Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pátek 21. července 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Chramosta těží z důvěry

MLADÁ BOLESLAV – Třikrát skončili fotbalisté Mladé Boleslavi v kvalifikaci o Evropskou ligu, aniž se v ní pořádně rozkoukali, letos však první krok zvládli a přes irský Shamrock Rovers postoupili do dalšího dějství.

Evropská liga – 2. předkolo, odvety

Skënderbeu (Alb.)–Kajrat Almaty 2:0; první zápas 1:1, postupuje Skënderbeu a ve 3. předkole se utká s Mladou Boleslaví. CZ Bělehrad– Irtyš Pavlodar 2:0; 1:1, postupuje Bělehrad a narazí ve 3. předkole na Spartu. Dinamo Minsk–Rabotnički Skopje 3:0; 1:1, Misk.

Řídím se heslem, že první dojem napodruhé neuděláš

PARDUBICKÝ TRENÉR MILOŠ HOLAŇ ZKOUŠÍ V PŘÍPRAVĚ VELKÉ MNOŽSTVÍ HRÁČŮ: Kupu zahraničních i domácích borců testují v současnosti hokejové Pardubice, které chtějí zapomenout na nepovedenou loňskou sezónu.

Češi jedničkami

PRAHA – Tenisté Markéta Vondroušová a Adam Pavlásek budou prvními nasazenými na pražském turnaji na Štvanici, který startuje o víkendu kvalifikacemi. Čerstvě 18letá Vondroušová se bude snažit na ženském podniku ITF přerušit sérii tří porážek.

Zlín odtajnil novinky

ZLÍN – Hokejový Zlín po devíti letech mění název i logo klubu. Extraligoví mistři z let 2004 a 2014 půjdou do nadcházející sezóny s novým generálním partnerem, společností Aukro, oficiální název zní Aukro Berani Zlín.

Ve zkratce

Fotbal Příprava: Sparta–Arnhem 1:1 (61. Šural – 10. Linssen). Liga mistrů – 2. předkolo, odvety: Honvéd Budapešť–Hapoel Beer Ševa 2:3; první zápas 1:2, postoupil Hapoel. Útočník Komličenko a ázerbáj -džánský reprezentační brankář Agajev posílí Mladou Boleslav.

Myslet jen na sport? To bych se zbláznil

MODERNÍ PĚTIBOJAŘ DAVID SVOBODA ZÍSKAL NOVOU ZÁVODNÍ ENERGII A ŘÍKÁ: Vloni touto dobou měl David Svoboda jasno. V Riu se rozloučí s olympiádou, akcí, na níž si zlatem v Londýně 2012 zajistil sportovní nesmrtelnost.

Vratislav představí olympijskou školku

Od disciplín v Česku zcela exotických, jako je raffa (sport s koulemi na principu pétanque), přes sporty s dávnou olympijskou tradicí, jako je přetahování lanem, po progresívní sporty typu florbalu, squashe či lezení.

Boltova rozlučka bez rivala

MONAKO/PRAHA – Dnes ve 21.35 Usain Bolt v Monaku naposledy zaklekne do startovních bloků při mítinku. Pak už absolvuje jen světový šampionát v Londýně a kariéra jedné z největších postav atletické historie se uzavře.

Češky postupují

OLSZTYN/PRAHA – Všechny tři české beachvolejbalové páry na turnaji Světového okruhu v Olsztyně jsou v play off. Hermannová, Nausch Sluková a Hoidarová Kolocová, Kvapilová postoupily přímo do osmifinále, 1. kolo si zahrají Bonnerová s Nakládalovou.

Jendrišák florbalovým mesiášem, vyučoval Korejce

V Česku je Matěj Jendrišák jasnou florbalovou jedničkou posledních let, anketu o nejlepšího hráče vyhrál čtyřikrát po sobě. Značný respekt si získal i ve florbalové velmoci číslo jedna ve Švédsku, kde jako opora Linköpingu nedávno podepsal smlouvu na další tři roky.

Povinnost splněná už do přestávky

Ze zlověstně zamračené oblohy zahřmělo před odvetou dvakrát, takže mladoboleslavští fotbalisté se inspirovali a v domácím duelu 2. předkola Evropské ligy udeřili rovněž dvakrát.