Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Středa 29. března 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Většinu nádorů životní styl neovlivní

Americká studie: dvě třetiny případů rakoviny jsou důsledkem náhodných chyb při dělení buněk Vznik dvou třetin případů rakoviny je fatální – propuknou bez ohledu na to, zda lidé žijí zdravě, nebo nezdravě. Zjistili to američtí výzkumníci.

Šakal dostal za terorismus už třetí doživotní trest

Venezuelský terorista Iljič Ramírez Sánchez (67), známý pod přezdívkami Carlos či Šakal, dostal včera u soudu v Paříži v pořadí už třetí doživotní trest – tentokrát za atentát z roku 1974.

Putin jednal s Rúháním o Sýrii i rozvoji obchodu

O syrském konfliktu i prohloubení ekonomických vztahů mluvil včera v Moskvě ruský prezident Vladimir Putin se svým íránským protějškem Hasanem Rúháním. „Naším konečným cílem je upevnění míru a stability v regionu.

Rodiče dali dceři jméno Alláh. A teď se soudí

O právo pojmenovat svou holčičku Alláh se s americkým státem Georgia soudí tamní pár. Rodiče Elizabeth Handyová a Bilal Walk se portálu Atlanta Journal-Constitution svěřili, že jméno vybrali kvůli jeho „vznešenosti“.

Sobotka: Londýn nesmí zhoršit podmínky našim občanům

Odchod Británie z EU bude dnes oficiálně oznámen v Londýně. Tamní média spekulují, zda to povede k okamžitému omezení práv nových příchozích z členských zemí Unie. Při včerejším summitu visegrádské čtyřky (V4) ve Varšavě však premiér Bohuslav Sobotka varoval před podobnými omezeními.

Vídeň chce vycouvat z migračních kvót

Rakousko se chystá vystoupit z programu přerozdělování migrantů z Itálie a Řecka. Potvrdil to včera po zasedání vlády kancléř Christian Kern s tím, že se bude snažit vyjednat v Bruselu pro svou zemi výjimku.

Sicilský žalobce: Neziskovky vlastně nahrávají převaděčům

Carmelo Zuccaro (62), prokurátor v sicilské Catanii, je přesvědčen o tom, že některé neziskové organizace se – záměrně či nevědomky – podílejí na špinavých kšeftech s uprchlíky. Až do loňského roku příliv běženců z Libye do jihoitalských přístavů během zimy drasticky klesal.

Trump zrušil Obamovy kroky na ochranu životního prostředí

Americký prezident Donald Trump zahájil razantní odklon od ekologických opatření svého předchůdce Baracka Obamy, když včera podepsal příslušné exekutivní nařízení. Trumpův dekret podle agentury AP otevírá cestu ke zrušení Obamova Plánu čisté energie, který zavázal americké tepelné elektrárny k omezení emisí.

Skotský parlament kývl na nové referendum o nezávislosti

Skotský parlament včera schválil vypsání nového referenda o nezávislosti na Británii. Pro bylo 69 poslanců, proti 59. Skotskou národní stranu (SNP) první ministryně Nicole Sturgeonové podpořili poslanci Strany zelených. Konečný souhlas ale závisí na Londýnu.

Štěch v Bruselu upozornil, že z ČR odtékají peníze

Z ČR odtékají výrazné prostředky nadnárodních firem, které pak chybějí české ekonomice, upozorňoval včera v Bruselu šéf Senátu Milan Štěch. Výdělky velkých společností podle něj často končí dokonce mimo EU.

Soud EU zrušil zákaz cestování pro dceru Kaddáfího

Evropský soudní dvůr včera zrušil zákaz cest do zemí EU pro dceru bývalého libyjského vůdce Muammara Kaddáfího. Sankce proti rodu Kaddáfíů zavedla Unie během libyjské revoluce v únoru 2011.