Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pátek 25. května 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Nezabezpečili odpady, dostali pokutu

HRADEC KRÁLOVÉ – Pokutu ve výši 180 tisíc korun musí zaplatit společnost Hradecké služby. Pokutu jí uložili kontroloři z Oblastního inspektorátu (OI) České inspekce životního prostředí (ČIŽP).

Bolely ho zuby

Hned několik volajících upozornilo ve středu městskou policii v České Lípě na agresivního bezdomovce, který řval a napadal lidi v Uranové ulici. „Hlídka tam nalezla starého známého muže bez přístřeší, který seděl na vyhozené sedací soupravě a držel si rukou tvář.

Na jednom břehu na novém místě

Po šestnácti letech mění kultovní hradecký festival Na jednom břehu prostor i čas. Bude dvoudenní a místo tradičního letního kina vejde do veřejného prostoru v centru Hradce Králové. Jeho charakter se ale nemění, stále si zakládá na kvalitní dramaturgii v pestré žánrové nabídce.

Podkovy koní vystřídají brusle

Pardubické dostihové závodiště v zimě spí, výjimkou jsou upravené běžecké tratě, ale v posledních letech tomuto sportovnímu vyžití počasí příliš nepřeje. Rada města Pardubic proto přišla s nabídkou Dostihovému spolku: na zimu mezi tribunami postavit kluziště.

Vojenští geografové slaví století

Vojenská geografická služba v Čechách letos dosáhla stejného věku jako někdejší Československá republika. Armádní geografové si stoleté výročí připomněli tento týden v Dobrušce na Rychnovsku, kam se roku 1951 přesunula strategická část pražského Vojenského zeměpisného ústavu založeného v roce 1918.

Semilské sídliště Na Olešce obchází travič psů a koček

Travič psů a koček obchází sídliště Na Olešce v Semilech. Policie varuje před nebezpečím otrávených návnad. „Minulý víkend skončili nejméně čtyři psi a jedna kočka v péči veterinárního lékaře kvůli náhlému dramatickému zhoršení zdravotního stavu.

Na radniční věž se vrátí kopule

Na radniční věž v Jablonci nad Nisou se v úterý vrátí replika původní ozdobné kopule, osazená navíc novým hromosvodem. Obnova je součástí letošní radniční fasády. „Usadit se dá jedině zvenku, proto na tuto práci máme objednaný velký jeřáb,“ vysvětlil náměstek primátora pro rozvoj města Lukáš Pleticha (ČSSD).

Na dostihy autem s komplikacemi

Na dostihovém závodišti v Pardubicích začala rekonstrukce parkovacích ploch. Pro návštěvníky sobotní kvalifi kace to přinese nutné změny v režimu parkování. Zpevněná parkovací plocha vzniká hned za branou dostihového závodiště.