Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pondělí 24. října 2016
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Šéf žalobců: říct jméno Tuhého předem bylo nezákonné

Zveřejnit jména šéfů policie před jejich výslechem ohledně reorganizace policie bylo v rozporu se zákonem, tvrdí nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Podal kvůli tomu kárnou žalobu na jednoho ze státních zástupců Vrchního státního zastupitelství v Olomouci.

KSČM šéfa nesundala, teď myslí na Babiše

Sobotní jednání ústředního výboru KSČM nakonec o odvolání předsedy strany Vojtěcha Filipa kvůli volebnímu fiasku nehlasovalo, přesto bylo vedení komunistů podle informací Práva pod palbou nespokojených kolegů. Na tapetě byli kromě Filipa ještě místopředseda Jiří Dolejš jako šéf kampaně.

BOURAČKA ZASTAVILA DÁLNICI.

Nehoda dvou osobních aut zastavila v sobotu odpoledne dálnici D 46 u Vyškova ve směru na Prostějov. Jedno z havarovaných aut skončilo na střeše. Záchranáři převezli do nemocnice ve Vyškově celkem tři lidi včetně dítěte, jejich poranění ale naštěstí nebyla vážná.

Moravským božolé se zatím neťuká

Letošní mladé víno by mohlo být podle vinařů vynikající, stejně jako celý ročník 2016. Jednu z prvních příležitostí ochutnat mladé víno měli lidé v sobotu v Mikulově na Pálavském gulášfestu. Mladé víno pod značkou Moravské božolé tu už roky nabízí hoteliér Josef Ševčík.

Mladý řidič jel na červenou, při nehodě na místě zemřel

Tragická dopravní nehoda se stala v sobotu večer poblíž centra Plzně. Mladý řidič projížděl jednu z nejrušnějších křižovatek ve městě na červenou. Boční náraz druhého vozu přes veškerou snahu přivolaných záchranářů nepřežil. K neštěstí došlo po 18.

Brady: Myslel jsem, že už je jiný svět

„Pro nás je Česká republika, kromě toho, že je to pro nás domov, demokratická země. A proto jsme si nedovedli představit, že něco takového by se mohlo v demokratické zemi stát,“ řekla včera po příletu manželka Jiřího Bradyho Tereza.

Kdo je Jiří Brady

Jiří (George) Brady se narodil 9. února 1928 v Novém Městě na Moravě. Po německé okupaci byli jeho rodiče kvůli židovskému původu deportováni do koncentračního tábora. Oba byli zavražděni v Osvětimi.

Někteří půjdou na Hrad, jiní na náměstí

Politici se kvůli kauze rozdělili na tři skupiny. Jedni se nadále chystají na oslavu státního svátku na Hrad. Druzí se rozhodli nejít a třetí skupina váhá, jak se celý příběh vysvětlí.

Ťok se zastal letových dispečerů, Ovčáček se jim omluvil

Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) se postavil za dispečery Řízení letového provozu. Podle něj za zpoždění prezidenta Miloše Zemana na pohřbu slovenského exprezidenta Michala Kováče v Bratislavě nemohou. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček, který zpoždění na dispečery svaloval, se v sobotu omluvil.

StarDance se rozloučila s Vízkem

Taneční soutěž StarDance, vysílaná Českou televizí, pokračovala v sobotu večer třetím kolem. Devět soutěžních párů předvedlo rumbu a valčík na české nebo slovenské písničky. Dívalo se opět 1,33 mil. diváků.