Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Středa 21. února 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Petice proti růstu českotěšínské zóny

Obyvatelé Českého Těšína nechtějí rozšíření průmyslové zóny Pod Zelenou. Jedná se o lokalitu tvořící pole mezi ulicemi Sokolovská a Lipová. Proti plánu radnice sepsali petici, kterou včera předal petiční výbor na městském úřadě v českém Těšíně.

Opavští studenti natočili film o Jiřím Grygarovi

O legendě české astronomie, Jiřím Grygarovi, vznikl nový snímek. Natočili ho studenti oboru multimediální techniky na Filozoficko-přírodovědecké fakultě Slezské univerzity (SLU) v Opavě.

Rekonstrukce pavilónu ve FNO má skluz, stavařům hrozí sankce

Do konce března mají skončit stavební práce na rekonstrukci pavilónu Péče o matku a dítě ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO). Původně měl být projekt za 130 miliónů korun dokončen už loni.

Ostravské volejbalistky hostí v poháru ruský Krasnodar

Jednoho z favoritů na celkové vítězství v letošním ročníku Vyzývacího poháru, ruský Krasnodar, přivítají dnes na své palubovce volejbalistky Ostravy. Úvodní utkání čtvrtfinále se hraje od 18 hodin v hale míčových sportů na Varenské ulici, odveta za týden v Rusku.

* Hošek do Prešova

Útočník Petr Hošek už v Třinci v jarní části druhé ligy hrát nebude. Dvojče karvinského Jana Hoška na podzim v devíti zápasech za Třinec nevstřelilo gól, proto mu bylo umožněno najít si nové angažmá. Novým působištěm 28letého fotbalisty bude předposlední tým slovenské ligy Tatran Prešov.

* Bohumín: milióny do chodníků

Přes 30 miliónů korun bude letos investovat do nových chodníků město Bohumín na Karvinsku. Kromě toho vloží ještě do oprav stezek pro pěší 11 miliónů. Nové chodníky vzniknou v různých městských částech, například i na hranici Starého Bohumína a Pudlova.

* Poliklinika pomůže kuřákům

Poliklinika AGEL na Tyršově ulici v centru Ostravy začala pořádat bezplatné poradny pro odvykání kouření. Služba je určena kuřákům, kteří si svůj zlozvyk uvědomují, vědí, že si škodí, ale nedokážou skončit jen pomocí vlastní vůle.

* Večer s vědci

Město Ostrava ve spolupráci s Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava a Ostravskou univerzitou pořádá besedu z cyklu Večery s vědci. Beseda s názvem Zelená Ostravě se skuteční v centru Pant od 17.30 hodin. Vstup je zdarma.

Nová světla vyvíjí Varroc v Ostravě

Na více než dvojnásobek zvětšila společnost Varroc Lighting Systems, zabývající se výrobou světel pro automobilový průmysl, své Vývojové centrum světelné techniky v Ostravě. Práci v něm našli zejména mechaničtí konstruktéři, elektronici a specialisté na optiku.

Už 24. ročník soutěže o Ostravský dům roku

Ostravský magistrát vyhlásil 24. ročník soutěže Ostravský dům roku. Letos lze do 3. dubna do 11 hodin přihlásit stavby, které byly dokončeny mezi 1. lednem a 31. prosincem roku 2017. Může jít o novostavby, ale také o rekonstrukce budov.

Do zóny Červený Dvůr chtějí čtyři firmy

Čtyři zájemci chtějí investovat v části průmyslové zóny Červený Dvůr v Krnově na Bruntálsku. Město s nimi nyní vyjednává smlouvy. Investoři si mezi sebou rozdělí zhruba polovinu z deseti hektarů. Vzniknout zde má kolem 230 pracovních míst.

PLATO chystá do Bauhausu nabitý zahajovací týden

Programově nabitý zahajovací týden připravuje na duben ostravská galerie současného umění PLATO, která chystá velké stěhování do objektu bývalé prodejny Bauhaus v centru Ostravy.

Ukradl aparaturu

Ostravští policisté řeší krádež hudební aparatury. Ta zmizela v neděli v noci z uzamčeného vozu zaparkovaného na jedné z ulic v Moravské Ostravě. Kromě hudebních nástrojů a příslušenství si zloděj odnesl i oblečení a několik audionosičů.

Kapka naděje myslela na nemocné děti

Čtyři polohovatelná lůžka, případně postýlky pro malé děti dostalo od Nadačního fondu Kapka naděje oddělení Hematologie a hematoonkologie Fakultní nemocnice Ostrava. To ve dvou ambulancích ročně ošetří více než 2000 dětí a na lůžkách oddělení dětské hematologie se ročně vystřídá přes 550 dětí.

Krajský soud řeší kauzu nelegální výroby tabáku

Krajský soud v Ostravě včera začal řešit případ organizované skupiny, která podle obžaloby přivezla z Polska do Česka zhruba 130 tun tabákových listů. Nelegálně se dále zpracovávaly na tabák. Státu tak zkrácením daně obžalovaní způsobili škodu zhruba 216 miliónů korun.

Plynové injekce v Třinci

O karboxyterapii, tzv. plynové injekce, rozšířilo pracoviště léčebné rehabilitace Nemocnice Třinec své léčebné možnosti. Metoda je založená na působení oxidu uhličitého v kůži, podkoží a svalech. Plyn se aplikuje jemnou injekční jehlou.