Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Středa 21. února 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Ubylo hazardu v hernách, ale přibylo na internetu

Podle údajů ministerstva financí poklesl v Ústeckém kraji počet automatů na hazardní hry ze 4700 na 3400, tedy o třetinu. K tomu zmizely ještě stovky dalších přístrojů, které povolují obce a které musely do konce roku 2017 skončit.

V KARLOVÝCH VARECH SLOUČILI OPERAČNÍ STŘEDISKA.

Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje a Městská policie Karlovy Vary včera slavnostně zahájily provoz společného operačního střediska. Integrace umožní lepší a rychlejší spolupráci obou složek.

Hejkal po Spartě trénuje Teplice

Fotbalový kouč Stanislav Hejkal poznal první ligu z trenérské lavičky Kladna, Teplic a především pražské Sparty, kde byl během dvou a půl roku postupně asistentem Zdeňka Ščasného, Davida Holoubka a do konce loňské sezóny Petra Rady.

Festival světel oslaví letos 100 let Československa

Letošní ročník Festivalu světel v Karlových Varech bude ve znamení oslav 100. výročí vzniku Československa. Multimediální show, nazvaná 100 let pocitů, odehrávající se hned na několika objektech v lázeňském centru, se bude konat 7. a 8. září.

Zvýší dotace na údržbu sportovišť

Na trojnásobek zvýší Karlovarský kraj dotace na údržbu a obnovu sportovišť. Sportovní kluby si tak budou moci letos rozdělit až šest miliónů korun. O dotace z kraje byl loni mimořádný zájem.

FASÁDA KOSTELA V TEPLÉ DOKONČENA.

Nákladem zhruba 8,3 miliónu korun dokončili v Teplé na Chebsku obnovu fasády kostela. Na financování stavebních prací, které začaly v roce 2014, se podílelo město Teplá částkou 3,32 miliónu korun. Kanonie premonstrátů z kláštera v Teplé pak přidala 2,77 miliónu korun.

Evakuovaní kvůli skále se vrátili domů

Lidé, kteří museli předminulý týden v Děčíně kvůli nestabilnímu skalnímu masivu opustit své domovy, se včera začali vracet domů. Vedení města evakuaci obyvatel dvou domů ukončilo po 11 dnech, mimo svá obydlí v náhradním ubytování nebo u příbuzných byly zhruba dvě desítky lidí.

Díky značení se kamióny musejí centru Kadaně vyhnout

Nové dopravní značení v okolí Kadaně by mělo přimět řidiče kamiónů, aby se důsledněji vyhýbali průjezdu centrem města. Dosavadní značky někteří řidiči nerespektovali, z některých směrů navíc chyběly směrovky, jakou náhradní trasu by měli zvolit.

DO CENTRA JENIŠOVA BUDE JEZDIT MHD.

Karlovarská městská hromadná doprava bude v blízké době zajíždět až do centra Jenišova. Obec nechala vystavět nákladem 1,8 miliónu korun autobusovou zastávku a točnu. V současné době se již čeká jen na dokončení licenčního řízení.

Pátrají po lupičích, kteří loni v Trnovanech přepadli hernu

Tepličtí kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po totožnosti dvou mužů podezřelých z loupežného přepadení, které se stalo v loňském roce v části Trnovany.

Litoměřice spustily tlumočnickou linku pro neslyšící

Městský úřad v Litoměřicích spustil na začátku týdne tzv. Tichou linku, která pomáhá neslyšícím v komunikaci při vyřizování úředních záležitostí. Služba, kterou zavedlo ministerstvo práce a sociálních věcí, je pro klienty i úřady zdarma.

Třešňáka nahradil Kalina

Starostu Mariánských Lázní Petra Třešňáka (piráti) nahradil ve funkci v úterý odpoledne na jednání městského zastupitelstva dosavadní radní za pirátskou stranu Martin Kalina.

Blízko centra Chebu vznikne nová čtvrť

K využití areálu bývalých kasáren na Zlatém vrchu v Chebu se začne nákladem přes čtyři sta tisíc korun připravovat projektová dokumentace. Chebští radní schválili vznik projektu, podle kterého by byly do lokality zavedeny inženýrské sítě a vystavěny přístupové silniční komunikace.