NEZÁVISLÉ NOVINY
Úterý 20. února 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Čeká na soud, měl se pokusit odpojit příbuzného od přístrojů

Bratrance, který loni na jaře ležel ve vážném stavu po dopravní nehodě v ústecké Masarykově nemocnici, se měl pokusit odpojit od přístrojů muž, jehož za to nyní čeká soud. Je obžalován za pokus o vraždu. Hlavní líčení mělo začít v pondělí, z procesních důvodů bylo ale odloženo.

Více ...

Zubaři mohou získat milión na ordinaci v odlehlé oblasti

Ministerstvo zdravotnictví spustí v květnu program na podporu vzniku zubařských ordinací v odlehlejších oblastech a v menších městech, kde mají lidé vážný problém sehnat zubní péči. Úřad počítá s částkou až 1,2 miliónu korun na ordinaci.

Více ...

Rathův soud může pokračovat, Pacovský není podjatý

Bývalý středočeský hejtman David Rath znovu neuspěl se snahou zbavit se soudce Roberta Pacovského coby arbitra ve svém případu podezření z korupce při veřejných zakázkách.

Více ...

Karel Gott byl hospitalizován

Zpěvák Karel Gott (78) byl o víkendu hospitalizován kvůli silné chřipce. Z tohoto důvodu musel zrušit i své sobotní vystoupení. „Pan Gott musel bohužel zrušit vystoupení na plese v Českých Budějovicích,“ řekla zpěvákova mluvčí Aneta Stolzová.

Více ...

Učarovala mu burza. Dluží milióny

Padesátiletý Michal Morch se od pondělí brání před pardubickým krajským soudem obžalobě z podvodu mimořádného rozsahu. Celkem 73 jeho bývalých kamarádů a jejich kamarádů po něm chce zpět skoro sto miliónů korun, které mu svěřili, aby za ně investoval na burze.

Více ...

Vražda v brněnském arboretu: trest za ni platí

Poslední pokus zvrátit osmnáctiletý trest za vraždu své bývalé přítelkyně nevyšel pětadvacetiletému Radúzi Šafránkovi z Brna. Jeho ústavní stížnost podle záznamů justiční databáze odmítl Ústavní soud. Verdikt je tak defi nitivní.

Více ...

Březina neuspěl s ústavní stížností

Zastupitel hlavního města Karel Březina (ČSSD) neuspěl s ústavní stížností proti rozsudku, podle něhož se dopustil podvodu v pražském dopravním podniku. Za to, že jako předseda dozorčí rady neoprávněně pobíral odměny v celkové výši 290 tisíc korun, dostal Březina roční podmíněný trest s patnáctiměsíční zkušební dobou.

Více ...

Nejvíce lidí umírá v zimních měsících a v nemocnici

Nejvíce obyvatel České republiky umírá v zimních měsících, v nemocnici a na choroby oběhového systému, tedy srdce a cév. I přesto se naděje dožití dále zvyšuje a střední délka života mužů narostla v roce 2016 na 76,2, a u žen dokonce na 82,1 roku.

Více ...

Šéf ANO musel do nemocnice kvůli stresu a tlaku

Premiér Andrej Babiš (ANO) minulý týden zrušil cestu na bezpečnostní konferenci v Mnichově, protože svou účast odvolal bavorský premiér Horst Seehofer a kvůli souběhu zdravotních problémů.

Více ...

Filip vyzval ČSSD: Odložme staré spory, podpořte ANO

Šéf komunistů Vojtěch Filip vyzval ČSSD, aby podpořila snahu prosadit levicový program a zvážila podporu nově vznikající vládě ANO. Filip to napsal na web KSČM s tím, že je potřeba, aby ČSSD a komunisté zapomněli na staré spory.

Více ...

Musíme trvat na vládě bez Babiše, vzkázal Štěch

Tandem šéfa ČSSD Jana Hamáčka a prvního místopředsedy Jiřího Zimoly nemůže uzavřít žádné dohody o vládě, aniž by je posvětil sjezd či referendum, řekl Právu předseda Senátu Milan Štěch. Sám je pro vstup do opozice.

Více ...

Policista podle soudu boxoval do lidí, GIBS na tom nenašla nic špatného

Jedením z nejviditelnějších aktérů loňské prvomájové demonstrace v Brně byl policista v civilu, který se dostal do prudké pěstní potyčky hned s několika pořadateli. Pykat za bitku měl původně jeden z pořadatelů, jenže soud ho osvobodil a pozastavil se nad jednáním policisty.

Více ...

Zemřel pilot z 2. světové války Miroslav Liškutín

V Británii zemřel v pondělí válečný hrdina Miroslav Liškutín, jeden ze dvou posledních československých stíhacích pilotů účastnících se za druhé světové války bitev v řadách britské RAF. Na Twitteru to uvedla česká armáda. Liškutín žil dlouhodobě v Británii.

Více ...

Kotrba nastříkal sprej na bezdomovce, ČRo s ním skončil

Český rozhlas přerušil spolupráci s analytikem Štěpánem Kotrbou, který v průběhu nedělního jednání sjezdu sociální demokracie v Hradci Králové nastříkal pepřový sprej do obličeje bezdomovce, který od něj žádal peníze.

Více ...

Rumuni prý o běžencích nevěděli

Do vazby poslal v pondělí ráno tachovský soud dva Rumuny, kteří pašovali v kamiónu nelegální migranty. Policie je zadržela v sobotu na dálnici D 5 v Ostrově u Stříbra. Uvnitř nákladového prostoru policisté objevili 28 běženců z Blízkého východu, z toho devět dětí.

Více ...

Ukrajinský velvyslanec hrozí: Za cestu na Krym až tři roky

Až tři roky odnětí svobody hrozí návštěvníkům Krymu, kteří poloostrov anektovaný Ruskem navštíví v době březnových ruských prezidentských voleb. Upozornil na to v pondělí na tiskové konferenci ukrajinský velvyslanec v Praze Jevhen Perebyjnis s tím, že podle jeho informací se tam chystají i někteří čeští politici.

Více ...