Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 17. března 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Nyepi – Nový rok – se dnes na Bali bude slavit bez internetu v mobilech

Nyepi je Nový rok na indonéském Bali a ostrované ho slaví dnes. Na počest svátku se místní telekomunikační firmy rozhodly, že na plných 24 hodin zastaví své služby. Podle starého baliského kalendáře je totiž Nový rok posvátným dnem, kdy lidé nepracují ani necestují.

Johnson obvinil z útoku přímo Putina

Přeběhlý ruský agent Sergej Skripal byl i s dcerou Julijí zřejmě otráven na přímý rozkaz šéfa Kremlu Vladimira Putina, spekuluje britský ministr zahraničí Boris Johnson.

Smrt imigranta v Madridu zvedla pouliční nepokoje. Jsou zranění

Téměř dvacet zraněných si vyžádaly v noci na včerejšek střety demonstrantů s policií v centru Madridu, které propukly kvůli smrti 35letého senegalského pouličního prodavače. Ten zemřel na zástavu srdce po honičce s policií, před níž údajně prchal, protože neměl povolení k výdělečné činnosti na náměstí Puerta del Sol.

Pensylvánské volební drama: republikán prohru neuznal

Soudní dohru možná budou mít těsné doplňovací volby do amerického Kongresu ve státě Pensylvánie. Ačkoli demokrat Conor Lamb se prohlásil za vítěze už ve středu, republikánský soupeř Rick Saccone výsledek odmítá uznat dříve, než bude započten každý hlas.

Obyvatelé Jakutska hledají zlato rozsypané z letadla

Kuriózní nehodu ohlásila včera letecká společnost Nimbus z ruského Jakutsku. Po startu letadla An-12 tam vypadlo z útrob stroje devět tun zlata a stříbra. Po incidentu muselo letadlo nouzově přistát.

Nejstarší syn šéfa Bílého domu se rozvádí

Vanessa Trumpová (40), manželka stejně starého Donalda Trumpa juniora, nejstaršího syna amerického prezidenta, požádala u newyorského soudu o rozvod. „Po 12 letech manželství jsme se rozhodli jít každý svou cestou,“ píše se ve společném prohlášení manželů.

Tisk: Trump vyhodí bezpečnostního poradce McMastera

Tempo, ale i styl, jímž šéf Bílého domu stále mění členy své administrativy, nemají obdoby. Poté, co vyhodil ministra zahraničí Rexe Tillersona, namydlil už schody i Herbertu McMasterovi, poradci pro národní bezpečnost.

Slováci žádali na náměstích nové volby

Krize na Slovensku se neutišila. Ani čtvrteční demise Roberta Fica z čela vlády a jmenování Petera Pellegriniho (oba Směr – soc. dem.) novým premiérem nespokojenou část obyvatel neuklidnily. Včera vpodvečer se tak znovu sešli na mnohatisícových demonstracích v metropoli i dalších městech.

Moskva odpoví na sankce USA

Moskva rozšíří svou černou listinu Američanů v reakci na čtvrteční rozhodnutí USA uvalit další protiruské sankce. „Děláme to jen kvůli politické neústupnosti USA a jejich neochotě chápat realitu,“ řekl náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov.

Závěr ruské prezidentské kampaně: potyčka komunistů i spor kolem Němcovovy desky

Zatímco Vladimir Putin, jenž zítra obhajuje ve volbách post hlavy státu, tráví závěr kampaně v poklidu, finální televizní debatu jeho protikandidátů provázela divoká potyčka.

Paříž a Berlín pro reformu eurozóny

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron se včera v Paříži zavázali k vytvoření itineráře pro reformu eurozóny do června. Merkelová řekla, že smyslem reformy by měla být stabilizace eurozóny a zvýšení konkurenceschopnosti bloku.

Islám nepatří do Německa, řekl Seehofer

Horst Seehofer (68), spolkový ministr vnitra a předseda bavorské CSU, se postaral o rozruch, když pátečnímu vydání listu Bild řekl, že islám nepatří do Německa, protože křesťanství utváří Německo. Jeho výrok ostře kontrastuje s postoji kancléřky Angely Merkelové (63).

SMRTÍCÍ LÁVKA.

Pod zřícenou lávkou pro pěší ve fl oridském Miami zahynulo nejméně šest lidí a deset jich utrpělo zranění. Pod sutinami tisícitunové konstrukce zůstalo osm aut.

Turecký útok proti Afrínu zaplatily životem další desítky civilistů

Nejméně 18 civilistů přišlo včera o život v bojích mezi tureckou armádou a kurdskými milicemi YPG u severosyrského Afrínu. Oznámila to exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR). YPG potvrdily, že čelí turecké armádě a jejím spojencům na severu města.