Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 21. července 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Výroba lodi na Hartu má zpoždění

Nová velkokapacitní elektroloď měla vyjet na přehradu Slezská Harta na Bruntálsku už vloni, ale vypadá to, že nevypluje s turisty ani letos. Možná nejdříve na konci sezóny v září. Při výrobě lodi totiž došlo ke zpoždění. Už v srpnu jsou v plánu testy plavidla.

KRÁTCE

* Přispěli na notebook Částkou 20 tisíc korun přispěla na pořízení nového notebooku Nadace Agel handicapovanému Jaroslavu Dembinnému z Třince. Ten skončil v roce 2000 po nepovedeném lékařském zákroku na invalidním vozíku.

Opory v Karviné zůstaly

Ligovou příslušnost uhájili fotbalisté Karviné až v posledním utkání v Jihlavě a tahle zkušenost jim stačila. V té nové chtějí záchranářské starosti přenechat jiným. Otázkou je, zda to tým, který prakticky neposílil, dokáže.

Šmeralův rodný dům ožije tradicemi

V Třebíči se v příštím roce otevře Centrum tradiční lidové kultury. Po třiceti letech tak ožije polozapomenutá památkově chráněná zemědělská usedlost známá jako rodiště spoluzakladatele KSČ Bohumíra Šmerala.

Za únik jedů do Odry padla téměř miliónová pokuta

Pokutu 980 tisíc korun za únik zvlášť nebezpečných závadných látek do řeky Odry při havárii v dubnu 2017 musí zaplatit společnost Suez Využití zdrojů. Sankci jí uložila Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP).

Mladého kasuára hlídá starostlivý otec i před deštěm

Významný chovatelský úspěch slaví zlínská zoologická zahrada. Podařilo se jí odchovat další, již druhé mládě nelétavého běžce kasuára přilbového. Poprvé se tak stalo vloni, po dvaačtyřiceti letech chovu kasuára, který je po pštrosovi druhým nejtěžším druhem ptáků.

Cizinci se učí česky

Na Filozofické fakultě v Brně startuje dnes 51. ročník Letní školy slovanských studií, kterou připravil Kabinet češtiny pro cizince. Přihlášeno je zatím 135 studentů z 36 zemí světa, stále víc jich pochází z Číny nebo Jižní Koreje.