Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Úterý 27. září 2016
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Invalida vraždil ve stanu na haldě

Smutný případ vraždy, která se odehrála ve stanovém přístřešku obývaném dvojicí bezdomovců na jedné z ostravských hald, posuzuje od pondělka Krajský soud v Ostravě. Invalidní důchodce Tomáš Pivko tady letos v únoru ubodal svoji partnerku, protože se mu nelíbilo, že příliš pije.

Správa železnic chce opravit Negrelliho viadukt

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) vypsala veřejnou zakázku na opravu historického Negrelliho viaduktu v Praze. Cenu prací, které by měly trvat 39 měsíců, odhaduje na 1,19 miliardy korun bez DPH. Tendr souvisí s modernizací trati z hlavního města do Kladna.

Štein má zajistit účast odborů ve správní radě VoZP

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) uložil odvolanému řediteli Vojenské zdravotní pojišťovny (VoZP) Karlu Šteinovi, aby do poloviny listopadu zajistil obměnu správní rady pojišťovny tak, aby v ní byli zástupci odborů.

Ve vraku auta vyhasl život řidiče

Tragicky skončila dopravní nehoda, která se stala v noci na pondělí u Dyjákovic na Znojemsku. Osobní Volkswagen Golf mířící k obci od rakouské hranice se po nárazu do stromu proměnil v hromádku trosek. Řidič nepřežil.

Policie dopadla pět ze šesti podezřelých z napadení muže v metru

Policie dopadla pět ze šesti mladíků, kteří v červenci v metru bezdůvodně napadli muže a způsobili mu mnohačetná poranění hlavy. Všichni jsou mladší 18 let, sdělila včera policejní mluvčí Iveta Martínková. Po posledním, šestém podezřelém policisté nadále pátrají.

Členové Dělnické strany museli k soudu

Po šesti letech obnovil Obvodní soud pro Prahu 1 hlavní líčení s osmi obžalovanými kvůli údajné propagaci nacismu a neonacismu. Z obžalovaných, mezi nimiž jsou členové bývalé Dělnické strany, se osobně dostavili pouze tři, ostatní požádali o jednání ve své nepřítomnosti.

Právník zachránil školu. Dostal za to čestné občanství

Jiní už nevěřili, že se to podaří. On trpělivě připravoval a psal petice, výzvy a dopisy politikům na všech úrovních. Antonín Kousal, čtyřiašedesátiletý právník z Říčan u Prahy, se mimořádným způsobem zasloužil o zachování nejstarší sklářské školy na světě, Střední umělecko-průmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově na Českolipsku.

Teplický soud o mladém vrahovi nerozhodl

Dvě hodiny rozhodoval v pondělí odpoledne teplický soud o dalším osudu čtrnáctiletého hocha, který letos v únoru v zahrádkářské kolonii na okraji lázeňského města brutálně zavraždil o rok mladší kamarádku. Verdikt nevynesl, jednání bylo odročeno.

Auto srazilo u školy tři lidi

Osobní auto najelo v pondělí ráno do skupinky tří chodců na přechodu u základní školy na opavském sídlišti Kateřinky. Dvě děti jsou zraněny těžce, maminka jednoho z nich má lehké zranění. Za volantem auta seděl mladík (19) z Opavy.

Sobotka: Unijní kvóty jsou slepá ulička

Bratislava Dvoustranné česko-slovenské vztahy, migrační krizi, evropskou bezpečnost, dopravní spojení mezi oběma státy a připravované oslavy 100. výročí vzniku Československa v roce 2018 projednávaly včera v Bratislavě na společném zasedání vlády ČR a SR.

Zeman a Klaus společně na pouti i na Rhodosu

Prezident Miloš Zeman prožije několik dní společně se svým předchůdcem Václavem Klausem. Obě hlavy státu se ve středu, o státním svátku, setkají na tradiční Svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi.

Nejprůhlednější v hospodaření je podle Oživení kraj Vysočina

V hospodaření, rozpočtu, veřejných zakázkách, střetu zájmů nebo průhlednosti rozhodování si podle hodnocení protikorupčního spolku Oživení vedl nejlépe v končícím volebním období Kraj Vysočina, za nímž skončily Liberecký a Jihočeský kraj.

Místo patoků dnes vyrábí špičková vína

Ze dna mezi elitu za jediný rok. Takřka nemožné se podařilo Pavlu Buriánkovi ve vinařství ZD Němčičky. Dříve byla vína družstva hojně uveřejňovaná i na portálu potraviny na pranýři v kolonce závadných výrobků. Dnes stejný výrobce sklízí úspěchy.

ČSSD znovu navrhuje dodatečné odškodnění klientů Union banky

Skupina poslanců ČSSD ve Sněmovně opět předložila návrh na dodatečné odškodnění klientů zkrachovalé Union banky. Týká se pouze fyzických osob a dosahovat má zákonem stanovené hranice sto tisíc eur, tedy asi 2,7 miliónu korun na osobu.

Policie obvinila jihočeskou soudkyni kvůli údajně zmanipulované insolvenci

Detektivové z královéhradeckého policejního ředitelství minulý týden obvinili v souvislosti s údajně zmanipulovaným insolvenčním řízením českobudějovickou soudkyni Marii Červinkovou. Za zneužití pravomoci jí hrozí v případě prokázání viny jeden rok až pět let vězení.

Dnes česká premiéra Anthropoidu

Dnes večer, v den 75. výročí nástupu Reinharda Heydricha do funkce zastupujícího říšského protektora pro protektorát Čechy a Morava a vyhlášení stanného práva a zároveň v předvečer Dne české státnosti, bude mít českou premiéru britsko-český snímek Anthropoid.

Ve Vnorovech už potřetí vykolejil vlak

Vnorovy na Hodonínsku jsou zakleté. V pondělí odpoledne tam znovu vykolejil vlak. V rozmezí dvou týdnu již potřetí, a to je trať uzavřená. Při opravě trati po pátečním vracení převráceného jeřábu na trať vykolejila lokomotiva pracovního vlaku.

Innogy zlevní plyn o tisíce

Společnost innogy, na niž se přejmenuje dominantní dodavatel zemního plynu RWE, slibuje velké zlevnění. Lidem nabídne bonusy, díky nimž ročně ušetří až tři tisíce. „Domácnost s produktem plyn Standard ušetří oproti minulé topné sezóně více než dva tisíce.