Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 21. července 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Déšť v Beskydech zeslábl, řeky se vracejí k normálu

Vydatný déšť v Beskydech včera odpoledne zeslábl a zvýšené hladiny řek se už vracejí k normálu. První stupeň povodňové aktivity platí na Frýdecko-Místecku už jen na třech místech. ČTK to dnes dopoledne řekla mluvčí společnosti Povodí Odry Šárka Vlčková.

Útočník z Hurghady před soud nepůjde. Není svéprávný

Devětadvacetiletý Egypťan, který vloni v červenci na pláži v egyptské Hurghadě smrtelně pobodal Češku (36) a zabil další dvě německé turistky (56 a 65), za své činy souzen nebude. Tamní orgány jej totiž podle sdělení českého ministerstva zahraničí shledaly nesvéprávným.

Dva Češi dostali mexické vyznamenání

Vědec z Univerzity Pardubice Oldřich Kašpar a česká pedagožka žijící v Mexiku Ludmila Holková Oborná převzali v pátek na mexickém velvyslanectví v Praze Řád aztéckého orla. Je to nejvyšší vyznamenání, které mexická vláda uděluje cizincům.

Za dětské porno dostal fotograf šest let

Hlavní protagonista největšího případu dětského porna v dějinách české kriminalistiky, 58letý Pavel Rohel, dostal v pátek u Krajského soudu v Hradci Králové šestiletý trest vězení. Soud mu nařídil také zaplatit pokutu půldruhého miliónu korun určenou zneužitým dětem a absolvovat ochrannou léčbu.

ČT: Zeman podal dovolání v kauze Oleo Chemical

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podává dovolání proti rozsudku v kauze tunelování firmy Oleo Chemical. Zeman žádá přísnější tresty pro zakladatele firmy Michala Urbánka a Kamila Jirounka i pro Petera Kmetě, někdejšího obchodního partnera lobbisty Ivo Rittiga.

Cizinci stíhanému za znásilnění schizofreničky trest jen za rvačku

Hrozba v podobě desetiletého trestu vězení visela nad Řekem žijícím ve Vídni Andreasem Krissalisem. Podle státní zástupkyně měl loni v Brně zbít 29letou ženu i muže, který jí přispěchal na pomoc, při dalším útoku prý dokonce ženu znásilnil.

Recidivistu chtěl soud napravit domácím vězením

Více než tucet záznamů má v trestním rejstříku sedmatřicetiletý Vladislav David. Naposledy v podmínce dělal neplechu loni v létě v centru Jihlavy, kdy nejprve nedbal toho, že kolem chodí lidé, a močil na zeď Dělnického domu, načež o pár chvil později zbil svého známého.

Vyhozené peníze, tepe opozice audit

Chystaný audit majetku vydaného církvím pravicová opozice nechápe. Podle jejích zástupců to budou jen vyhozené peníze z okna. O plánovaném auditu pod taktovkou ministra zemědělství Miroslava Tomana (za ČSSD) informovalo Právo včera. „Já mám svědomí čisté.

Spor mezi námi kvůli MPSV není, tvrdí šéfové ANO a ČSSD

Šéfové vládních koaličních stran hnutí ANO a ČSSD popírají, že by byl mezi nimi kvůli ministerstvu práce a sociálních věcí (MPSV) nějaký spor.

Pověsil stetoskop na hřebík a kácí stromy na Vysočině

V Českých Budějovicích ho zná v podstatě každý. Lékař záchranné služby Lumír Mraček (66) sloužil téměř čtyřicet let a zasahoval i u velmi těžkých případů. Před třemi lety se rozhodl, že pověsí lékařskou brašnu na hřebík a začne se věnovat dřevorubectví na svém hospodářství.

Exministr Krčál opsal i část diplomové práce

Bývalý ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD) opsal část své diplomové práce. Včera to uvedla Česká televize, podle níž je úvodních 17 stran Krčálovy diplomky totožných s jeho bakalářskou prací.

Češi hlídají větší kus evropského nebe

V evropském vzdušném provozu je letos rekordně rušno a tento nápor některá střediska řízení letového provozu nejsou schopna kapacitně zvládnout. To se týká i centrály v německém Karlsruhe. Část jeho služeb proto převzalo české Řízení letového provozu (ŘLP).

Komise k OKD chce vyslechnout čtyři miliardáře i bývalé politické špičky

Poslanci sněmovní vyšetřovací komise začnou v pondělí vyslýchat svědky, kteří by mohli pomoci rozplést příběh privatizace těžařského podniku OKD. Jednání komise bude neveřejné.

Ke stému výročí založení republiky se otevřela Čapkova vila

Vila spisovatele Karla Čapka na pražských Vinohradech se včera večer nakrátko otevřela veřejnosti, a to při příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československa. Pokud budou mít lidé o prohlídky zájem, připraví radnice Prahy 10 na léto další termíny.

Vláda chce tajit informace, kdo jde do vazby

Veřejnost se možná v budoucnu nedozví o tom, jakého politika poslal soud do vazby. První vláda Andreje Babiše (ANO) totiž přilepila pozměňovací návrh k zákonu o zpracování osobních údajů, který by omezil zákon o svobodném přístupu k informacím.