Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 30. srpna 2014
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Čínské děti by se mohly jezdit léčit do českých lázní

Projekt pobytu stovky čínských dětí v českých lázních, nabídka domácího lázeňství a využití špičkových zdravotních programů, jako jsou například kardiochirurgie nebo onkologie, projednává české ministerstvo zdravotnictví se svými čínskými kolegy.

Prazdroj zdraží lahve a plechovky

Plzeňský Prazdroj, lídr domácího pivního trhu, zdraží od pondělí 1. září vybraná lahvová a plechovková piva v průměru o 0,8 procenta. Ceny sudových a tankových piv zůstanou stejné. Další domácí pivovary zatím ceny měnit nehodlají, některé z nich ale zdražení do budoucna nevylučují.

Městský soud opět utnul Smetkovy naděje na svobodu

Městský soud v Praze se opět postavil snaze hlavní postavy kauzy vytunelovaného H-Systemu Petra Smetky (55) dostat se na svobodu, když ve středu zrušil červnové rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 4, jenž vyhověl Smetkově žádosti o podmíněné propuštění z vězení.

Obří menhir putuje do Holašovického Stonehenge

Jeřáb o nosnosti 350 tun nakládal v pátek odpoledne v příhraničních Studánkách na Českokrumlovsku obří kámen vážící 60 tun. Dnes, v sobotu, je neobvykle těžký náklad již na trase do vesničky Holašovice, která je na seznamu UNESCO.

Zdravěji ve školních jídelnách? Jen přání

Menší kus masa, místo knedlíků luštěniny a víc čerstvého ovoce a zeleniny. V pondělí žáci opět usednou do školních lavic, ale zdravějšího jídla se za zdmi vzdělávacích ústavů zřejmě opět nedočkají. Nejen v Česku přitom roste počet obézních dětí, které se v dospělosti potýkají s mnoha nemocemi.

Mladá Vietnamka obžalovaná za vraždu krajanky jde před soud

Patnáct až dvacet let vězení nebo i výjimečný trest hrozí 31leté Vietnamce za vraždu její 59leté krajanky v Kroměříži. Státní zástupce Leo Foltýn potvrdil, že ve věci podal obžalobu. K tragédii došlo loni v srpnu, Krajský soud ve Zlíně se bude případem zabývat v hlavním líčení na konci října.

Zahynul motorkář

Motorkář zahynul v pátek při srážce s dodávkou nedaleko obce Svatoslav na Brněnsku. Informovala o tom záchranná služba. Nehoda se stala na silnici z Velké Bíteše do Deblína u odbočky do Svatoslavi.

Dvořákovy symfonie, underground i Melancholia na ČT Art

Veřejnoprávní kulturní televizní kanál ČT Art připravil k prvnímu výročí svého vysílání speciální program, jímž odstartuje nové podzimní schéma. Narozeninový týden naplněný premiérovými pořady a živým vysíláním zahájí 1.

Nadšenci pro techniku oživují Liberecké výstavní trhy

Jednoduché logo hvězdičky s šipkou směřující k jihu, které od šedesátých let minulého století bylo spjaté s vyhlášenými Libereckými výstavními trhy, příští týden znovu ožije.

Muslimka: Hidžáb není povinný

Je pro muslimské ženy nošení šátku přes hlavu – hidžábu – nutností? Na tom se po odchodu dívky ze střední zdravotnické školy právě kvůli tomu, že jí školní řád zakázal se zahalovat, neshodnou ani samotní muslimové. Podle některých muslimek není hidžáb povinný.

Mynář bez prověrky na summit nepojede

Hradní kancléř Vratislav Mynář má novou potíž. Kvůli tomu, že stále nedostal bezpečnostní prověrku, nepojede na summit NATO do Walesu, ačkoli ještě ve čtvrtek Mynář i Hrad tvrdili, že prezidenta Miloše Zemana na alianční jednání doprovodí.

Škodovka chce do Číny vyvézt víc aut

Mladoboleslavskou automobilku Škoda Auto včera dopoledne navštívili místopředseda čínské vlády Čang Kao-li a ministr dopravy Jang Čchuan-tchang. Během zhruba hodinové návštěvy stihli projít muzeum a část výroby modelu Octavia.

Exšéf Homolky si schoval kufřík s 50 milióny

Bývalý ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý, jejž policie podezřívá z korupce, měl u známého uložený kufřík s hotovostí v řádu miliónů korun a zlatými cihličkami. Zavazadlo si Dbalý údajně uschoval u známého, který neměl podle svých slov o obsahu tušení.

Výbušnou studnu u Břeclavi prohlédnou experti

Studnu v životu nebezpečném prostředí Bořího lesa u Břeclavi, kde má být shromážděno nemalé množství nevybuchlé munice, prozkoumají hasiči, policisté a další odborníci v rámci společného cvičení.

Návrh zákazu vjezdu těžkých kamiónů na silnice nižších tříd má díru

„Něco mi rachotí v motoru, potřebuji si nechat prohlédnout vůz.“ Tato věta by měla stačit řidiči kamiónu k tomu, aby se vyhnul zákazu vjezdu na silnici II. či III. třídy tak, jak ji navrhuje skupina poslanců ODS kolem exministra dopravy Zbyňka Stanjury.

Policie byla v ERÚ opět kvůli solárním elektrárnám bratří Zemků

Detektivové z protikorupční policie si odnesli z Energetického regulačního úřadu (ERÚ) podklady k lednovému potvrzení licencí pro dvě solární elektrárny bratří Alexandra a Zdeňka Zemkových v Chomutově.

Na Svojanově mohou psi do hradu, mají i své menu

Každému majiteli psa už se to určitě alespoň jednou stalo. Chce posedět v restauraci nebo si prohlédnout expozici muzea, ale nechce se mu přivázat svého čtyřnohého přítele k plotu a nechat ho čekat venku. Pejskům je vstup zakázán, a tak radši návštěvu oželí.

Tittelbach nebude moderovat politiku

Václav Tittelbach nebude moderovat politickou debatu Týden v ringu, kterou chystá TV Barrandov od úterý 2. září. Jediným moderátorem zůstává bývalý boxer Ondřej Pála. Exsporťák Novy Tittelbach působí jako ředitel společnosti Médea Sport, kterou vlastní, stejně jako televizi Barrandov, Jaromír Soukup.