Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Středa 21. února 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Havarijní stav automuzea chce město urychleně řešit

PRAHA – Pražští radní včera odsouhlasili, že začnou intenzivně jednat o koupi Automuzea Praga ve středočeských Zbuzanech. Unikátní sbírce 70 automobilů totiž hrozí poničení, jelikož objekt, ve kterém se nachází, je v havarijním stavu.

Kraj požádá o dotaci na silnice

Středočeský kraj požádá o dotaci z evropských prostředků na další čtyři projekty na opravy silnic za více než 200 miliónů korun. Nejnákladnější stavbou je oprava silnice II/610 u Benátek nad Jizerou, která pravděpodobně bude stát více než 80 miliónů korun.

Tramvaje se vracejí

Dnes se vrátí na koleje v úseku Újezd–Malostranská tramvaje, které tudy kvůli rekonstrukci nejezdily od 22. ledna. Informoval o tom na webu dopravní podnik. Výluka se dotkla linek 2, 7, 12, 15, 20, 22, 23 a 97, které cestující najdou na jejich pravidelných trasách.

Senior Akademie poradí, jak se bránit kriminalitě

Protože senioři jsou vůbec nejohroženější skupinou zasaženou kriminální činností, Praha 13 s městskou policií organizuje druhý ročník Senior Akademie, která se zabývá prevencí kriminality.

Praha 6 nechá opravit lavičky

PRAHA – Generální údržbu mají před sebou lavičky v parku na náměstí Interbrigády a v areálu volného času Ladronka v Praze 6. Práce poběží v únoru a březnu. „Postupně budou demontována prkna u všech laviček, následně budou obroušena, napuštěna protihoubovým ochranným prostředkem a znovu natřena,“ uvedla Praha 6.

NOVÁ MÍSTA PRO ŽIDLE.

Město hledá nové lokality pro Pražské židle a stolky. Zájemci se mohou hlásit do 1. března přes web Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy. Černé židle a stolky se loni objevily na 40 místech v Praze, na snímku židle v holešovické tržnici.

Nebušice dostanou půjčku na vodárnu

Pražský magistrát poskytne radnici v Nebušicích půjčku pět miliónů korun. Peníze budou sloužit na opravu a proměnu staré vodárny na kulturní a spolkové centrum. Materiál schválil magistrátní finanční výbor. Areál vodárny je v blízkosti kostela a historických zahrad v centru Nebušic.

Poliklinika Pod Marjánkou je památkou

Poliklinika Pod Marjánkou je nemovitou kulturní památkou, prohlásilo ministerstvo kultury. Pro dejvickou radnici, a hlavně pro občany čekající na rekonstrukci chátrající budovy, to znamená další měsíce až roky čekání na nápravu, upozorňuje vedení obce.

Budějovickou pasáž čeká demolice

PRAHA – Pasáž u stanice pražského metra C Budějovická čeká demolice. Magistrát začal zpracovávat projekt na její odstranění, neboť konstrukce je ve špatném stavu a je neopravitelná. Uvedl to mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Na zkušenou k papouškům

Kdo si chce pořídit velkého papouška, ale chybějí mu informace i zkušenosti, může obojí načerpat každý pátek v Botanické zahradě Na Slupi v Praze 2. Od 16 do 18 hod. tady funguje poradna spolku Laguna, který se zabývá záchranou velkých papoušků.

Praha 5 chce tramvaje do Jinonic

PRAHA – Radnice Prahy 5 navrhne změnu územního plánu, která by umožnila prodloužení tramvajové trati z Radlic do Jinonic. Rozhodli o tom včera zastupitelé městské části. Podle starosty Pavla Richtera (TOP 09) by se další zástavbou měl z Radlické postupně stát městský bulvár.

Kurz připraví i na profesi chůvy

PRAHA – Speciální kurz Škola péče o děti, který by měl rodičům pomoci pochopit uvažování dětí a naučit je s nimi správně mluvit, pořádá už poněkolikáté nezisková organizace Prostor pro rodinu z Prahy 6. Jarní termín začíná 3.

Kamera při kontrole kanálu zabrala i myjícího se potkana

Venku vcelku mrazivo, v podzemí poměrně příjemných 15 stupňů. „Dneska se ohřejeme,“ liboval si v úterý vedoucí oddělení průzkumu stokové sítě Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Jan Bernát nad otevřeným poklopem na rohu ulic Kamenická U Akademie na Letné, jímž se na pravidelnou kontrolu kanalizace spustila pracovní četa.

Na I. P. Pavlova mají přibýt přechody

Až 220 tisíc lidí se denně pohybuje na pražském náměstí I. P. Pavlova. Kromě chodců jsou tady stovky aut a tramvají. Lokalita patří k nejfrekventovanějším v metropoli. Město to chce změnit. Mají přibýt přechody i stromy. „I. P.