kde čeští vojáci také působí.

Ve věku 104 let zemřela tanečnice Kyliánová

Ve věku 104 let zemřela v pátek meziválečná tanečnice Markéta Kyliánová, jež vystupovala pod uměleckým pseudonymem Rita Rita.

EET hlásí více než 10 miliónů účtenek

Restauratéři a hoteliéři odeslali do systému EET do nedělních 19 hodin, tedy za necelé čtyři dny fungování elektronické evidence tržeb, zhruba 10,4 miliónu účtenek. Informovala o tom mluvčí Finanční správy Petra Petlachová. Systém podle ní běží plynule a bez problémů.

V Krkonoších se rozjely další vleky

Na hřebenech Krkonoš napadalo počátkem víkendu za silného větru okolo třiceti centimetrů nového sněhu. Na horách přesto o víkendu panovalo příznivé počasí, které sportovci využili k prvnímu lyžování. Ať už na běžkách, či sjezdovkách.

Soud poslal podnikatele Zadeha opět do vazby

Brněnský soud včera večer rozhodl o uvalení vazby na íránského podnikatele Sharama Abdullaha Zadeha, kterého policie v pátek zadržela kvůli ovlivňování svědků v kauze rozsáhlých daňových úniků.

Škoda požáru 750 tisíc

Osm jednotek hasičů zasahovalo v noci na neděli při požáru hospodářské budovy v Jezdkovicích na Opavsku. V ohni uhynulo větší množství chovného ptactva i drobného domácího zvířectva. „Stavení bylo zcela zasaženo ohněm.

Vlak srazil ženu, na místě zemřela

Osobní vlak v Rosicích na Brněnsku srazil v sobotu na nádraží 36letou ženu, pravděpodobně spáchala sebevraždu, řekla policejní mluvčí Andrea Cejnková. Dodala, že okolnosti úmrtí ženy se vyšetřují.

Hasiči vyjížděli na jihu Čech k sedmi nehodám

Celkem k sedmi dopravním nehodám museli v sobotu vyjíždět jihočeští hasiči. Nejhorší z nich se stala před šestou večer mezi Hlavatci a Želečí na Táborsku. „Když hasičský tým ze stanice Soběslav dorazil na místo, byli tam už zdravotníci a ošetřovali jednoho dospělého a dvě děti.

Babiš je dvakrát silnější než ČSSD

Pokud by se nyní konaly volby do Sněmovny, zvítězilo by v nich s přehledem hnutí ANO se ziskem 33,5 procenta hlasů. Druhou ČSSD by volilo jen 14 procent lidí. Vyplývá to z průzkumu TNS Aisa pro Českou televizi, podle něhož by se do dolní komory dostalo sedm stran.

Fiala odmítl vládu s ANO, v krajích mu nevadí

Krajské koalice s ANO jsou věc jedna, vládní spolupráce věc druhá. Prohlásil to včera předseda ODS Petr Fiala, který odmítl možnost sedět v jednom kabinetu s hnutím Andreje Babiše. Průzkum TNS Aisa ukázal, že by ANO mohlo s ODS vytvořit vládu s pohodlnou většinou.

Karlovarská soc. dem. podpořila Sobotku i Chovance

Delegáti krajské konference ČSSD Karlovarského kraje podpořili v sobotu Bohuslava Sobotku i prvního místopředsedu Milana Chovance na předsedu a 1. místopředsedu strany. Post předsedy krajské organizace obhájil starosta Chebu Petr Navrátil, získal 72 procent hlasů.

Pod kopcem Santon opět zvítězil Napoleon

Dějepisci, vyznavači vojenské historie a koneckonců i americký herec Mark Schneider (na snímku) který představoval Napoleona, mohou být spokojeni. Stejně jako 2.

Ve StarDance skončil Roman Zach

Tančil pohledně, stepoval, měl náročnou choreografii a odborná porota ho ocenila za paso doble nejvyšším možným počtem bodů. Přesto zřejmě nebyl divákům příliš sympatický, poslali mu málo SMS a nedostal se do finále.

Češi si oblíbili adventní trhy v Sasku

Tisíce Čechů vyrážejí každoročně nasát vánoční atmosféru do sousedního Německa. V příhraničním Sasku je kromě tradičních vánočních trhů v Drážďanech stále vyhledávanějším cílem českých turistů komornější víkendový adventní program na pevnosti Königstein.

Středula: V roce 2018 by měla minimální mzda vzrůst na 12 tisíc

Minimální mzda v Česku by od roku 2018 měla činit zhruba 12 000 korun. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to řekl v neděli předseda Českomoravské komory odborových svazů Josef Středula. Od příštího roku se minimální mzda zvýší o 11 procent na 11 000 korun.

Zrzavého obraz téměř za 13 miliónů

Díla malíře Jana Zrzavého vévodila sobotní aukci s uměním a starožitnostmi aukčního domu Dorotheum. Nejdražší prodanou položkou se stalo Pole na Ile de Sein II. (na snímku), jehož cena se vyšplhala na 12,96 miliónu korun.

Třicítce stran hrozí pozastavení činnosti

Vláda by mohla navrhnout Nejvyššímu správnímu soudu, aby pozastavil činnost 29 politických stran a hnutí. Omezení hrozí například Alternativě pro ČR, Národní demokracii či straně Občané. cz. Rozpustit by soud mohl 13 subjektů, které už mají činnost pozastavenou.