Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 25. února 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Novým náměstkem bude Prymula

Náměstkem ministra zdravotnictví pro zdravotní péči bude od 1. března bývalý ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové Roman Prymula. Ten od prosince působí jako poradce ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka (ČSSD).

Poličské strojírny jsou stále izolovány

Polička na Svitavsku byla po celý pátek územím nedobytným pro novináře i zvědavce. Kruh kolem Poličských strojíren o průměru dva a půl kilometru, v jehož středu došlo ve čtvrtek k sérii výbuchů, střeží policie na silnicích i na lesních cestách.

Šmejdi nadále balamutí a šidí hlavně důchodce

Na většině předváděcích prodejních akcí je nadále porušován zákon. Zjistila to Česká obchodní inspekce (ČOI), která loni uskutečnila 321 kontrol těchto akcí, a porušení právních předpisů odhalila při 244 z nich. Organizátorům udělila 151 pokut v celkové výši 29,7 miliónu korun.

Exsenátor Novák zůstává v Německu ve vydávací vazbě

Bývalý senátor za ODS Alexandr Novák (61) stále čeká v Německu ve vydávací vazbě, tamní soud zatím neobdržel žádost o posouzení přípustnosti jeho vydání do Česka. Německý soud se ale i tak případem tento týden zabýval a ve středu rozhodl prodloužit vydávací vazbu.

Homolka Premium Care má nového majitele

Akciová společnost Homolka Premium Care má od čtvrtka nového majitele – společnost EUC, a. s., předního českého poskytovatele zdravotních služeb. Tato společnost nabídla ve výběrovém řízení, které vypsala likvidátorka dceřiných společností pražské Nemocnice Na Homolce, nejvyšší cenu a zvítězila.

Plastové tašky nebudou zadarmo

Lidé zřejmě nebudou moci od příštího roku získat v obchodech zadarmo žádné plastové tašky, v nichž by si mohli odnést zboží. Bezplatné by mohly být jen tenké sáčky, například na pečivo či masné výrobky.

Čerstvým otcům týden doma navíc

Čerství otcové si nově budou moci čerpat týdenní placenou dovolenou navíc. Včera o tom rozhodla Sněmovna, která schválila vládní novelu o nemocenském pojištění. Otcovská dovolená je její součástí. Pro zavedení nové dávky hlasovalo 103 poslanců, proti bylo 17 ze 143 přítomných.

Rektoři jsou pro přeměnu fakultních nemocnic

Zákon, podle něhož by se od ledna příštího roku deset fakultních nemocnic přeměnilo na novou právní formu univerzitní nemocnice, na pátečním odborném semináři, kterého se zúčastnil i ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD), podpořili rektoři univerzit.

Český „džihádista“ dostal tři a čtvrt roku

Duševně nemocný, ale připraven zabíjet. Takový je podle Krajského soudu v Plzni 22letý Jan Silovský ze Spáleného Poříčí, který si podle pátečního rozsudku odsedí tři roky a tři měsíce za podporu a propagaci terorismu.

Slováci darují papežovi zvon. Do formy se přilévalo české pivo

České pivo z Plzně použila slovenská zvonařská rodina Trvalcových ze Žarnovice, když chystala čtvrteční odlévání nového zvonu pro papeže Františka. Do speciální hliněné směsi, která se používá k přípravě zvonařské formy, tam přidávají pivo.

ČSSD čeká Fica a Kerna, Zeman opět není pozván

Sociální demokraty přijedou na sjezd do Brna za dva týdny podpořit slovenský premiér Robert Fico a rakouský kancléř Christian Kern. Prezidenta Miloše Zemana ČSSD na jednání nepozvala, stejně jako tomu bylo na posledním sjezdu před dvěma lety.

Kauza zámku Opočno: NS odmítl dovolání Colloredo-Mansfeldové

Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání Kristiny Colloredo-Mansfeldové v letitém sporu o renesanční zámek v Opočně na Rychnovsku. Odmítnutí dovolání je patrné z justiční databáze InfoSoud. Justice památku loňský rok v dubnu pravomocně přiřkla státu.