Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 23. září 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

ODS viní Babiše i televize

Andrej Babiš se vyhýbá konfrontaci s pravicovou opozicí, nařkla včera ODS lídra ANO. Obvinila soukromé televize Novu a Primu, že v tom jdou Babišovi na ruku. Šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura reagoval na Babišovo rozhodnutí neúčastnit se superdebaty lídrů v ČT.

Vědcům prestižní ocenění

Tři vědce ocenila Akademie věd ČR, když jim udělila prestižní vědeckou cenu Praemium Academiae. Každý z oceněných navíc získá až 30 miliónů korun na výzkum v příštích šesti letech. Právo to zveřejnilo 20.

Škoda Auto zvažuje přesun části výroby do Německa

Automobilka Škoda Auto nemá lidi ani volnou kapacitu na další rozšiřování výroby. Proto zvažuje, že by se následník dnešního modelu Superb, vyráběného ve východočeském závodě v Kvasinách, mohl produkovat v Německu v některém ze závodů koncernu Volkswagen (VW), do nějž Škoda Auto patří.

Mrtvých chodců letos moc neubylo

Při chůzi po silnici mimo obec v noci, a za špatné viditelnosti i ve dne, musejí mít lidé na sobě reflexní vesty či pásky. Tato povinnost platí v Česku už devatenáct měsíců, přesto smrtelných nehod chodců moc neubylo.

Střet s kamiónem na Slovácku řidič osobního vozu nepřežil

Vážnou dopravní nehodu nepřežil v páteční ráno jednačtyřicetiletý řidič Škody Octavia na Slovácku. K neštěstí došlo po šes té hodině ranní na silnici I/55 mezi Huštěnovicemi a Starým Městem. „Řidič se čelně srazil s protijedoucím kamiónem, když z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru.

Policie zajistila 66 cizinců bez pracovního povolení

Jihomoravští policisté z odboru Cizinecké policie ve čtvrtek zkontrolovali jednu z průmyslových firem na Břeclavsku a zajistili 66 cizinců bez pracovního povolení. Na policejním webu to včera uvedla mluvčí Andrea Cejnková.

Studie: zdravotním pojištěním protečou miliardy

Každý člověk zaplatí zdravotním pojišťovnám v průměru 26 500 korun ročně. Celkem zdravotním pojištěním letos proteče 276,6 miliardy korun. Letos je systém zdravotního pojištění finančně vyrovnaný. Může to být naposledy.

Univerzity berou nejméně studentů

Nejslabší ročník se hlásí o diplom. I pro velké univerzity to znamená finanční potíže, protože významná část financování veřejných škol se odvíjí od počtu přijatých studentů. Ještě v roce 2010 se na vysokých školách zapsalo ke studiu v prvním ročníku 100 676 studentů.

Na křivé obvinění ze sexuálního zneužívání doplácejí děti

Jako boj, při kterém neexistují žádná pravidla, vnímají někteří rodiče spory o získání dětí do své péče. Podle zjištění Práva přitom rapidně roste počet případů, kdy zejména matky křivě obviní otce svých dětí z jejich sexuálního zneužívání.

Soud zrušil rozhodnutí celníků o zajišťovacích příkazech pro FAU

Krajský soud v Ostravě včera zrušil zajišťovací příkazy celníků za zhruba 343 miliónů korun pro opavskou firmu FAU. Podle soudu použila Celní správa nejtvrdší řešení, i když pro něj nebyl důvod. Příkazy na 200 a 143 miliónů vyměřili celníci této společnosti loni v září.

Nemocnice: Bez bonusů by se zdravotní péče zhroutila

Nemocnice se obávají finančních potíží, které by pro ně představovala ztráta zpětných bonusů od dodavatelů zdravotnického materiálu. Některé v tom vidí cestu vedoucí k privatizaci.

Soud rozmetal policii kauzu anarchoteroristů

Pro nedostatek důkazů a kvůli pochybnostem ohledně postupu policie zprostil včera pražský městský soud pět lidí obžaloby z přípravy teroristického útoku na vlak s vojenskou technikou. Rozsudek není pravomocný.

Taxikáři budou blokovat ulice kvůli Uberu

Taxikáři chystají na příští týden demonstraci formou pomalé jízdy pražskými ulicemi. V pátek odpoledne totiž vypršelo ultimátum, které dali primátorce Adrianě Krnáčové (ANO), aby vyřešila situaci se společností Uber.

Úroda jablek kvůli mrazům slabá

Letošní úroda jablek v sadech českých pěstitelů by podle posledního odhadu k začátku září měla meziročně klesnout o 24 procent na 96.657 tuny, a měla by být tak nejnižší od roku 2011. Sklizeň hrušek by se měla snížit o 36 procent na 4281 tun.