Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pondělí 28. července 2014
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

V Gaze už přes tisíc mrtvých

Počet mrtvých Palestinců v důsledku izraelské ofenzívy v pásmu Gazy překročil tisícovku. Izrael mezitím včera vzhledem k pokračujícím raketovým útokům palestinského Hamásu ukončil jednostranné humanitární příměří.

Americký lékař se v Libérii nakazil ebolou

Smrtícím virem ebola se v Libérii nakazil americký lékař Kent Brantly z humanitární organizace Samaritan’s Purse, jejíž centrum v zemi řídil. Nyní je v péči nemocnice v Monrovii. Při nedávném veřejném vystoupení upozornil, že mezi nakaženými a mrtvými je mnoho zdravotníků, kteří přišli do styku s nemocnými.

Němec obviněn ze 175 sexuálních útoků na děti

Až 175 sexuálních útoků se měl dopustit v posledních dvou desetiletích 52letý Němec. Policii se ho podařilo zadržet při pátrání po 14letém chlapci v Chotěbuzi ve Spolkové zemi Braniborsko. Duševně hendikepovaný hoch byl nalezen právě v bytě zadrženého muže.

Wikipedie stopla Sněmovně přístup, kdosi odtud zasahuje do encyklopedie

Správci portálu Wikipedia zablokovali v pátek na deset dní americké Sněmovně reprezentantů přístup k této veřejné encyklopedii, jelikož právě z jejích počítačů se množí záměrné zkreslování informačních textů o politicích a událostech.

Orbán chce zrušit liberální systém a prosadit národní stát

Základem nového státního zřízení Maďarska má být národní stát, nikoliv liberální systém jako dosud. Prohlásil to maďarský premiér Viktor Orbán v sobotním projevu v rumunském městě Baile Tusnad. Podle agentury MTI Orbán uvedl, že v současném světě probíhá soutěž, kdo vytvoří úspěšný stát.

Černé skříňky potvrzují sestřel

První výsledky analýzy černých skříněk malajsijského Boeingu 777, jenž se předminulý týden zřítil na východní Ukrajině, potvrzují, že byl stroj sestřelen. S odkazem na nejmenovaného evropského vyšetřovatele to uvedla americká CBS.

USA zveřejnily snímky údajné ruské střelby přes hranice

Americký velvyslanec v Kyjevě Geoffrey Pyatt včera na svém Twitteru zveřejnil sérii snímků, které údajně dokumentují ostřelování ukrajinských jednotek z ruského území. Jde o fotografie z amerických družic doplněné popisem a komentářem.

BND: Oligarchové se brzy mohou postavit nynějším politickým elitám

Ruští oligarchové, kterým unijní sankce hrozí ohromnými ztrátami, se mohou postavit prezidentovi Vladimiru Putinovi. S odkazem na Gerharda Schindlera, šéfa německé zpravodajské služby BND, to napsal Spiegel Online, z nějž citovala stanice Deutsche Welle.

Útoky na dva starosty, jeden zemřel

Oleh Babajev, starosta města Kremenčuk v centrální části Ukrajiny, byl v sobotu zastřelen, dům starosty ve Lvově na západě země byl zase zasažen střelbou z granátometu. Atentáty na politiky, kteří oba podporovali proevropské protesty na Majdanu, podle prvních vyjádření vyšetřovatelů nesouvisejí.

Unijní sankce ohrožují podle Moskvy bezpečnostní spolupráci

Rozšířením sankcí proti ruským činitelům a podnikům kvůli roli Ruska v ukrajinské krizi ohrožuje Unie spolupráci v bezpečnostních otázkách. V reakci na rozšíření sankcí EU to uvedlo ruské ministerstvo zahraničí.