Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 20. prosince 2014
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Stane se teď Havana superlevnou destinací k pořádání párty?

Key West, nejjižnější část USA. Korálový ostrov, kde se nechávají u proslulého pilíře fotit každoročně statisíce lidí z celého světa. Tady dělí Ameriku od Kuby jen 140 kilometrů. Už dříve si tu lidé často povídali o tom, jak je protikubánské embargo zbytečné a trapné.

Austrálii šokovala vražda osmi dětí

Australským městem Cairns otřásla včera zpráva o brutální vraždě. Policisté ze státu Queensland dostali před polednem tamního času oznámení, že v domě na předměstí Manoora leží těžce poraněná žena. Když dorazili na místo, našli mrtvá těla osmi dětí ve věku od 18 měsíců do 15 let.

Krátce

* Záchranáři vyprostili dvanáct lidí ze zavaleného tunelu Vietnamští záchranáři včera vyprostili 12 pracovníků, kteří před čtyřmi dny uvázli ve zhrouceném tunelu budované vodní elektrárny. Na jejich záchraně se podílely stovky vojáků a horníků.

Sobotka: Po summitu existuje šance využít staré unijní peníze

Šanci na peníze ze starého rozpočtu EU a zajištění financování velkých projektů zvýšil podle premiéra Bohuslava Sobotky summit EU v Bruselu, který skončil před půlnocí na včerejšek. ČR podle premiéra prosadila spolu se SR „jasný odkaz na příspěvek Komise (EK) k řešení problémů s dočerpáním evropských fondů.

Všechny jsme je už pozabíjeli. Co teď? volali teroristi ze školy veliteli

Teroristy z řad hnutí Tálibán, kteří v úterý ve škole v pákistánském městě Péšávar postříleli 132 dětí a devět zaměstnanců a učitelů, řídili po telefonu jejich velitelé. Poté, co vrazi masakr dokončili, ptali se velitelů, co dělat dál, informovala stanice Dawn News.

Rusko posílí svůj jaderný arzenál

Půlstovkou mezikontinentálních balistických raket posílí Rusko v příštím roce svůj jaderný arzenál. Oznámil to včera ruský prezident Vladimir Putin na armádní konferenci v Moskvě.

Propad rublu: obchody se značkovou módou nenakupují další zboží

Prudký propad rublu se v Rusku podepsal také na obchodu s módou. Největší tamní reprezentativní prodejny a butiky s oděvy a módními doplňky pozastavily nákupy nového zboží. „Při současném kurzu by rychle zkrachovaly,“ vysvětlil list Kommersant.

Putin podpořil oligarchy

Ruský prezident Vladimir Putin se včera v Moskvě sešel se 40 nejvlivnějšími ruskými podnikateli, aby rozptýlil jejich obavy z měnové krize a slíbil státní podporu jejich byznysu. Nabídl diskusi o situaci na mezinárodních trzích a o stavu ruské ekonomiky.

Hackeři mohli mít v Sony Pictures komplice

Hackeři, kteří napadli firmu Sony Pictures, dobře znali její vnitřní strukturu a mohli se zřejmě spolehnout i na pomoc zevnitř. Deníku The New York Times to sdělily zdroje blízké vyšetřování.

Madrid: do sídla vládní strany najel zoufalec s plynovými láhvemi

Španělská policie zadržela muže, který se automobilem, v němž vezl plynové láhve, včera proboural do madridského sídla vládní Lidové strany (PP) premiéra Mariana Rajoye. Láhve ale neexplodovaly a incident ani nikoho nezranil. Útok údajně nijak nesouvisí s terorismem.