Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pondělí 16. ledna 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Laube s rentou přes 50 tisíc

Bývalý náměstek policejního prezidenta Zdeněk Laube, který je hlavním autorem kritizované reformy policie a loni odešel ze sboru ze zdravotních důvodů, pobírá generálskou výsluhu 51 tisíc korun. S výpočtem přišel server Rozhlas.cz.

Střecha haly se řítila na 80 lidí

Střecha nové sportovní haly se zřítila v sobotu večer v České Třebové Na Skalce. V té době tady probíhal mládežnický turnaj ve florbalu. Všem osmdesáti přítomným se podařilo utéci, zraněni byli jen lehce na nohou dva mladíci při tlačenici ve dvoukřídlých dveřích.

Dřevorubce smrtelně zranil padající strom

U tragické události zasahovali v sobotu po poledni záchranáři nedaleko obce Horní Sklenov na Frýdecko-Místecku. Dvaačtyřicetiletého muže zde zasáhl padající strom. Ani přes velké úsilí záchranářů se ho nepodařilo zachránit.

Únik benzolu ve Studénce ochromil železniční koridor

Na dobu několika hodin byla v pátek ochromena doprava na hlavním železničním koridoru mezi Ostravou a Olomoucí. Příčinou byl únik benzolu z železniční cisterny na nádraží ve Studénce. Únik se naštěstí obešel bez zranění a hasičům se nakonec podařilo zlikvidovat nebezpečí vznícení nebo výbuchu této nebezpečné látky.

Voda zaplavila sklepy nádraží v Tlumačově

Voda z prasklého potrubí zaplavila v sobotu ráno sklepní prostory nádražní budovy v Tlumačově na Zlínsku. Odčerpali ji hasiči. Právu to řekl jejich mluvčí Libor Netopil. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Otrokovic a místní dobrovolní hasiči.

Nejvyšší státní zástupce podal dovolání v kauze H-System

Nejvyšší státní zástupce podal dovolání proti rozhodnutí pražských soudů v kauze H-System. Osvobodily podnikatele Luďka Fabingera, který podle obžaloby pomohl zakladateli H-Systemu Petru Smetkovi vyvést zablokovaný majetek. Informovala o tom Česká televize.

Rychlík srazil u Rokycan muže

Rychlík na hlavní trati Praha– Plzeň srazil v sobotu před polednem u Holoubkova na Rokycansku muže. „Utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ řekl Právu mluvčí záchranky Martin Brejcha. „Ve vlaku nikdo zraněn nebyl,“ dodal Brejcha.

Stavba druhé etapy obchvatu Znojma začala

Práce na stavbě znojemského obchvatu po dlouhém očekávání začaly! Začátkem ledna investor Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) fyzicky zahájil práce na stavbě druhé etapy obchvatu Znojma, která začíná přemostěním. V plánu je celkem pět přemostění, na kterých se bude postupně pracovat.

Pelikán: Právo držet zbraň v ústavě je Divoký západ

Šéf resortu spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) tvrdě kritizoval návrh ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) na zavedení práva nosit zbraň do ústavy. Plán na povýšení práva použít legálně držené zbraně proti teroristům označil ministr za „absurdní a neuvěřitelně podivný“.

Chřipka dál řádí

Plošná chřipková epidemie v ČR i nadále pokračuje, uvedla hlavní hygienička Eva Gottvaldová, podle níž i ve druhém lednovém týdnu dále narůstaly počty nemocných. Na sto tisíc obyvatel hygienici zaznamenali 1538 nemocných, což je o 0,7 procenta více než v předchozím týdnu.

Část ostravské ČSSD se vzepřela Lidovému domu

Rozkol mezi dvěma křídly ostravské soc. dem. nabírá na obrátkách. Ačkoli stranické předsednictvo v pátek zrušilo platnost listopadové konference tamní organizace, na níž byl z čela odvolán předseda Lumír Palyza, ostravští soc. dem.

Brabec: Stát nezešílel, aby zakazoval akát nebo sivena

* * Co říkáte protestům proti novele zákona o ochraně přírody? Prý nikdo neví, co se objeví na seznamu zakázaných druhů. Od začátku to celé bylo naprosté nedorozumění.

Zaorálek u Zemana: Prioritou je Unie i dohoda s Trumpem

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) v sobotu jednal v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem v rámci pravidelných poradních schůzek o zahraniční politice. Probírali nástup Donalda Trumpa do čela USA, Evropskou unii, velvyslance i jadernou dohodu s Íránem.

O úložišti rozhodne názor obcí a cena

ŘEDITEL SPRÁVY ÚLOŽIŠŤ RADIOAKTIVNÍCH ODPADŮ (SÚRAO) JIŘÍ SLOVÁK ŘEKL PRÁVU: * * Stát vybírá lokalitu, ve které chce do roku 2065 vybudovat hlubinné úložiště jaderného odpadu. Vytipovaných oblastí je sedm. Některé z dotčených obcí ale úložiště na svém území nechtějí.

Silný vítr a husté sněžení uzavíraly silnice v Krušných horách

Řada silnic v Krušných horách zůstávala o víkendu neprůjezdná kvůli sněžení a silnému větru. V sobotu nebyla například v Karlovarském kraji vůbec průjezdná trasa na Boží Dar, v Ústeckém kraji po celý víkend zůstávaly uzavřené některé silnice zejména na Chomutovsku a Ústecku.

Běžkaři ani nemusejí na hory, v Brdech se ale kříží s lesáky

Lidé z měst holdující běžkám se ani nemusí harcovat do známých horských středisek, tedy pokud neprahnou po strojově upravených stopách. Přitažlivá je pro běžkaře toužící po zasněžené rozlehlé přírodě bez davů lidí a přecpaných parkovišť například nová Chráněná krajinná oblast (CHKO) Brdy.