Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pondělí 11. prosince 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Dvacetiletý nezvládl vůz, pět zraněných

Pět mladých lidí ve věku 17 až 20 let se zranilo při nehodě osobního auta, ke které došlo v sobotu v noci v Prostředních Bludovicích na Karvinsku. „Dvacetiletý řidič nezvládl řízení, nevěnoval mu pozornost a nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky a svým schopnostem,“ popsal nehodu policejní mluvčí Richard Palát.

Ve Slezsku nejsilnější zemětřesení za 80 let

Tupá rána, divný zvuk, cinkající skleničky či hrnky. Přesně to zaznamenaly před čtvrtou hodinou ranní v neděli stovky lidí na Opavsku a Ostravsku. Důvodem bylo zemětřesení, které dosáhlo až čtyř stupňů Richterovy škály.

Po autodromu v Mostě se proháněla psí spřežení

Psí spřežení s vozíkem se v sobotu proháněla na velkém okruhu Autodromu v Mostě. Program byl součástí volných jízd automobilů Winter Challenge. Zajímavostí je, že mezi psy byli i ti z útulku. Ačkoliv v Mostě v sobotu silně chumelilo, sníh na zemi nezůstával a psi táhli vozík na kolech.

Při nehodě pět zraněných

Pět zraněných, z toho tři těžce, si vyžádala dopravní nehoda osobního automobilu v sobotu večer u Halenkovic na Zlínsku. Auto, ve kterém cestovalo pět lidí, vyjelo při havárii mimo silnici. „K nehodě došlo po 21. hodině večer.

Mladík řídil opilý, spolujezdec nepřežil

Čtyři životy za čtyři dny si v minulém týdnu vyžádaly dopravní nehody na jihu Čech. K tragické události zde naposled došlo v noci na sobotu. Osmnáctiletý řidič usedl za volant opilý. Náraz do stromu nepřežil jeho stejně starý kamarád na sedadle spolujezdce.

Řidička srazila chodce, ve tmě jej zřejmě neviděla

V kritickém stavu je po střetu s osobním autem osmatřicetiletý muž. K nehodě došlo v sobotu po 20. hodině mezi Lískovcem a Řepištěm na FrýdeckoMístecku. „Chodec údajně vstoupil do vozovky, přičemž došlo k jeho sražení vozidlem Seat,“ sdělil policejní mluvčí Richard Palát.

Na požár upozornil pes

Hlasité a neutuchající štěkání psa předcházelo alarmu, po kterém v noci na sobotu zasahovali hasiči u požáru v Želechovicích nad Dřevnicí na Zlínsku. Podle Romana Žemličky z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje se tak hlášení požáru dostalo k hasičům včas a podařilo se zabránit větším škodám.

Na Hrad vlastence. Zeman a Okamura si lichotili

Prezident Miloš Zeman v sobotu potvrdil své spojenectví s hnutím SPD Tomia Okamury. Na její celostátní konferenci v Praze delegátům řekl, že se s většinou programových bodů shoduje. Hnutí jej posléze pochválilo a nepřímo podpořilo na prezidenta.

Kandidáti u Zemana o lithiu a eReceptech

Prezident Miloš Zeman se sešel včera v Lánech s dalšími dvěma adepty na ministerské posty ve vládě Andreje Babiše. Zatímco s kandidátem na ministra průmyslu a obchodu Tomášem Hünerem (za ANO) mluvil prezident hlavně o energetice a využití lithia, s kandidátem na ministra zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO) probral mimo jiné zavedení elektronického receptu.

Podnikatelů zapojených do EET by s paušály výrazně ubylo

Pokud nová vláda vyslyší požadavek Senátu na zavedení výjimky z Elektronické evidence tržeb (EET) pro malé živnostníky, kteří by místo toho měli daňový paušál ze svých ročních tržeb, snížil by se cílový počet osob a firem zapojených v Česku do EET až o třetinu.

Lyžařská sezóna začala i prvními zlomeninami

Fraktury končetin, pochroumaná zápěstí a kolena provázely letos první ostřejší start lyžařské sezóny v Krkonoších. Záchranáři zasahovali v sobotu u desítky úrazů. Polovina se odehrála ve Špindlerově Mlýně, kam přilákal stovky, ne-li tisíce lidí velkolepý sobotní Ski opening.

Obchody opět praskaly ve švech

O druhém adventu, který byl pro obchodníky stříbrnou nedělí, praskala nákupní centra v celé republice pod náporem kupujících ve švech. Největší tržby přitom obchodníci očekávají až příští neděli, poslední před Vánocemi.

Perníčky zavoněly z historických forem

Dva díly mouky, díl medu a perníkové koření. Přesně takový recept používali naši předci při pečení perníků už před více než staletím a v sobotu si mohli stejný postup vyzkoušet i návštěvníci Ostravského muzea.

S novým jízdním řádem víc osobních vlaků

Vlaky už od včerejška v ČR jezdí podle nového jízdního řádu na rok 2018. České dráhy (ČD) v něm budou denně v průměru vypravovat 7041 spojů, o 25 více než dosud. Celkový počet jejich vlaků vzroste o 160 na 8925.