Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 13. února 2016
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Vyzkoušeli jsme asistenční službu ŘSD

V odstavném pruhu jedou dvě vozidla s blikajícími výstražnými světly. Mají oranžovou barvu, stejnou barvu jako auta, která se blíží k místu, kde jsme vytvořili fingovanou poruchu. Jsme na 174. kilometru D 1 ve směru na Prahu.

Obrat v cenách potravin zvedl inflaci

Růst spotřebitelských cen v lednu meziročně zrychlil na 0,6 procenta. Ještě v prosinci přitom činila inflace 0,1 procenta. Jednou z příčin jsou změny v cenách potravin, u některých došlo ke zmírnění poklesu cen, u jiných, jako zelenina a ovoce, se dál zdražovalo, uvedl v pátek Český statistický úřad.

ANO má 30 procent, ODS před komunisty

Překvapením sněmovních voleb, pokud by se konaly v lednu, by byla ODS. Podle průzkumu TNS Aisa pro Českou televizi by dosáhla na třetí příčku s 10,5 procenta hlasů. ODS si proti prosinci pomohla o 2,5 bodu a o jeden bod by předběhla komunisty.

Turecký Kurd nebude vydán do vlasti

Nazmi Sahin (31), turecký občan hlásící se ke kurdské menšině, zadržený v listopadu loňského roku v Hradci Králové na základě pátrání Interpolu pro podezření z terorismu, je volný.

Koncem roku bylo 604 stoletých

V Česku žilo na konci loňského roku 604 stoletých a starších lidí – 526 žen a 78 mužů. Nejstaršími obyvatelkami jsou dvě ženy s rokem narození 1907. Nejstarší muž se narodil v roce 1909. Informovala o tom mluvčí České správy sociálního zabezpečení Jana Buraňová.

Kalousek: Pelikán je ruský agent

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) je ruským agentem. Alespoň tak ho včera veřejně ve vypjaté atmosféře v budově Sněmovny označil šéf TOP 09 Miroslav Kalousek v souvislosti s propuštěním Libanonce Alího Fajáda.

Sobotka: Stropnický pochybil, ale zůstane

Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) pochybil, když potvrdil výměnu pětice Čechů držených v Libanonu za to, že Alí Fajád nebude vydán do USA. Není to ale na odvolání. „Myslím si, že ministr Stropnický udělal chybu.

Pelikán: Postupovali jsme správně, stíhat Fajáda v ČR nešlo

Vedení opoziční TOP 09 v čele s předsedou Miroslavem Kalouskem včera ostře napadlo ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) kvůli jeho rozhodnutí nevydat do USA Libanonce Alího Fajáda drženého do minulého týdne v české vazbě.

Střecha Národního muzea v plamenech

Mohutné plameny vyšlehly v noci ze čtvrtka na pátek ze střechy Národního muzea na Václavském náměstí v Praze. Na místě zasahovalo 19 hasičských jednotek, oheň dostaly pod kontrolu po necelých dvou hodinách.

Klenoty v květnu opět k vidění

Pražský hrad změnil koncepci své hlavní výstavy, která má letos připomínat 700. výročí narození císaře a krále Karla IV. Jejím zlatým hřebem mělo být výjimečné vystavení svatováclavské koruny s replikami královských insignií z doby gotické v Císařské konírně a výstava se měla konat ve zvláštním režimu omezujícím počet diváků.

Když se jim tu nelíbí, ať jdou, znělo Sněmovnou

Již podruhé poslanci přerušili jednání o migrační krizi, aniž by se dobrali k nějakému závěru. Stejně jako v lednu, kdy premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) předložil Sněmovně zprávu o migraci, v páteční debatě převažovala opoziční kritika vlády.