Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Středa 21. února 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Zvonokosy se vracejí na divadelní scénu

Po více než třiceti letech se na jeviště Moravského divadla v Olomouci vrátí muzikál Zvonokosy. Režie populárního příběhu o stavbě veřejného záchodu se ujala Dagmar Hlubková, autorem hudebního nastudování je Petr Šumník. Premiéru bude mít představení v pátek.

Šikovní mladí truhláři z Bystřice vyhráli

Žák Střední školy nábytkářské a obchodní Bystřice pod Hostýnem na Kroměřížsku Roman Vilášek se stal vítězem regionálního kola celostátní soutěže učňů oboru truhlář pro Zlínský a Jihomoravský kraj.

Kauzu obchodu s lidmi soud odročil

Další svědci vypovídali v úterý před Krajským soudem ve Zlíně v kauze šestapadesátiletého Antonína Cápka a čtyřiatřicetileté Adriany Černotové, kteří podle obžaloby nabízeli v penzionu v Kostelanech na Kroměřížsku zákazníkům dívky k sexuálním službám, za něž inkasovali peníze.

Hanačky přeskočily Veselí

Důležité vítězství z pohledu účasti v českém play off vybojovaly v 18. kole interligy házenkářky Olomouce na půdě pro ně ne příliš oblíbeného Písku (26:21). V tabulce se tak posunuly na pátou příčku, když udržely náskok před Porubou a přeskočily i Veselí, které hostí na domácí palubovce v příštím kole.

Festival Slovácké léto doplní v letošním roce půlmaratón

Festivalový půlmaratón doplní letos desítky sportovních klání při hudebně-sportovním festivalu Slovácké léto. Ten se již pojedenácté uskuteční v Uherském Hradišti, a to od 29. června do 8. července. Pořadatelé již mají téměř jasno v doprovodném programu.

V Retru po stopách Welzla

ZÁBŘEH – Putování po stopách zábřežského rodáka Jana Eskymo Welzla pokračuje ve čtvrtek (17 hodin) v kině Retro festivalem Welzlování. Zábřežský welzlolog Martin Strouhal zde nabídne filmové dokumenty ze svých dvou cest na Sibiř a také nové poznatky o životě dobrodruha a cestovatele Welzla na dalekém severu.

Holba vítězem

Světlý ležák Holba Premium z hanušovického pivovaru se stal absolutní jedničkou v prestižní kategorii ležáků na největší tuzemské degustační soutěži Zlatá Pivní pečeť. Holba si ze soutěže odvezla celkem pět medailí a zařadila se mezi nejúspěšnější pivovary soutěže.

Házenkáři Hranic udrželi kontakt s elitní osmičkou

Jako sůl potřebují body házenkáři Hranic, kteří se stále nevzdávají umístění v elitní osmičce, které znamená účast v play off. Nebylo proto divu, že v jejich táboře po vítězství nad Jičínem (28:22) nastala obrovská radost. Úspěch se však nerodil lehce.

Helfštýn bude otevřený jen část týdne

Hrad Helfštýn, který patří mezi nejvíce navštěvované historické objekty v Olomouckém kraji, bude mít až do konce příštího roku omezenu návštěvní dobu.

Dostali cisternu za milióny

Zbrusu novou cisternu za více než sedm a půl miliónu korun pořídilo olomoucké hejtmanství profesionálním hasičům z Olomouce. Ti následně mohli předat tři svá starší vozidla dobrovolným hasičům. „Novou cisternu nasadíme do ostrého provozu začátkem března.

Ve Zlíně se kácejí jasany u cyklostezky

Ve Zlíně se kácejí jasany u cyklostezky ve směru na Kostelec. Stromy jsou nemocné a nebezpečné. Převážnou část jich napadla houba, která způsobuje rychlé odumírání stromů, sdělil mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák, podle něhož jde o aktivitu Lesů ČR, které jsou správcem pozemků, na nichž jasany stojí.

Šetří případ týrání zvířat

Případ možného týrání zvířat prověřují šumperští kriminalisté. Podezřelý je muž (60) z malé obce na Zábřežsku. Podle prvotního šetření měl chovat v rodinném domě v nevyhovujících podmínkách smečku třinácti psů menšího vzrůstu, přičemž nezajistil, aby zvířata měla dostatečný přísun potravy a vody.

Hasiče zaměstnal požár skládky u Lipníka

Desítky profesionálních a dobrovolných hasičů zaměstnal od pondělního večera požár skládky odpadu nedaleko Lipníka nad Bečvou. Požár museli likvidovat v dýchací technice. Obyvatelé nebyli ohroženi nebezpečnými zplodinami hoření. Právu to sdělil mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Stále kradl, je ve vazbě

Policisté zadrželi 30letého muže, který má od poloviny ledna na svědomí několik trestných činů v Kojetíně, zejména pak krádeží. Nyní je ve vazbě. Právo o tom v úterý informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Zadržena pětice z drogového gangu

Dalších pět lidí, kteří patřili do velkého drogového gangu výrobců a distributorů pervitinu, zadrželi kriminalisté ze Zlína. Gang odkryli policisté loni v říjnu. Počet zadržených osob v této kauze se tak zvýšil na 37, počet obviněných na 31 a počet vazebně stíhaných na dvanáct.

Starosta Jeseníku Kalous rezignuje

Starosta Jeseníku Adam Kalous (ANO) odstoupí z funkce. Důvodem je, že na podzim byl zvolen poslancem a práci ve Sněmovně chce věnovat maximální úsilí. Tento krok šestatřicetiletý politik učinil po zralé úvaze. Post starosty opustí k letošnímu 28. únoru.