Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pátek 25. května 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

V Mostě hořelo v panelovém domě

Požár bytu v panelovém domě v širším centru Mostu zalarmoval včera časně ráno tři hasičské jednotky. Hasiči evakuovali 13 lidí, nikdo z nich nebyl zraněn. Požár v ulici Jaroslava Vrchlického byl nahlášen ve 3.40 hodin. Hořelo v prvním patře paneláku.

Stavbaři kritizují nedostatek investic

Stavbaři v Karlovarském kraji (KK) kritizují, že se v regionu realizuje málo stavebních investičních akcí. Na druhou stranu zadavatelé veřejných zakázek poukazují na skutečnost, že se do celé řady výběrových řízení, zejména na zakázky menšího rozsahu, nikdo opakovaně nehlásí.

Ústecký kraj daruje hasičům vybavení

Vybavení za téměř sedm miliónů korun rozdělí mezi dobrovolné hasiče Ústecký kraj. Poskytnutí darů již schválili radní, konečné slovo při schvalování darů budou mít v červnu zastupitelé. Dary jsou určeny pro jednotky dobrovolných hasičů sdružených v několika organizacích napříč krajem.

Houška bude v Děčíně asistentem trenéra

V hráčském kádru basketbalistů Děčína po této sezóně už nefiguruje ani jeden z dvojice jmenovců – Pavel Houška přestupuje do BK Ústí nad Labem a Jakub Houška ukončil aktivní kariéru. V děčínských barvách odehrál přes pětistovku zápasů v nejvyšší soutěži.

Návštěvy vězňů míří do zahrady

Ve věznici s ostrahou v Bělušicích na Mostecku byla včera slavnostně zprovozněna okrasná zahrada, vytvořená samotnými vězni. Bude sloužit hlavně pro návštěvy odsouzených, udržení jejich vazeb s rodinou je pro vězeňskou službu prioritou.

Lázeňskou sezónu v Teplicích odstartují městské slavnosti

Oblíbené kapely No Name, Vypsaná fixa, Support Lesbiens nebo třeba Děda Mládek Ilegal Band, to jsou jen čtyři náhodně vybrané položky z bohatého programu u příležitosti zahájení jubilejní 864. lázeňské sezóny v Teplicích.

Policie odložila oznámení radnice kvůli prodeji domu

Policie odložila trestní oznámení, které podal ústecký magistrát na bývalého majitele domu ve čtvrti Předlice, který se částečně zřítil. Vedení města tvrdilo, že bývalý majitel dům po požáru prodal účelově, aby se vyhnul nákladům spojeným s nutným zbouráním objektu.

Karlovy Vary zakážou žebrání v centru města i na zastávkách

KARLOVY VARY – Karlovy Vary zakážou vyhláškou žebrání ve městě. Zákaz se bude týkat centra města, ale i prostor okolo kostelů nebo zastávek MHD. Lázeňské město dosud takovou vyhlášku nemělo, ačkoli podobnou právní normu mají i menší města v okolí.

Kynšperk staví parkoviště

KARLOVY VARY – V Krátké ulici na sídlišti nedaleko pivovaru v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku vzniká nové parkoviště. Město se dlouhodobě potýká s nedostatkem parkovacích míst, díky stavbě za asi čtyři milióny korun by mělo přibýt asi šedesát nových stání.