NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 19. dubna 2014
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

O letišti Vodochody verdikt do týdne

Ještě týden nejistoty mají před sebou odpůrci rozšíření nynějšího podnikového letiště Aera Vodochody na velké mezinárodní letiště. Ministr životního prostředí (MŽP) Richard Brabec (ANO) na pátečním setkání s nimi slíbil, že do pondělí 28.

Více ...

Lanžhot včera probudil nájezd hrkačů

Udělat beztrestně pořádný randál je snem každého malého rošťáka. Drobotina z Lanžhota na Břeclavsku se za to včera dočkala i pochvaly. Není divu, hrkači, které si připomněli, jsou součástí staré tradice.

Více ...

Dohnal podal rozklad

Bývalý šéf Vězeňské služby Petr Dohnal podal včera rozklad proti rozhodnutí o jeho odvolání. Rozklad byl do datové schránky ministerstva spravedlnosti doručen v pátek odpoledne. Pokud bude zamítnut, tak podá žalobu na ministryni Helenu Válkovou (ANO).

Více ...

Šéf finanční správy Knížek rezignuje

Ředitel Generálního finančního ředitelství Jan Knížek ke konci dubna rezignuje na svoji funkci. Jak Právo v pátek informoval mluvčí ministerstva financí Radek Ležatka, ministr financí Andrej Babiš (ANO) se chystá vedením úřadu pověřit Jiřího Žežulku, který nyní pracuje na Generálním finančním ředitelství jako ředitel samostatného odboru řízení rizik při správě daní.

Více ...

Náhrady za zpožděný let? Hra nervů

Po letech bojů o náhrady za zpožděný nebo zrušený let společnosti zastupující cestující uvádějí, že jde jen o hru nervů. Zatím vždy u soudu vyhrály. Nyní už to ale dopravci těsně před soudním řízením vzdávají.

Více ...

DRÁTENICTVÍ NOSÍ JARO.

Jak se ve vsi objevil dráteník, přišlo jaro, říkali si naši předkové. V regionálním muzeu v Jičíně proto právě nyní zpřístupnili výstavu věnovanou drátenictví. Zatímco dříve přinášelo toto řemeslo obživu těm nejchudším z nejchudších, dnes si získává stále širší oblibu mezi profesionály i laiky.

Více ...

Cyklistka se vážně zranila

Při jízdě na horském kole se v pátek vážně zranila 46letá cyklistka. Při výletu se skupinkou kamarádů zřejmě neviděla, že na stezce mezi Javorníkem a Kašperskými Horami na Šumavě končí asfalt, zapadla do strouhy pro svod vody a přeletěla přes řídítka, řekl náčelník šumavské horské služby Michal Janďura.

Více ...

Včelaře u Jablunkova navštívil medvěd

Nečekanou návštěvu měli opakovaně v minulých týdnech včelaři na Jablunkovsku. Pochutnat si na sladkém obsahu pláství přišel pod horu Gírová medvěd. „Do této části Slezských Beskyd se zvíře dostalo pravděpodobně ze Slovenska nebo z Polska,“ řekla Leona Machalová z Hnutí Duha.

Více ...

Vyjednavači odradili od sebevraždy neslyšícího

„Já už nemůžu. Chci se zabít!“ poslal v noci na čtvrtek textovou zprávu na linku pro neslyšící muž. Policisté kontaktovali vyjednavače, ten s ním prostřednictvím SMS zpráv komunikoval. Nakonec se neslyšícího podařilo od sebevraždy odradit.

Více ...

Policisty museli z vraku vystříhat profesionální hasiči

Dva zranění policisté zůstali zaklíněni ve svém služebním voze po vážné srážce s osobním autem značky Fiat v Uherském Hradišti. K nehodě došlo ve čtvrtek večer ve chvíli, kdy jela dvojice strážců zákona k údajnému loupežnému přepadení ženy v hradišťské herně.

Více ...

