Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pátek 25. května 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Do Kroměříže živé sochy a mobilní hra

Velkou událostí, která je novinkou letošní turistické sezóny v Kroměříži, se již o nadcházejícím víkendu stane Mezinárodní festival živých soch. Pořadatelé ho připravili na neděli 27. května, sochy se objeví na různých místech historického centra v rozličných barvách, kostýmech a pozicích.

Zlíňané mají letní promítání filmů zadarmo

Promítání filmů pod širým nebem opět po roce plánuje zlínská radnice. První snímek druhého ročníku Zlínského filmového léta mohou diváci spatřit už 8. června, a to na fotbalovém hřišti v Malenovicích. „V nabídce bude český film Tátova volha, který měl letos premiéru.

Odborníci nabízejí pomoc těhotným ženám

Olomouc se připojila k obecně prospěšnému projektu nazvanému Nesoudíme. Pomáháme. Ten nabízí pomoc ženám, které se dostaly do složité životní situace v souvislosti s nečekaným těhotenstvím.

Oblaka dýmu postrašila obyvatele v Nivnici

Škodu za více než pět miliónů korun způsobil středeční požár lakovny v průmyslové zóně v Nivnici na Uherskobrodsku. Plameny se snažily likvidovat desítky hasičů z devíti profesionálních i dobrovolných jednotek.

Děkanské projevy o Petru Hlaváčkovi

Knihu Děkanské projevy, vypovídající o životě a díle jednoho z největších obuvnických expertů Petra Hlaváčka, pokřtí v pátek ve Zlíně jeho syn a autor publikace Pavel Hlaváček. Křest se uskuteční v prostorách Univerzity Tomáše Bati v Laboratorním centru Fakulty technologické, kterou mnoho let Petr Hlaváček vedl.

Výstava vázání knih

Už jen do první červnové neděle bude zpřístupněna výstava mapující stoletou historii Odborné školy knihvazačské v Uherském Hradišti. Slovácké muzeum ve své hlavní budově podrobně zmapovalo celou historii jediné školy svého druhu na Moravě a přibližuje výrobu knižní vazby i osobnosti spjaté se školou.

Holešovu pomůže okružní křižovatka

Další významná stavba pomůže zklidnit dopravní situaci v Holešově na Kroměřížsku. Před zahájením je tu oprava křížení Palackého ulice, která je hlavním průtahem městem, s Tovární ulicí a odbočkou k blízkému supermarketu. „Vznikne zde kruhový objezd.

Trenažér simuluje chůzi po Měsíci

Chůzi na Měsíci simuluje nový speciální rehabilitační přístroj, který zakoupila pro své pacienty nemocnice v Šumperku. Antigravitační trenažér chůze má vedle ní k dispozici u nás jen Rehabilitační ústav v Kladrubech.

Stavba bazénu ve Šternberku má zelenou

Výstavbu nového krytého bazénu schválili zastupitelé ve Šternberku. Jeho stavba je ve městě dlouhodobým tématem. Jeho představitelé se touto investicí v minulosti zabývali opakovaně. Jejich nynější rozhodnutí se opíralo o architektonickoobjemovou studii, studii proveditelnosti a energetický posudek.

Kroměříž chce snížit počet aut v centru města

Radnice v Kroměříži si jako jednu z nových priorit vytyčila snížit počet aut přijíždějících do centra města. „Městský úřad připravuje plán udržitelné městské mobility, který by měl analyzovat stávající stav a navrhnout řešení problémů, které ve městě vznikají při přesunu jeho obyvatel, lidí dojíždějících za prací a do škol i turistů,“ popsal záměr starosta Kroměříže Jaroslav Němec (nez.

Zimní stadión v Přerově bude lépe ozvučen

Novým ozvučením bude opatřen přerovský zimní stadión, a to ještě do začátku letošní „ledové sezóny“, která začíná už v červenci. O rekonstrukci ozvučení požádal město hokejový klub Zubr Přerov, jehož funkcionáři argumentovali tím, že při zápasech není po celém stadiónu slyšet komentář.

Blues Alive ve znamení amerického blues

Ve znamení amerického blues bude v listopadu letošní, 23. ročník mezinárodního hudebního festivalu Blues Alive v Šumperku. Představí se na něm mimo jiné Joan Osborneová, která se proslavila hitem One of Us.

Školky přijmou příští rok všechny děti

Do kroměřížských základních škol se na příští školní rok do první třídy zapsalo 268 dětí z města a jeho místních částí. Mateřské školy by mělo od září nově navštěvovat 262 dětí z Kroměříže.