Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pátek 25. května 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Indiánský den v muzeu

PRAHA – Na nádvoří Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur se v sobotu 26. května bude konat akce z cyklu Barevné nádvoří, tentokrát představující kulturu severoamerických indiánů. Pestrý Indiánský den nabídne program pro rodiny s dětmi i další zájemce o indiánskou kulturu.

Praha 7 má prvního studentského starostu

PRAHA – Prvním studentským starostou sedmé části se stal osmnáctiletý student maturitního ročníku Gymnázia Nad Štolou Tomáš Grundza, kterého zvolila více než třetina hlasujících. „Je podstatné, že funkce studentského starosty nebude pouze symbolická.

Putování za zahradníky

Přiblížit práci zahradnických firem veřejnosti se snaží akce s názvem Zahradnické putování 2018, která proběhne ve dnech 25. a 26. května 2018 na severovýchod od Prahy.

V Rudné bude hrát Bosák

Originální televizní glosátor fotbalových mačů Jaromír Bosák předvede svůj kopací a běžecký um v sobotu na hřišti FK Rudná v barvách týmu Real Top Praha. Utkání s domácím divizním týmem začíná ve 14 hodin a za Real nastoupí také herci David Suchařípa, Leoš Noha či Ladislav Hampl.

Prosecké jaro pobaví

Sté výročí vzniku republiky připomene akce Prosecké jaro, cesta do první republiky. Uskuteční se 27. května od 14 do 20 hodin v Parku Přátelství na Proseku.

Náměstí v Hloubětíně se obnoví

Náměstí u stanice pražského metra B Hloubětín se dočká obnovy. Prostor Jižního náměstí Nového Hloubětína bude mimo jiné předlážděn a vznikne tam pódium a fontána. Maximální cena zakázky má být 62,6 miliónu korun. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného ve věstníku veřejných zakázek.

Metro D už stálo přes 800 miliónů

Náklady vynaloženými na přípravy metra D na jih metropole obhajovalo ve čtvrtek vedení pražského dopravního podniku (DP) chystanou spolupráci s investiční společností Penta. Přípravy metra trasy D už stály 805 miliónů korun, asi před rokem se mluvilo o 750 miliónech korun.

Památkově chráněný Železniční most je ohrožen

Průzkum, který si nechala Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC) o stavu nýtovaného Železničního mostu mezi pražskou Výtoní a Smíchovem zpracovat od společnosti SUDOP Praha, nedopadl pro památkově chráněný most dobře.

Policejní ředitel Trojánek z Prahy na Vysočinu

Ředitel pražské policie Miloš Trojánek se od 1. června přesune do čela sboru na Vysočině, kde dosud ředitel chyběl. Policejní prezident Tomáš Tuhý vyhověl jeho žádosti o přeložení, oznámil včera mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán.

Park a lávka přes Botič ve Vršovicích dostaly své názvy

PRAHA – Mostek, který od konce loňského roku spojuje vršovické břehy Botiče se odteď jmenuje po Vasylu Omeljanoviči Makuchovi, který se na podzim roku 1968 upálil na protest proti invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa a okupaci naší země.

Černochová bude kandidovat

PRAHA – Starostka Prahy 2 a poslankyně Jana Černochová (ODS) bude v podzimních komunálních volbách obhajovat post v čele radnice městské části. Rozhodli tak ve středu večer delegáti sdružení strany v Praze 2. Do magistrátního zastupitelstva politička kandidovat nehodlá.

Poprvé v životě jsem byla za šprtku, říká masérka ajurvédy

Když se Linda Antony před pěti lety vypravila do Indie, po které toužila od svých 14 let, země jí učarovala během jediného dne. „I s veškerou špínou a nepořádkem, protože to je Indie,“ říká Linda, která v Holešovicích nedávno otevřela studio Mahapurusha, česky velká duše, kde nabízí ajurvédské masáže a procedury.

Knihovníci si vyzkoušeli být slepými

S klapkami na očích a bílou holí v ruce si včera v Národní knihovně v Praze čtyřicítka knihovníků z různých koutů České republiky vyzkoušela, jaké je to být nevidomým.