Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pondělí 20. října 2014
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Válková prověří desítky rozhodnutí soudů

Ministryně spravedlnosti Helena Válková (za ANO) chce v reakci na žďárskou tragédii zjistit, jaká je praxe soudů při propouštění psychiatricky nemocných a pro okolí nebezpečných lidí z ústavní léčby. V pátek nařídila jejich prověrku, závěry chce od svých podřízených do deseti dnů.

Pojišťovny nepojistí turisty na riziko eboly

Pojišťovny nehradí léčebné výlohy turistům, kteří se v rovníkové Africe nakazí virem eboly. Světová zdravotnická organizace (WHO) tam vyhlásila stav epidemie a toto riziko je ve výluce pojištění. Pokud by se ale klient nakazil třeba někde na letišti mimo Afriku, pojišťovna by škodu proplatila.

Stonehenge motá hlavu i zkušeným sběratelům

Světovou premiéru zažil v neděli v rámci 12. mezinárodního setkání výrobců a sběratelů hlavolamů a jiných kuriozit ve Větřkovicích na Opavsku hlavolam Stonehenge. Veřejnosti ho představil jeho autor, pětapadesátiletý Karel Gonsior z Nového Bohumína.

V prodejně hořel motocykl

MILOTICE (miv) – Škodu za dva milióny korun způsobil v sobotu odpoledne požár ve specializované prodejně motocyklů v Miloticích na Hodonínsku. Z dosud neznámých příčin začal uvnitř prodejny hořet jeden z motocyklů. Hasiči na místo vyrazili v 15.

Soud chce zastavit stíhání Krejčíře za únos

Městský soud v Praze se podle zjištění Práva již podruhé pokouší zastavit trestní stíhání uprchlého Radovana Krejčíře v kauze únosu Jakuba Konečného. Krejčíř muže údajně nechal unést v roce 2002, aby ho přinutil k podepsání bianco listin a zároveň mu jako policejnímu informátorovi nahnal strach.

V Plzni si plácla ODS s ČSSD, v opozici je ANO

PLZEŇ – Plzni bude vládnout čtyřkoalice složená z ČSSD, ODS, KDU-ČSL a lokálního seskupení Občané patrioti. Hnutí ANO, které volby v Plzni vyhrálo, jde do opozice. Novým primátorem města se stane lídr ČSSD v komunálních volbách Martin Zrzavecký.

Zeman předal Chovancovi seznam žadatelů o repatriaci

Prezident Miloš Zeman v sobotu v Lánech předal ministrovi vnitra Milanu Chovancovi (ČSSD) seznam 232 krajanů z Ukrajiny, kteří v souvislosti s aktuální situací v zemi požádali o přesídlení do Česka.

Pražské počty: primátorkou Krnáčová. Ludvík v záloze

Jestli v pondělí klapne dohoda mezi ANO, ČSSD a Trojkoalicí, bude mít lídryně babišovců Adriana Krnáčová jistý post první pražské primátorky. Jestli se koalice neupeče, zkusí podle informací Práva dohodu nabourat TOP 09 a post primátora by mohla získat ČSSD.

Jen jsem plnila příkazy, hájí se účetní z Rittigovy kauzy

Pouze jsem plnila instrukce svých nadřízených: dvou právníků lobbisty Ivo Rittiga z MSB Legal Davida Michala a Karolíny Babákové a také Michalova bratra Petra. Tak se hájí jedna z deseti obviněných v kauze údajného tunelování petrochemické firmy Oleo Chemical, Jana Šádková (31).