NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 9. prosince 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Německá trať pro rychlovlaky připraví Českou republiku o část turistů

Nový železniční vysokorychlostní koridor Berlín-Mnichov, který včera slavnostně otevřela německá kancléřka Angela Merkelová, bude mít zřejmě negativní dopad na turistický ruch v ČR. Cestování vlaky do Vídně bude totiž nyní z Berlína trvat osm hodin a bude o půl hodiny kratší než po trase přes naši republiku.

Více ...

Kauza Michalákové opět u soudu v Hodoníně

Kauzu Evy Michalákové a jejích synů, které jí a jejímu tehdejšímu manželovi před šesti lety odebraly norské úřady, bude znovu řešit Okresní soud v Hodoníně. Krajský soud v Brně mu po odvolání vrátil případ zpět, řekla včera mluvčí krajského soudu Eva Sigmundová.

Více ...

Léčba nemoci krve je kvůli injekcím špatně dostupná

V Česku jsou desítky pacientů, kteří trpí závažným onemocněním krvetvorby, tzv. myelodysplastickým syndromem (MDS). Jejich jedinou záchranou je injekce s lékem. Ta může být aplikována ale jen ve specializovaných hematologických centrech.

Více ...

Do Vídně rychleji po rakouské A 5

V Rakousku otevřeli v pátek další kus dálnice A 5. Začíná kousek za pohraničním Drasenhofenem a zcela obchází Poysdorf. Nový úsek stavěli Rakušané více než dva roky a za 25 km zaplatili přes 282 miliónů eur (7,2 miliardy korun).

Více ...

Obviněn ze znásilnění a výroby porna

Kriminalisté po devíti měsících ukončili vyšetřování 24letého muže z Náchoda návrhem na podání obžaloby pro řadu sexuálně motivovaných zločinů. Podle policistů některé skutky spáchal ještě jako mladistvý a v několika případech zneužil dítě mladší patnácti let.

Více ...

Granáty za 192 miliónů dodá armádě Česká zbrojovka

Česká armáda začne používat nový typ ručních granátů. Výběrové řízení na dodávku 238 tisíc kusů za 192 miliónů korun vyhrála Česká zbrojovka z Uherského Brodu. Vojákům by měla dodat granáty německé firmy Rheinmetall, která je strategickým partnerem České zbrojovky.

Více ...

Právníkovi potvrdil Ústavní soud podmínku za sexuální útok

Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost právníka, který dostal podmínku za sexuální útok na pracovnici realitní kanceláře v Hradci Králové. Právník zpochybňoval ženinu verzi a kritizoval justici za způsob, jak vedla dokazování.

Více ...

Schillerová slibuje online daně

Budoucí ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se chce ve své funkci zaměřit na zjednodušení daňového systému. Po včerejší schůzce s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech také prohlásila, že bude v příštích letech usilovat o vyrovnaný státní rozpočet.

Více ...

Metnar chce co nejbezpečnější Česko

Lubomír Metnar (nestr.) se chce v případě jmenování do funkce ministra vnitra zasadit o to, aby ČR dál patřila mezi nejbezpečnější země. Novinářům to řekl po včerejším setkání s prezidentem Milošem Zemanem na zámku v Lánech.

Více ...

Na Úřad vlády opět Augustin, Chmelař dál tajemník pro EU

Vedoucím Úřadu vlády bude ředitel odboru analýz Kanceláře prezidenta republiky Radek Augustin (40), který Strakově akademii šéfoval už za úřednické vlády Jiřího Rusnoka. Mluvčí vlády bude dělat bývalá redaktorka ČT a současná mluvčí České energetické přenosové soustavy (ČEPS) Barbora Peterová (32).

Více ...

Zádrhele u voleb nebudou, ujišťuje vnitro

Ačkoliv Nejvyšší správní soud nedávno odhalil v práci volebních komisí závažné chyby, podle ministerstva vnitra není důvod k obavám. Kvapem se už blíží dvoje volby. Na Trutnovsku může dojít k souběhu prvního kola prezidentských a případného druhého kola senátorských voleb 12.

Více ...

Lidí bez práce nejméně za dvacet let

Nezaměstnanost v Česku v listopadu klesla na 3,5 procenta. Bez práce bylo 265 469 lidí, což je nejméně od listopadu 1997. Naopak počet volných pracovních míst stoupl proti říjnu o čtyři tisíce na 213 790 míst.

Více ...

Potíže se zákonem mají Češi nejvíc v Londýně

Někteří Češi nedělají vlasti za našimi hranicemi zrovna dobré jméno.

Více ...

Skiareály zahájily sezónu

Turnikety pod šumavskými sjezdovkami se během včerejšího dopoledne zaplnily davy lyžařů. „Jedeme sem až z Dačic. Vstávali jsme v pět ráno. Už jsme se ubytovali a vyrážíme na sjezdovku. Sníh vypadá kvalitně, tak uvidíme,“ řekl Václav Hronek, který na Lipně stráví se svou přítelkyní celý víkend.

Více ...

Babiš je proti přesunu ambasády do Jeruzaléma

Designovaný premiér Andrej Babiš (ANO) nesouhlasí s návrhem na přesun české ambasády v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma. Řekl to v reakci na vyjádření prezidenta Miloše Zemana, který vyzval Česko a EU k následování příkladu Spojených států, které tento krok oznámily.

Více ...