Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 22. listopadu 2014
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Ústavní soud: I příbuzní si za péči o nemocného zaslouží odměnu

Pokud se někdo stará o nemohoucího člověka, měl by za to být také řádně ohodnocen, přičemž nehraje roli, jestli je taková pomoc poskytována v rodině příbuznými.

Po 20 letech vypátrali dvě vzácné ukradené sochy

Dvě vzácné sochy ze 16. a 17. století ukradené v České republice zhruba před dvaceti lety vypátrali policisté v Rakousku. Hodnota soch je podle policie nevyčíslitelná. Na webu policie to oznámila v pátek mluvčí policejního prezidia Petra Strašilová.

Další obvinění z kupčení s hlasy

Z trestného činu maření přípravy a průběhu voleb a referenda byl obviněn 24letý muž z Teplicka. Při komunálních volbách v Litvínově-Janově měl nabízet peníze za hlas vybrané straně desítkám lidí. Jde již o druhé obvinění v Ústeckém kraji.

Pochybnosti BIS o stavbě depa v Plzni policie rozptýlila

Mezi plzeňskými radními nastal loni poprask, když zpravodajská služba (BIS) ve své výroční zprávě za rok 2012 poukázala v souvislosti s problematickými projekty partnerství veřejného a soukromého sektoru na pochybnosti o 12miliardové zakázce.

Na policii se zabil střílecí tužkou

Výstřelem ze střílecí tužky ukončil svůj život ve čtvrtek večer přímo na policejní služebně opilý muž. Muži zákona ho zadrželi v Úpici na Trutnovsku krátce předtím kvůli podezření z pokusu o vloupání do jednoho z místních domů.

Nehody blokovaly hradeckou dálnici

Dvě nehody zablokovaly v pátek ráno hradeckou dálnici D 11 ve směru z Prahy na Hradec Králové. U jedné nehody musel zasahovat i záchranářský vrtulník. Po páté hodině se nejprve na 9. kilometru převrátil kamión po srážce s osobním autem.

Prix Bohemia Radio pro veřejnost

Prix Bohemia Radio, 31. ročník mezinárodní přehlídky rozhlasové tvorby, se uskuteční od pondělí 24. do čtvrtka 27. listopadu v budově pražského Českého rozhlasu. Po čtyři dny mohou zájemci navštívit besedy, veřejné poslechy, diskuse, konference, ale i workshopy, přednášky či koncerty.

Doplňky TV programu

Neděle 23. listopadu Partie (Prima od 11.00) – Martin Stropnický a Marek Ženíšek. Otázky Václava Moravce (ČT 1 a ČT 24 od 12.00) – Lubomír Zaorálek a Petr Mach. Dále Zdeněk Kabátek, Tom Philipp a Martin Pavlík (téma zdravotnictví). Pokračování na ČT 24 od 13.

Zadrželi muže, prý hrozil bombou

Muže, který nejspíš stál za čtvrteční dramatickou evakuací havlíčkobrodské nemocnice, zadrželi v pátek policisté v Brně. Výhrůžku měl zopakovat v pátek ráno, opětovná prohlídka prostor už ale probíhala za provozu.

Lupič na kole přepadl na Vyškovsku poštovní vůz s penězi

Vyškovští policisté pátrají po zatím neznámém pachateli či pachatelích, kteří v úterý přepadli poštovní vůz na silnici 1/54 mezi obcemi Nížkovice a Silničná. Lupiči donutili řidiče zastavit v lesním úseku silnice a vydat peníze.

Zeman si chováním srazil popularitu

Prezident Miloš Zeman si to v posledních týdnech u občanů rozházel. Svědčí o tom i průzkum CVVM o důvěře ve státní instituce, který mu vystavil nelichotivé vysvědčení: prezidentovi počátkem listopadu důvěřovalo 37 procent lidí, což je o 21 procentních bodů méně než minulý měsíc.

Také Zaorálek chce po kritice z Kyjeva víc hovořit s prezidentem

Zintenzivnit debatu o zahraniční politice s prezidentem Milošem Zemanem hodlá nejen premiér Bohuslav Sobotka, ale i ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Šéf české diplomacie včera řekl, že čtvrteční protest Kyjeva proti Zemanovým výrokům Praha nemůže brát na lehkou váhu.

Zeman navštíví Kazachstán a Tádžikistán

Prezident republiky Miloš Zeman oficiálně navštíví ve dnech 23.–27. listopadu Kazachstán a Tádžikistán, oznámil to na webových stránkách Hradu prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Gruzínská ministryně: Rusko je společná hrozba

Rusko je hrozba společná pro postsovětské státy i pro další evropské země. Při své první návštěvě Prahy to včera řekla nová gruzínská ministryně zahraničí Tamara Beručašviliová.

TOP 09: Za volebními prohrami jsou sváry i kampaň

TOP 09 už sečetla chyby, které ji přivedly k propadáku v komunálních a senátních volbách. Za čtrnáct dní širší vedení strany probere analýzu, kterou vypracoval stranický aparát a kterou má Právo k dispozici.

Politici úmyslně mlží kolem svých platů

Poslanci a senátoři, stejně jako další ústavní činitelé, jsou díky politické dohodě mezi koalicí a opozicí na dobré cestě, jak od začátku příštího roku dosáhnout toho, že nejnižší hrubý měsíčně příjem zákonodárce dosáhne téměř sta tisíc korun.

Sobotka bouchl do stolu. Předsednictvo ČSSD je proti růstu o 14 procent

Předsednictvo ČSSD se včera večer postavilo proti zvýšení platů ústavních činitelů asi o čtrnáct procent, jak jednomyslně navrhl sněmovní rozpočtový výbor. Premiér a předseda nejsilnější vládní strany Bohuslav Sobotka o tom chce mluvit se sociálnědemokratickými poslanci i v koalici.

Žalobci mají mít odpovědnost za důkazy u soudu

Státní zástupci by měli mít v budoucnu větší odpovědnost za to, jak kvalitní a dostatečné důkazy proti obžalovaným předloží před soudem, aby prokázali jejich vinu.

Tvorbu systému evidence tržeb zadá Babiš přímo státní firmě

Přispět k lepšímu výběru daní má elektronická evidence tržeb, kterou chce vláda spustit v roce 2016. Zakázku za čtvrt miliardy korun na softwarové řešení tohoto projektu dostane od ministerstva financí (MF) bez vyhlášení soutěže podnik Státní pokladna Centrum sdílených služeb.

Místo pošt mají vzniknout franšízy

Budova pošty je spolu se školou, místním úřadem a kostelem nedílným atributem většiny obcí. V řadě míst se však zřejmě lidé budou muset s kamennou poštou rozloučit. Podle generálního ředitele České pošty (ČP) Martina Elkána totiž mají na venkově postupně převládnout tzv.

Na místě výbuchu munice nalezeny obě oběti

Ostatky lidských těl nalezli při zkoumání terénu u vybuchlého muničního skladu u Vrbětic na Zlínsku policejní pyrotechnici. Informoval o tom v pátek ředitel Krajského ředitelství Policie ČR ve Zlíně Jaromír Tkadleček.