NEZÁVISLÉ NOVINY
Úterý 23. srpna 2016
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Klusák: Absurdní aféra

Zřejmě až soud může udělat tečku za tahanicemi ohledně „autobusu do Osvětimi“. Tedy funkční rekvizitě pro film Víta Klusáka. Poté, co se autobus polepený nápisy lákajícími na zájezdy do vyhlazovacího tábora v Osvětimi objevil na internetu, pobouřil židovské obce doma i za hranicemi.

Více ...

Inspektoři prověří inkluzi

Školští inspektoři budou sledovat, jak se školám daří naplňovat změny v přístupu ke společnému vzdělávání, které budou platit od září. Prověří také účinnost preventivních aktivit škol proti šikaně, diskriminaci a dalším rizikovým jevům.

Více ...

NKÚ: Peníze na památky šly netransparentně

Ministerstvo kultury rozdělovalo peníze na opravy památek netransparentně a bez koncepce, u většiny akcí rostly náklady i plánovaný čas rekonstrukcí. Vyplývá to z prověrky Nejvyššího kontrolního úřadu.

Více ...

* Šlachta nastoupil k pardubickým celníkům

Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta včera nastoupil jako vrchní rada Celního úřadu pro Pardubický kraj, od září bude náměstkem generálního ředitele celní správy pro oblast pátrání. „Jsem moc rád za to, že mohu nastoupit na celní správu.

Více ...

* Černý týden na silnicích

Uplynulý týden byl na českých silnicích letos zatím tím nejtragičtějším. Při nehodách zemřelo 22 lidí. Na tom se podepsalo hlavně pondělí 15. srpna, kdy zemřelo osm lidí. Od začátku prázdnin přišlo na silnicích o život 112 osob, uvádí BESIP.

Více ...

Stop stíhání nuceného správce VZP

Obvodní soud pro Prahu 3 včera zastavil trestní stíhání někdejšího nuceného správce Všeobecné zdravotní pojišťovny Antonína Pečenky pro promlčení. Pečenka měl zneužít pravomoci při uzavření smlouvy mezi VZP a protonovým centrem z roku 2006, trestnost činu však zanikla právě uplynutím promlčecí doby.

Více ...

Merkelová jen na otočku, Prahu neuzavře

Setkání s prezidentem Milošem Zemanem, premiérem Bohuslavem Sobotkou a návštěva ČVUT v Praze. Takový program čeká německou kancléřku ve čtvrtek. Náklady na pětihodinový pobyt Angely Merkelové podle odhadu ministerstva zahraničí dosáhnou 320 tisíc korun.

Více ...

Vznikla tu maximální panika, popisují svědci nedělní Konvičkovy recese

Popadané stoly, drobná zranění, záchvaty paniky i ztráty na tržbách, tak popisují očití svědci dopad nedělního happeningu Iniciativy Martina Konvičky na pražském Staroměstském náměstí.

Více ...

Nájemníci bytů OKD podali žalobu na Bakalovu společnost

Firma Arca Services finančníka Pavola Krúpy, která zastupuje nájemníky bytů OKD, podala žalobu na bývalého majitele bytů RPG byty a RPG Industries Limited. Spolumajitelem RPG byl miliardář Zdeněk Bakala.

Více ...

Krpálkova zlatá je víc než tisíc projevů, řekla Valachová

Stát poskytne příští rok 200 miliónů korun na přípravu juniorů a sportovních reprezentantů do 23 let. Její financování není podle ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD) dostatečné.

Více ...

Česká policie řeší střelce z Mnichova

Střelec z Mnichova David Ali Sonboly (18) měl v rukou zbraň, která mohla pocházet z černého trhu v Česku. Přišel s tím včera německý magazín Spiegel. Důkazem je prý svědectví zadrženého prodejce zbraní Philippa K.

Více ...

Sobotka velvyslancům: Je čas pro evropskou armádu

Změněná bezpečnostní situace v Evropě si žádá náležité odpovědi, včetně vytvoření společné evropské armády. Na poradě českých velvyslanců to včera v Černínském paláci v Praze řekl premiér Bohuslav Sobotka. „Jsem přesvědčený o tom, že se dlouhodobě neobejdeme bez společné evropské armády.

Více ...

Žalobce chce pro exprimátory podmínky

Po téměř roce spěje soud s bývalými pražskými primátory Bohuslavem Svobodou (ODS) a jeho nástupcem Tomášem Hudečkem (TOP 09) do finále.

Více ...