Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 25. dubna 2015
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Kroky EU pro migranty kritizovány

Za nedostatečné označily včera nevládní organizace i někteří politici výsledky čtvrtečního mimořádného summitu EU o migraci ve Středozemním moři. Unijní vůdci se dohodli, že ztrojnásobí prostředky pro operace unijní pohraniční agentury Frontex ve Středomoří.

Nejšťastnější je Švýcarsko, ČR 31.

Nejšťastnější zemí na světě je Švýcarsko, nejméně šťastní žijí v západoafrickém Togu. Česko se v žebříčku štěstí umístilo na 31. místě. Vyplývá to ze Zprávy o štěstí ve světě, kterou pro OSN vypracovala organizace SDSN. Štěstí vědci zkoumali v celkem 158 státech.

Teprve 14letý Brit souzen za podněcování k teroru

Před soudem v Londýně včera stanul teprve čtrnáctiletý chlapec obviněný z podněcování k teroristickému atentátu a nabádání k vraždě. Hoch se prozradil otevřenou e-mailovou komunikací s mužem v Austrálii.

V SOPEČNÉM POPELU.

Dobrovolníci vyprošťují hasičský vůz z nánosu sopečného popela, který v minulých dnech pokryl oblast v okolí sopky Calbuco na jihu Chile.

NATO cvičí kyberobranu

Rozsáhlé cvičení kybernetické obrany Locked Shields 2015 pořádá letos už pošesté kybernetické středisko NATO v Estonsku za účasti 16 zemí včetně ČR. Zapojeno je do něj 400 osob, uvádí web střediska. Národní „modré týmy“ jsou v roli složek rychlé reakce smyšleného státu Berlya.

Američtí tajní s pomocí BND špiclovali západní Evropu

Americká zahraniční špionážní služba NSA špiclovala více než deset let za aktivní pomoci německé BND cíle nejen v Německu, ale v celé západní Evropě. BND Američanům se sledováním subjektů v evropských zemích aktivně pomáhala.

Turecko oslavilo vítězství na Gallipoli

Velkolepé vzpomínkové akce ke 100. výročí invaze na poloostrov Gallipoli začaly včera v Turecku za účasti prezidenta Erdogana a čelných představitelů dalších zemí, jejichž armády se na jedné z největších bitev 1. světové války podílely. Na tzv.

PETRAEUS VYVÁZL S POKUTOU.

Bývalý šéf CIA David Petraeus odstrkuje kameramanku při příchodu k soudu v severokarolínském Charlotte. Ten mu uložil dvouletou podmínku a pokutu 100 tisíc dolarů (2,5 mil. Kč) za sdílení důvěrných informací s milenkou Paulou Broadwellovou.

Na Westerplatte dorazí 12 prezidentů

Alternativních oslav 70. výročí konce války se v Polsku 7. května zúčastní 12 prezidentů zemí střední a východní Evropy. Na poloostrov Westerplatte u Gdaňska, kde 1. září 1939 zaútočilo na Polsko nacistické Německo, je pozval prezident Bronislaw Komorowski.

Polsko vjezd motorkářů zakázalo, Hrad nevidí na akci nic špatného

Varšava nepovolí ruským motorkářům Noční vlci průjezd Polskem, ti se chystali překročit hranice do země v pondělí. Podle mluvčího polského ministerstva zahraničí to včera úřad už sdělil ruské ambasádě.

Hollande a Putin probírali, co s krizí

Krajně neutěšenou situací ve vztazích Evropské unie a Ruska se včera v Jerevanu zabývali francouzský prezident Françoise Hollande a šéf Kremlu Vladimir Putin. Setkání proběhlo na okraj pietního shromáždění s mezinárodní účastí připomínající v arménské metropoli sto let zahájení masového vyvražďování Arménů v tehdejší Osmanské říši.

Lékaři: Hříchy stravy fitko nesmaže

Nikoli permanentka do fitka – tedy pravidelné cvičení samo o sobě – nýbrž především racionální strava je skutečným klíčem k účinnému boji s nadváhou. V nejnovějším vydání odborného časopisu British Journal of Sports Medicine to zdůrazňuje tým britských kardiologů.

Údajný kapitán lodi smrti s uprchlíky stanul před soudem v Katánii

Před soudem v sicilské Katánii stanul včera poprvé Muhammad Alí Málik, údajný kapitán havarované lodi s uprchlíky, kterého prokuratura viní z podílu na smrti více než 700 lidí. Spolu s Tunisanem Málikem (27) bude vypovídat také Syřan Mahmúd Bichit (25), který byl podle vyšetřovatelů členem posádky.