Soukromí lékaři a lékárníci chtějí náhradu za poplatky

Ambulantní specialisté, praktičtí lékaři i lékárníci vyzývají vládu a ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka (ČSSD) k přehodnocení rozhodnutí zrušit u nich regulační poplatky, pokud předem nestanoví, z čeho jim výpadek příjmů nahradí.

Více ...

Řadoví kantoři berou v průměru 24 500 korun

Průměrný hrubý plat pedagogů byl loni 25 996 korun, proti roku 2012 si polepšili o 163 korun. Platy řadových kantorů se pohybovaly kolem 24 500 korun, ředitelé a další vedoucí pracovníci brali v průměru 35 tisíc. Vyplývá to z údajů ministerstva školství.

Více ...

Kočí po článku v Právu: Před policií se neskrývám

Bývalá poslankyně za Věci veřejné (VV) Kristýna Kočí se podle slov svého advokáta Ladislava Kolačkovského neskrývá před policií. Na úterní výslech se prý nedostavila proto, že jí policie nedoručila předvolání do trvalého bydliště.

Více ...

Petr Fiala: záchranář a jeho tým

Z povolební bažiny skomírajících preferencí vytáhne ODS jedině předseda Petr Fiala, doufají občanští demokraté. Když pod heslem „Ta pravá ODS“ káže o změně a očištění strany, působí na mnohé své stranické kolegy jako spasitel.

Více ...

Z EU může dorazit až 594 miliard

Z fondů Evropské unie může Česko v novém programovacím období na léta 2014 až 2020 získat až 22 miliard eur (v přepočtu až 594 miliard Kč). Je to o 110 miliard korun méně, než měla naše republika k dispozici v předchozím plánovacím období.

Více ...

Legendární motocykl Indian se vrací na české silnice

Byla to legendární značka. Dokonce i kocour Mikeš na obrázku Josefa Lady jezdil na motocyklu Indian. A už jen dědečkové či milovníci veteránů dokážou se zapálením vzpomínat na to, jak červený motocykl se symbolem indiána s přívěsným vozíkem rozvážel po českých a moravských vesnicích zmrzlinu.

Více ...

Kurzy ČNB od 18. 4.

Země Množství Kód Kurz Austrálie 1 AUD 18,546 Čína 1 CNY 3,192 Dánsko 1 DKK 3,676 EMU 1 EUR 27,450 Chorvatsko 1 HRK 3,602 Japonsko 100 JPY 19,400 Kanada 1 CAD 18,039 Maďarsko 100 HUF 8,948 Polsko 1 PLN 6,559 Rusko 100 RUB 55,813 Švýcarsko 1 CHF 22,510 Turecko 1 TRY 9,322 USA 1 USD 19,865 V.

Více ...

Začaly velikonoční svátky. Pumpaři zdražují benzín i naftu

Motoristé se před velikonočními svátky dočkali nepříjemného překvapení. U čerpacích stanic v Česku stoupla v tomto týdnu cena nejprodávanějšího benzínu Naturalu 95 v průměru o 23 haléřů na 35,95 Kč za litr.

Více ...

Soud odblokoval dostavbu Blanky

Pražské tunely Blanka mají stavbaři dokončit a město zaplatit. Určil to včera Rozhodčí soud při Hospodářské komoře ČR. Zopakoval tak svůj verdikt, tentokrát u druhého z návrhů, s nímž přišly strany sporu, Praha a Metrostav.

Více ...

Jak vychází Právo o Velikonocích

Na Velikonoční pondělí – 21. dubna – Právo nevychází. V úterý 22. dubna vyjde v tradičním rozsahu s přílohou Styl pro ženy.

Více ...

UKŘIŽOVÁNÍ.

Účastníci velkopátečního pouličního happeningu Ukřižování, uspořádaného v rámci Celonárodního čtení bible 2014, prošli včera centrem hlavního města s několikametrovým dřevěným křížem.

Více ...