Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pondělí 30. listopadu 2015
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Rozsáhlé kláštery vítaly první návštěvníky

Stovky návštěvníků si o víkendu poprvé prohlédly komplex klášterů minoritů a sv. Kláry z poloviny 14. století v Českém Krumlově. Přípravy revitalizace začaly už v roce 2007, ale samotná přestavba se uskutečnila během necelých dvou let.

Česko se nepřipojí k žalobě proti kvótám, řekl Sobotka

Česko se nepřipojí ke slovenské žalobě proti kvótám na přerozdělování uprchlíků, jak to v pátek navrhoval vicepremiér Andrej Babiš (ANO). Vláda na sobotním mimořádném jednání rozhodla, že zůstane u své původní pozice. Novinářům to řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Otrávený metanolem zemřel

Šestašedesátiletý pacient, který ležel v kladenské nemocnici po otravě metanolem, v neděli odpoledne zemřel. Policisté dál pátrají po původu závadného alkoholu. Muž z Velké Dobré byl přijat v kladenské nemocnici před týdnem, jeho stav byl vážný.

Hlášení přerušilo Václava Moravce

Nedělní diskusní pořad České televize Otázky Václava Moravce narušil automatický test evakuačního systému. Problém trval více než pět minut a ČT vysílání z žižkovské věže přerušila a pustila místo něj jiný pořad.

Libušín v Beskydech obnoví do detailů

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku již má dokončen projekt na opravu vyhořelé chaty Libušín na Pustevnách v Beskydech a začíná soutěž na dodavatele obnovy. Právu to řekl Jindřich Ondruš, ředitel rožnovského muzea, které má národní kulturní památku v Beskydech ve správě.

Děti vzkazují Ježíškovi: Hračky pro hloupé nebereme

Zdá se, že čtvrtstoletí na efekt vypočítaných, ale pro rozvoj dítěte sotva použitelných hraček končí. Potvrdil to i o víkendu druhý ročník Festivalu her a hraček v Pardubicích.

Myslivec na honu zasáhl kolegu

Případem postřeleného myslivce se v sobotu 28. listopadu dopoledne začali zabývat policisté ze Žďárska. Jak informovala policejní mluvčí z Vysočiny Dana Čírtková, stalo se tak na honu v katastru obce Radňoves.

Na Bruntálsku vzplanuly dva domy

Na první adventní víkend nebudou v dobrém vzpomínat obyvatelé dvou rodinných domů, u jejichž požárů zasahovali hasiči. Na každém z domů vznikla škoda ve výši kolem jednoho a půl miliónu korun. K prvnímu požáru byli hasiči přivoláni v sobotu před šestou hodinou večerní do Břidličné.

V Praze se vydražily obrazy za rekordních sto padesát miliónů

Neuvěřitelnou hranici 150 miliónů korun překonaly prodeje obrazů klasiků českého moderního umění, které v neděli nabídla do dražby v pražském Žofíně Galerie Kodl a Galerie Vltavín. „Přesné výsledky budeme znát až zítra, rozhodně však byla na našem Aukčním dnu pokořena rekordní souhrnná částka 150 miliónů korun.

ČSSD vzkázala novému šéfovi TOP 09, že o námluvy nestojí. ODS věří ve spolupráci

Slova Miroslava Kalouska o tom, že TOP 09 chce najít společný politický průnik v některých otázkách s ČSSD, nechala sociální demokraty chladnými. Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka to pro Právo komentoval slovy, že programy obou stran jsou „velmi, velmi vzdálené“ a že sněm topky na tom nic nezměnil.

Starostové se přetahují o značku

Na sněmu TOP 09 mezi hosty vystoupil i úřadující předseda hnutí Starostové a nezávislí Petr Gazdík. Z jeho projevu vyplynulo, že rozkol mezi TOP 09 a STAN pokračuje. Gazdík připomněl, že do krajských voleb 2016 půjdou obě uskupení zvlášť a že to nemusí znamenat, že budou soupeři.

Karel Gott si pro cenu přišel osobně

VÍTĚZOVÉ ČESKÝCH SLAVÍKŮ MATTONI JSOU TRADIČNÍ, PŘEKVAPENÍM JE ÚSPĚCH SKUPINY ORTEL Čekání na to, jestli si momentálně s vážnou chorobou bojující Karel Gott přijde pro svého jubilejního zlatého Slavíka osobně, dopadlo dobře.

Slza slavila v úzkém kruhu

Dvě prvenství si ze Státní opery Praha odnesla popová dvojice Slza, tedy zpěvák Petr Lexa a kytarista Lukáš Bundil. Stala se objevem roku i hvězdou internetu. „Prvenství v kategorii Hvězda internetu přišlo nejdříve a zaskočilo nás.

Slavík je hlas lidu, může uspět každý

Český slavík je anketa popularity. Znamená to, že její výsledky řídí vkus publika a oblíbenost jednotlivých umělců u něj. Profesní schopnosti a kvality hrají leckdy vedlejší roli, mnohdy ani to ne.

Kabát: Budeme hrát jako dosud, jinak to neumíme

Teplická rocková skupina Kabát získala v sobotu desátého zlatého Českého slavíka. Díky tomu se definitivně zařadila mezi legendy české hudební scény. Na otázky Práva odpověděl zpěvák Josef Vojtek. * Máte z jubilejního ocenění radost?

StarDance tančila pro Paraple

Sobotní pokračování zábavné taneční soutěže StarDance v České televizi se stalo v mnohém mimořádné. Tančilo se poprvé v historii pořadu pro charitu. Každá ze zbývajících pěti soutěžních dvojic přizvala na taneční parket jednoho z klientů Centra Paraple upoutaného na vozík a společně předvedli ve trojici buď tango, nebo jive.

Na vozíku se ocitne ročně 250 mladých lidí

PREZIDENT CENTRA PARAPLE ZDENĚK SVĚRÁK: Centrum Paraple založili v roce 1994 Zdeněk Svěrák spolu s Olgou Havlovou (první ženou prezidenta Václava Havla) a Svazem paraplegiků.

TOP 09 má spojku k ČSSD: Marka Ženíška

TOP 09 hledá cestu k největší vládní straně ČSSD. Bezpečnostní krize ve světě a Evropské unii obě strany výrazně sbližuje, míní čerstvě zvolený první místopředseda topky Marek Ženíšek (36).