Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 6. února 2016
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Slovenskem otřásá aféra s náhle zbohatlým lékařem

Měsíc před parlamentními volbami vypukl na Slovensku skandál s náhlým zbohatnutím lékaře Pavla Kostky, jehož kliniky mají dostávat od státní zdravotní pojišťovny ročně 3,2 miliónu eur (přes 86 miliónů Kč).

Karneval v Riu začal. Ve stínu ziky

Navzdory epidemii viru zika očekává brazilské Rio de Janeiro v těchto dnech milión turistů. Lidé si totiž ani za nynější nouzové situace nechtějí nechat ujít tamní proslulý karneval. Ten začal včera předáním klíčů od města králi a královně karnevalu.

Objev: recidiva nádoru mozku se musí léčit jako zcela nový nádor

Zhoubný nádor mozku, který pacienta postihne znovu po úspěšné předchozí léčbě, nelze léčit jako ten původní. Potvrdili to experti z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity (LF MU) ve spolupráci s mezinárodním konsorciem lékařů. Genetika původního a nového nádoru, tzv.

Dněpropetrovsk zřejmě změní své jméno na – Dněpropetrovsk

Ukrajinští politici si lámou hlavu se změnou názvu čtvrtého největšího města země Dněpropetrovska, což zákonodárcům ukládá loňský zákon o likvidaci dědictví totalitního režimu. Dosavadní název města se od roku 1926 odvozuje od Grigorije Petrovského, bolševického revolucionáře a ukrajinského politika sovětské éry.

Assange by měl být podle OSN propuštěn a odškodněn

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange (44) by měl být osvobozen a odškodněn. Ve včerejším oficiálním stanovisku to sdělila expertní skupina při Radě OSN pro lidská práva, podle níž byl Australan od prosince 2010 Švédskem a Británií zadržován svévolně.

Za dírou v trupu airbusu byl teror

Přímo na palubě se odpálil somálský útočník na invalidním křesle * Stal se jedinou obětí atentátu Za senzačními snímky trhliny v trupu airbusu, jehož kapitánovi se ve středu podařilo bezpečně přistát na letišti v somálském Mogadišu, nebyla „technická porucha“, jak tvrdily zprvu tamní zdroje, ale teroristický útok.

Debata s Cameronem: Kaczyňski byl spokojen

Vůči požadavkům, jež si Londýn vymohl na EU, je polská vláda opatrná. Obává se, že její občané pracující v Británii budou omezováni na tamních sociálních výhodách. Šéf vládní strany PiS Jaroslaw Kaczyňski nicméně po včerejším jednání s britským premiérem Davidem Cameronem vyjádřil spokojenost s tím, co se podařilo dohodnout.

Německo přidá Řecku policisty a čluny

Německý ministr vnitra Thomas de Maiziere přislíbil včera v Aténách kvůli uprchlické krizi Řecku dalších sto německých policistů a dva rychlé čluny.

Babiš v Paříži domlouval módní show na Karlově mostě

V historickém centru Prahy přímo na Karlově mostě by se měla v květnu uskutečnit velká módní show. V Paříži ji začal ve čtvrtek domlouvat ministr financí Andrej Babiš (ANO). Ten se ve Francii setkal s Bernardem Arnaultem, jedním z nejbohatších Evropanů.

Jaceňukova vláda zápolila o přežití

Pro sestavení nové vlády, která by navrhla plán „ústupu od propasti“, se včera v Kyjevě vyslovil šéf ukrajinského parlamentu Volodymyr Hrojsman. Reagoval na krizi, která v kabinetu vznikla po rezignaci vlivného ministra hospodářství Aivarase Abromavičiuse.