Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pondělí 11. prosince 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Senioři zapadli s autobusem v závěji

Celkem 48 seniorů z autobusu zapadlého v závěji na uzavřené silnici u Moldavy v Krušných horách evakuovali v sobotu pozdě večer členové horské služby. Řidiče navedla na uzavřenou zasněženou silnici navigace. Zásah trval až do půlnoci, všichni senioři se dostali v pořádku do bezpečí hotelu.

Nové infocentrum na nádraží

Děčínská radnice otevřela v budově hlavního vlakového nádraží nové městské informační centrum. Turistům nabízí nejen informace o zajímavostech města a okolí, ale i regionální výrobky a moderní technologie. Turisté mohou v centru koupit regionální výrobky a propagační předměty města.

V lesích nad Kyselkou je replika Mattoniho altánu

Vojenské lesy a statky (VLS) v lesích nad Kyselkou na Karlovarsku vybudovaly repliku Jindřichova sedátka. Po lesní kapli a rozhledně Bučina je to další obnovená památka, kterou lesníci z Doupovských hor u Kyselky vrátili do krajiny jako vzpomínku na éru největšího rozkvětu této lázeňské destinace za slavného podnikatele Heinricha Mattoniho.

Sportovci v Ústí nemají jisté financování

Sportovní kluby v Ústí nad Labem nemají jistotu financování na příští rok. Zastupitelé města totiž neschválili dotace pro takzvané preferované sporty, tedy hokej, fotbal, basketbal, volejbal a fl orbal.

Kdo opraví Alžbětiny lázně

Karlovy Vary připravují výběr partnera, který by zrekonstruoval a pětadvacet let provozoval Alžbětiny lázně. Jediné veřejné lázně v Karlových Varech patří městu a jejich modernizace má stát kolem půl miliardy korun.

DĚTI ZKOUŠELY VÁNOČNÍ ZVYKY.

Advent běží naplno, o víkendu se konala řada předvánočních akcí ve městech i menších obcích. Možnost vyzkoušet si staré vánoční zvyky, jako jsou lití olova, pouštění ořechových lodiček či krájení jablek, měli v sobotu dospělí i dětští návštěvníci adventní akce ve Třtěně na Lounsku.