Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pondělí 16. ledna 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Kyrgyzstán vyrazil proti sexu za úplatu zákazem krátkodobých pronájmů

V Kyrgyzstánu je nově zakázáno krátkodobě pronajímat byty ve vícepodlažních domech, a to pod hrozbou pokuty v přepočtu od 2500 do 25 tisíc Kč. Opatření má bránit provozování prostituce, informoval středoasijský zpravodajský server Fergana.

Irácká armáda čistí univerzitní areál v Mosulu

Irácké jednotky zatím zajistily jen část univerzitního areálu v Mosulu. V oblasti totiž čelí tvrdému odporu teroristického Islámského státu (IS). Podle generála Abdala Vahába Saadího vojáci v univerzitní laboratoři objevili chemikálie na výrobu zbraní.

Orbán už nevidí hlavního soupeře v levici

Maďarský premiér otočil – teď vede nejostřejší politický boj s domácí extrémní pravicí Nejtvrdší vnitropolitický boj v Maďarsku momentálně neprobíhá mezi pravicí a levicí, ale zuří mezi stranou FIDESZ premiéra Viktora Orbána a extrémně pravicovou stranou Jobbik, jejímž předsedou je Gábor Vona.

Expremiér Medgyessy nad krajní pravicí přestal ohrnovat nos

Bývalý socialistický premiér Péter Medgyessy v televizi ATV řekl, že v parlamentních volbách v roce 2018 lze porazit FIDESZ Viktora Orbána jen v případě spojení levice s extrémně pravicovou stranou Jobbik.

Policie našla dívku unesenou před 18 lety

Americká policie po osmnácti letech našla dívku unesenou hned po narození z nemocnice na Floridě. Její totožnost potvrdily testy DNA. Nic netušící oběť únosu se domnívala, že žena, která ji vychovávala, je její biologickou matkou.

Turecká policie zatkla dva Ujgury podezřelé z terorismu v Istanbulu

Turecká policie zadržela dva příslušníky ujgurské menšiny, která žije převážně v neklidné provincii Sin-ťiang na západě Číny. Zatčeni byli v souvislosti s novoročním útokem na istanbulský klub Reina. Ke krveprolití, při kterém zahynulo 39 lidí, se přihlásil takzvaný Islámský stát.

Propustili primabalerínu. Čněla nad souborem

Primabalerína souboru v americkém státě Pensylvánie se ocitla bez práce, neboť převyšovala své kolegyně. A to doslova: někdejší sólistka baletu Slovenského národního divadla Sara Michelle Murawská (25) tvrdí, že jejích 175 centimetrů bylo příčinou propuštění, které jí šéf oznámil po posledním loňském představení.

Steinbachová jde kvůli migraci z CDU

Poslankyně opouští mateřskou stranu na protest proti přistěhovalecké politice kancléřky Merkelové Poslankyně Spolkového sněmu Erika Steinbachová (73) po více než 40 letech odchází z Křesťanskodemokratické unie (CDU).

Italy bolí z běženců hlava. Recept na řešení zatím není

Do Itálie přišlo loni 174 tisíc imigrantů. To je zhruba stejně jako v předchozích letech, jenže na rozdíl od minulosti v zemi tentokrát většina z nich zůstala, protože hranice se sousedními zeměmi se prakticky uzavřely. A vyhošťování?

Kerry se v deltě Mekongu pozdravil s bývalým nepřítelem

Dosluhující šéf americké diplomacie John Kerry během návštěvy Vietnamu v sobotu zavítal do míst v deltě řeky Mekong, kde jako poručík amerického válečného námořnictva bezmála před půl stoletím bojoval. Setkal se tam s někdejším nepřítelem z komunistických partyzánských jednotek Vietcong.

Konference: Pro Izrael a Palestince je možné pouze dvoustátní řešení

Na jednání o obnovení mírových rozhovorů mezi Izraelci a Palestinci se sešlo včera v Paříži více než sedm desítek diplomatů včetně zástupců klíčových evropských a arabských států. Zástupci Izraele ani Palestinci ale nepřijeli.

Slovenský poslanec napadl oceněné za židovský původ

Poslanec extrémně pravicové Lidové strany Naše Slovensko (LSNS) Stanislav Mizík kritizoval volbu osobností, které vyznamenal prezident Andrej Kiska u příležitosti výročí vzniku SR. U některých mu vadil židovský původ.

Polské špičky vítaly americké vojáky

Příslušníky přisunutých amerických jednotek, jež mají posílit východní křídlo NATO, uvítali v sobotu oficiálně vrcholní polští představitelé. Vojáky z coloradské základny Fort Carson se Aliance rozhodla rozmístit v Polsku s odůvodněním, že mají čelit agresivní politice Ruska.

Trump naznačil, že by sankce proti Rusku mohly skončit

Nastupující americký prezident Donald Trump zatím ponechá v platnosti sankce proti Rusku, později by je ale mohl zrušit, pokud Moskva projeví dostatek vstřícnosti. Trump to naznačil v rozhovoru pro deník The Wall Street Journal.