Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pondělí 29. srpna 2016
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Noční bytaři jsou postrachem ulic. Kradou, zatímco lidé doma spí

Nechce se tomu ani věřit. Někteří bytaři si jsou tak jistí a vězení se nebojí, že se bez skrupulí do příbytků vplíží a kradou, i když obyvatelé jsou doma a spí. Nejde zrovna o ojedinělé případy. „Stalo se to minulý týden.

Sesuv ve Věstonicích se sune do politiky

Skončí kauza sesuvu půdy v Dolních Věstonicích v soudní síni? Není to vyloučeno. Právní kroky avizuje ministerstvo životního prostředí (MŽP), na soud se možná obrátí i starostka Dolních Věstonic Jaroslava Rajchlová (Věstonická beseda).

Nepřežili pády letadel

Srážku letadel a pád kluzáku nepřežili o víkendu dva muži. U Dlouhé Loučky na Olomoucku se z dosud nezjištěných příčin srazila v sobotu večer dvě ultralehká letadla. Při nehodě zemřel pětašedesátiletý pilot, další dva muži z druhého ultralightu byli vážně zraněni a skončili v nemocnici.

Přes pět miliónů octavií

Celkový počet prodaných vozů Škoda Octavia již přesáhl pět miliónů kusů. Od zahájení výroby v roce 1996 do letošního července automobilka Škoda Auto prodala 5,18 miliónu octavií, tedy nejvíce ze všech modelů značky. Vyplývá to z aktuálních informací automobilky.

Požár mohl způsobit škodu až 10 miliónů

Sobotní požár v masokombinátu v průmyslové zóně v Plzni na Borských polích mohl podle hasičů způsobit až desetimiliónovou škodu. Policie i zástupci firmy včera řekli, že škoda se zatím vyčísluje.

Technopárty na Teplicku policie ukončila

Až čtyři stovky lidí se z pátku na sobotu zúčastnily technopárty v areálu bývalého uprchlického tábora v Červeném Újezdu na Teplicku. Policisté vyhodnotili jednání pořadatele jako jiný správní delikt a akci v sobotu po poledni ukončili.

Zmizelého plavce našli hasiči mrtvého

Další smrt ve vodě si letošní léto připsalo v sobotu odpoledne na Havlíčkobrodsku. Před čtvrtou hodinou odpoledne se obrátili na linku 112 rekreanti od Jezuitského rybníka u Sirákovic, kteří si všimli, že několik desítek metrů od břehu zmizel pod hladinou plavec, který už se nevynořil.

Tradiční festival vína zakotvil ve městě perníku

Festival vína, už tradiční, se konal v pátek večer a po celou sobotu na pardubickém zámku a v centru města mezi festivalovými dny vládla Vinařská noc na Pernštýnském náměstí. Festival, na kterém se o přízeň ucházelo přes padesát českých i zahraničních vinařství, zná své vítěze.

Chovanec: Do konce roku žádné migranty

Česko nepřijme do konce letošního roku žádné migranty z Turecka. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) chce naopak přitvrdit v jednáních s Řeckem, které by mělo začít vůči běžencům plnit své povinnosti. Podle ministra jsou tuzemské kontroly migrantů po pokusu o převrat v Turecku přísné.

Nákup jaguarů je ministr ochoten odtajnit

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) je ochoten odtajnit zakázku na nákup dvou luxusních vozidel značky Jaguar, která policie sehnala od dealera Petra Dajbycha. Podnikatel má v Plzni autosalon a Chovanec od něj loni koupil za 3,1 miliónu byt v lukrativní plzeňské vilové čtvrti Bezovka.

Nový zákon o dani z příjmů až od roku 2020

Nová moderní a jednoduchá daňová soustava (projekt MOJE daně) by mohla být uvedena do praxe od začátku roku 2020. Její součástí má být zcela nový zákon o dani z příjmů stejně jako institut samovyměření daně.

Šéf komise Blažek: Od nás informace uniknout nemohly

Od nás nic neuniklo, jedině od státního zastupitelství nebo policie. Tak odmítá úniky informací do médií ohledně vyšetřování reorganizace policie předseda parlamentní vyšetřovací komise Pavel Blažek (ODS).

Balóny v Telči zamávaly prázdninám už podvacáté

Závěr letní turistické sezóny v Telči ozdobili o uplynulém víkendu vzduchoplavci. Akce s názvem Balóny nad Telčí oslavila kulatou dvacítku a opět přilákala vedle samotných účastníků také řadu fotografů i zájemců o let, kteří se rozhodli přivstat si v sobotu bez záruky, že se skutečně poletí.

Nová úprava umožní vymazat data z internetu

Nová úprava ochrany osobních údajů umožní vymazat příslušná data na internetu. Zároveň budou takzvané cookies, tedy informace, které internetový prohlížeč ukládá o činnosti uživatele, považovány za osobní údaje. Je to součástí obecného nařízení Evropské unie o ochraně údajů.

Požár na Barrandově objasní kriminálka

Odborníci z kriminalistického ústavu mají určit, proč v pátek v podvečer začaly na Barrandově hořet rozsáhlé, převážně dřevěné filmové kulisy pro seriál Knightfall. Nepodařilo se to v sobotu na místě zjistit policejním ani hasičským vyšetřovatelům, přestože s sebou vzali vycvičeného psa.

Tragický víkend na silnicích

Dvě smrtelné nehody se staly o víkendu v Moravskoslezském kraji. V sobotu nedal nedaleko Horního Benešova řidič osobního auta přednost motorkáři, který na místě zemřel. V neděli dopoledne pak řidič dalšího osobního auta vjel do protisměru na silnici R 48 mezi Frýdkem-Místkem a Příborem.