Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pátek 21. července 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

KRÁTCE

* Požáry u Splitu už pod kontrolou Požáry na jadranském pobřeží Chorvatska a Černé Hory mají už hasiči pod kontrolou. Oblast kolem Splitu je mimo ohrožení, nesužuje ji ani dým ze spálenišť a podle hygieniků je už čistota ovzduší v rámci stanovených limitů.

Trump stopl zbraně syrským rebelům

Americký prezident Donald Trump nechal zastavit tajné dodávky zbraní takzvaným umírněným povstalcům v Sýrii. Podle listu The Washington Post (WP) chce tímto způsobem zlepšit spolupráci s Ruskem v Sýrii.

Šéf Bílého domu: Sessionse už ne

Mimořádně ostře se do několika členů vlastní administrativy opřel americký prezident Donald Trump. Terčem jeho nespokojenosti se stal především ministr spravedlnosti Jeff Sessions.

Senátor McCain má nádor mozku

S mimořádně zhoubným nádorem mozku, takzvaným glioblastomem, bojuje jeden z nejvlivnějších amerických senátorů John McCain (80). Republikán, bývalý prezidentský kandidát a nesmlouvavý kritik stávajícího šéfa Bílého domu se minulý čtvrtek podrobil odstranění krevní sraženiny nad levým okem.

Kompro zprostředkoval výstřední impresário

Rob Goldstone, excentrický hudební manažer a někdejší britský bulvární reportér, jehož účty na sociálních sítích se hemží bizarními selfíčky, se nečekaně stal mužem v centru aktuálně nejtřaskavější politické aféry v USA. Svérázný impresário podle své biografie mj.

Manafort dlužil ruským magnátům

Prezidentův syn Donald Trump mladší a bývalý šéf Trumpova volebního týmu Paul Manafort mají před justičním výborem Senátu vypovídat 26. července. Už v pondělí pak před senátním výbor pro tajné služby předstoupí prezidentův zeť Jared Kushner, který se schůzky s ruskou právničkou rovněž zúčastnil.

WILLIAM A KATE V HEIDELBERGU.

Splétání preclíků, ale i veslařským závodům na řece Neckar se během včerejší návštěvy Heidelbergu věnovali britský princ William s chotí Kate.

Proti demenci účinkuje vzdělání a pestré podněty

Počet případů demence by se mohl celosvětově snížit až o třetinu, pokud by se v rámci preventivních opatření už od dětství bojovalo s devíti rizikovými faktory.

Nevládky pod palbou: táhnou to s pašeráky

Aktivisté, kteří pomáhají migrantům plujícím po Středozemním moři do Evropy, se stali během 24 hodin terči trojí oficiální kritiky kvůli své symbióze s pašeráky lidí.

Jednání o brexitu bez výsledků

Bez hmatatelných výsledků skončilo včera v Bruselu další kolo jednání o vystoupení Británie z EU. Unijní vyjednavač Michel Barnier na tiskové konferenci přiznal, že mezi Bruselem a Londýnem přetrvávají zásadní rozdíly v řadě otázek, například kolem garance práv občanů EU v Británii.

Čech objevil na Džerbě nádobu z punských válek

Českému turistovi se na tuniském ostrově Džerba podařil unikátní nález. Během potápění objevil zachovalou kadidelnici z období punských válek (264– 146 př. n. l.), tedy z doby tří konfliktů mezi Římskou republikou a Kartágem.

Kontroverzní zákon prošel Sejmem

Polský Sejm schválil ve čtvrtek kontroverzní zákon o radikálních změnách v Nejvyšším soudu, který ruší dosavadní dělbu moci v zemi. Ve 460členné dolní komoře parlamentu pro přijetí právní úpravy, jež umožní neokonzervativní vládě okamžitě odvolávat soudce a jmenovat nové, hlasovalo 235 poslanců vládního Práva a spravedlnosti (PiS), které novou podobu předložilo.

Německo radí občanům, aby nejezdili do Turecka

Německá vláda varovala své občany před cestami do Turecka s tím, že jim tam hrozí zatčení. Na mimořádné tiskové konferenci v Berlíně to sdělil německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel.

Stalina, Gottwalda a spol. nevydražili

Snaha německého majitele prodat šest soch komunistických předáků zatím ztroskotala. O čtyřtunového pískovcového Josifa Stalina, který dříve stával v Zábřehu na Moravě, či o čs. prezidenty Klementa Gottwalda a Antonína Zápotockého nebyl zájem ani v poaukčním prodeji.

Izraelskou křesťanku kvůli lásce k muslimovi vlastní otec ubodal

Izraelský křesťan čelí obvinění, že ubodal 17letou dceru, která se zamilovala do muslima, chtěla s ním začít žít a konvertovat k islámu. Henriette Karaová utekla z domova ve městě Ramla a ukrývala se u rodiny přítele. Chtěla tam na něj počkat, než bude propuštěn z vězení.

Venezuela: celostátní stávka proti Madurovi

Venezuelská opozice včera zahájila čtyřiadvacetihodinovou celostátní stávku proti vládě prezidenta Nicoláse Madura a jejímu záměru zbavit se parlamentu, který má pod kontrolou opozice.