Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pondělí 16. ledna 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Antimonopolní úřad nově dohlíží na poplatky z karet

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nově dohlíží na poplatky za karetní platební transakce. Úřad tuto kompetenci dostal v souvislosti se včleněním nařízení Evropského parlamentu z roku 2015 do českého právního řádu. Vyplývá to z tiskové zprávy na webu ÚOHS.

Čtvrtina firem čeká pokles poptávky, ale převažuje optimismus

Index očekávání firem, který pravidelně zveřejňuje ČSOB, klesl pro první čtvrtletí letošního roku ve srovnání s minulým kvartálem o 8,6 bodu na 19,3 bodu. Důvodem byla zejména nejistota ohledně vývoje poptávky po zboží a službách.

* EVROPSKÁ BANKA

pro obnovu a rozvoj (EBRD) loni investovala 9,4 miliardy eur (254 miliard Kč), a zopakovala tak rekord z roku 2015. Svými penězi podpořila 378 projektů. Největšími příjemci byly Turecko, Kazachstán, Egypt, Polsko a Bulharsko, prudce se snížil objem prostředků pro Ukrajinu.

Chtěli ušetřit, ale firma pokazila, co se dalo

Kvalita práce řemeslníků bývá v Česku často problematická. Vyloženě spokojen s ní byl podle posledního průzkumu jen každý desátý člověk, který služeb řemeslníků využil pro různé úpravy či opravy ve své domácnosti.

Írán zaplatil Česku starý dluh, tím se otvírá cesta pro exportéry

Íránská centrální banka zaplatila Česku starý dluh 7,5 miliónu eur (v přepočtu 202 miliónů Kč). Nesplacená částka byla dosud překážkou pro uzavírání nových obchodů spojených s financováním a pojištěním exportu.