Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 4. července 2015
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Kvůli čachrům s řidičáky přišel zkušební komisař o místo

Měl kontrolovat, zda uchazeči o řidičský průkaz zvládají všechny potřebné zkoušky a testy na takové úrovni, aby skutečně mohli vyrazit na silnice. Místo toho však zkušební komisař Městského úřadu v Ivančicích na Brněnsku podle kontroly ministerstva dopravy hned v několika případech postupoval velmi nestandardně.

OPRAVA.

Vicepremiér Pavel Bělobrádek si loni podle svého přiznání koupil byt v Náchodě za 793 612 korun, nikoliv za 1 793 612 korun, jak jsme včera omylem uvedli. Za chybu se omlouváme.

K Babišovu hýčkanému dítěti bude komise

Chystané zavádění elektronické evidence tržeb (EET), o kterém mají poslanci ve Sněmovně znovu debatovat, dál nahlodává jednotu koalice. Ministři podle zjištění Práva začátkem června při schvalování návrhu zákona v tichosti přijali doprovodné usnesení, jímž soc.

Mají leukémii, a přesto stále častěji rodí zdravé děti

Leukémie, tedy rakovina krve, a těhotenství. Donedávna neslučitelné pojmy. Dnes díky moderní léčbě přivádějí ženy na svět zdravé děti. V Česku už jich žije třináct. Dvě další takto nemocné ženy jsou těhotné.

Peťa by mě zabil, říkala Kramná

Opět nevěra a žárlivost mezi manžely Monikou (36) a Petrem (37) Kramnými se včera propírala u Krajského soudu v Ostravě, kde se Kramný zodpovídá z vraždy manželky a dcery Kláry (8) na předloňské dovolené v egyptské Hurghadě.

Valachová našla s Dornou řešení pro brněnskou GP

Pro možnost využití dotací z veřejných zdrojů je nezbytné, aby pořadatelství motocyklové Grand Prix v Brně přešlo na nový neziskový subjekt v garanci státní správy. Vyplývá to z memoranda, které v pátek podepsala ministryně školství Kateřina Valachová (za ČSSD) s Carmelem Ezpeletou, ředitelem Dorny, která je promotérem MS.

Experti potvrdili totožnost uhořelých

Kriminalisté pokračují ve vyšetřování tragického červnového požáru rekreační chaty u Kněžmostu na Mladoboleslavsku. Zahynuli při něm dva lidé - student a učitelka. Policie teprve nyní definitivně potvrdila jejich totožnost na základě provedené pitvy a dalších expertiz zcela ohořelých těl.

Stany a baťůžky rychle plní Rolavu

Výjimečnost jubilejního, 50. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech je poznat i ve stanovém městečku na přírodním koupališti Rolava.

Karlovarský filmový svátek čekají dva dny tropických teplot

V tropických teplotách proběhne tentokrát začátek letošního jubilejního, 50. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Vysoké teploty, pohybující se ve stínu až kolem 35 stupňů Celsia, mohou nadělat spoustu nepříjemností.

Příspěvky na péči? Kontrola bezzubá

Loni stát vyplatil měsíčně v průměru 331 800 příspěvků na péči pro hendikepované osoby, které si za ně mohou platit sociální služby. Celkem stát v minulém roce zaplatil na těchto příspěvcích 20,4 miliardy korun.

Právníci: O šibenicích měla mít policie jasno

Symboly násilí včetně modelů šibenic, které třímali účastníci středeční demonstrace proti imigraci a EU na pražském Václavském náměstí, neměly nechat policii na pochybách. Podle advokátů oslovených Právem měla konat okamžitě.

Sobotka: Do strojírny jsem nepřijel podpořit Mládka

Premiér Bohuslav Sobotka včera ocenil při návštěvě akciovou společnost První brněnská strojírna (PBS) Velká Bíteš na Žďársku za to, jak se pere s problémy souvisejícími se sankcemi Evropské unie vůči Rusku.

Tisíce podpořily Stop nenávisti

Přes pět tisíc lidí podpořilo dopis platformy Stop nenávisti vyzývající k odsouzení rasismu a xenofobie v české společnosti. „Naší zemí se šíří vlna nenávisti v souvislosti s možným přijímáním uprchlíků.

Hrozba MERS: v karanténě autobus lidí

Téměř padesátka lidí, kteří v noci na pátek vyrazili do Polska a skončili v karanténě kvůli podezření u jejich průvodce na onemocnění MERS, si včera odpoledne mohla konečně oddechnout. Výsledky testů onemocnění MERS u 34letého průvodce neprokázaly.

Nový Okamura se nechytí, doufají politici

Hnutí Blok proti islámu, vedené přírodovědcem Martinem Konvičkou, chce uspět v krajských volbách na podzim 2016, jak Konvička ohlásil na úterní pražské demonstraci. Na tom, jestli je úspěch protiislámského hnutí reálný, se odborníci neshodují.