Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pondělí 23. dubna 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Opava vzpomínala

Vzpomínkové akce na osvobození města Opavy během II. světové války se v neděli dopoledne účastnila ve slezské metropoli více než stovka lidí. Opava, která na konci války patřila k nejvíce zničeným městům v celé České republice, už v sobotu vypravila dva autobusy do Národního památníku II.

Opavské kino Mír čeká rekonstrukce za 30 miliónů korun

Už jen pár dnů bude v provozu kino Mír, které je největším sálem v Opavě. Kino, které bylo postaveno v 60. letech minulého století, čeká náročná rekonstrukce za 30 miliónů korun. Lidé se mohou přitom v poslední dubnový víkend s kinem před rekonstrukcí rozloučit.

Hrabyňský památník zahájil novou sezónu

Letos již potřetí se stal monument ve slezské Hrabyni cílem hvězdicového pochodu, který za rekordní účasti spoluorganizoval Český svaz bojovníků za svobodu.

V Mostech hořel les

Mezinárodní spolupráci si v sobotu odpoledne vyžádal požár, který vznikl u hraničního přechodu v Mostech u Jablunkova. Požár zachvátil území na obou stranách hranice a zasahovaly u něj čtyři české a tři slovenské jednotky. Požár se podařilo lokalizovat asi za hodinu.

Alej v Radkově dostane šanci na obnovu

Lipová alej spojující Radkov na Opavsku s místní částí Dubovou dostala šanci na obnovu a další rozvoj. Kraj se dohodl s vedením obce, ochranáři z Arniky i silničáři na budoucnosti stromořadí, které téměř 200 let lemuje bývalou kočárovou cestu od radkovského kostela k zámku v Dubové.