NEZÁVISLÉ NOVINY
Čtvrtek 24. května 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Škodovka loví nové talenty v Izraeli

Automobilka Škoda Auto se vydala za Středozemní moře na lov mozků. Novým zdrojem talentů a odborníků pro vývoj moderních technologií pro českou firmu by se mohl stát Izrael.

Více ...

Vitásková se mohla dopustit nedbalosti

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podal dovolání v neprospěch Aleny Vitáskové, bývalé předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ). Olomoucký vrchní soud Vitáskovou v lednu zprostil obžaloby v kauze neoprávněně udělených licencí solárním elektrárnám na Chomutovsku.

Více ...

Vinaři vezou z Londýna 19 medailí

Šest stříbrných a 13 bronzových medailí získali moravští a čeští vinaři na 34. ročníku mezinárodní soutěže International Wine Challenge (IWC) v Londýně. Je jednou z nejlépe hodnocených soutěží na světě, kde se vína posuzují nejen anonymně, ale navíc s důrazem na projev a ryzost stylu, odrůdy či odrůd, místa původu a ročníku.

Více ...

Za vydírání Regiojetu hrozí až osmiletý trest

Policisté Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili muže (30) z šíření poplašné zprávy a z pokusu vydírání dopravní společnosti Regiojet i jejího majitele Radima Jančury. Dotyčnému, který byl už v minulosti za obdobné skutky opakovaně soudně trestán, hrozí až osm let vězení.

Více ...

U Jílkové o tom, proč jsou hokejisté neúspěšní

Proč jsme na hokejovém mistrovství zase ostrouhali? Proč je český hokej dlouho bez medaile? Je chyba v hráčích, trenérech, nebo v systému? Rozhoduje při výchově mladých hokejistů talent, nebo peníze rodičů?

Více ...

Metanol: doživotí zváží Ústavní soud

Ústavní soud přezkoumá rozsudky nad doživotně potrestanými aktéry metanolové kauzy. Se stížnostmi se na něj obrátili Tomáš Křepela ze Zlína a Slovák Rudolf Fian. Oba se dopustili obecného ohrožení. Pravomocný rozsudek zmiňuje 117 lidí otrávených směsí, kterou vyrobili.

Více ...

Požár na Barrandově hodil na bratra

Zapálil jsem to, nezapálil, byl to bratr. Takové varianty nabídl filmový maskér Lukáš Kocur (28), který je obžalovaný ze založení loňského požáru v barrandovských ateliérech. Nakonec i jeho partner podpořil ve své výpovědi verzi, že to byl patrně Kocurův bratr.

Více ...

Kauza Opencard: manažeři odešli od soudu bez trestu

Tečku za stíháním dvou manažerů pražského dopravního podniku Tomášem Petanou a Janem Suntychem udělal ve středu Nejvyšší soud (NS), když už podruhé zrušil odsuzující verdikty, a navíc sám oba muže obžaloby zcela zprostil.

Více ...

Kšeftaři s masem podvedli stát o desítky miliónů

Dvanáct řezníků a obchodníků s masem se zpovídalo před pardubickou pobočkou krajského soudu od počátku prosince minulého roku z daňového podvodu. Ve středu senát pardubického soudu vynesl rozsudek.

Více ...

Hlasovací mašina pokračovala

„Hlasovací mašina“, řečeno slovy šéfa poslanecké frakce TOP 09 Miroslava Kalouska, tedy nepsané spojenectví babišovců, okamurovců a komunistů se 115 hlasy, se stala pravidelným tématem sněmovních hádek.

Více ...

Volby v obcích a do Senátu 5. a 6. října

Komunální volby v 6258 obcích včetně Prahy se letos budou konat 5. a 6. října. Společně s nimi se uskuteční první kolo voleb do třetiny Senátu, tedy ve 27 obvodech z jednaosmdesáti. Termín včera vyhlásil prezident Miloš Zeman.

Více ...

Zeman nepřekvapil, Babiše jmenuje

Prezident Miloš Zeman včera na Žofínském fóru prohlásil, že dodrží slib a i při druhém pokusu jmenuje premiérem Andreje Babiše (ANO) bez ohledu na to, jak dopadne referendum ČSSD o účasti strany na vládě.

Více ...

ČT: Útočník na Kvitovou dopaden

Kriminalisté podle České televize zadrželi muže podezřelého z útoku nožem na českou tenistku Petru Kvitovou. Dotyčný byl údajně v minulosti vyšetřován kvůli napadení seniorů, je znám na drogové scéně na Olomoucku a sám prý drogy bere. Podezřelý předloni 20.

Více ...

Babiš soudcuje válku o zakázky

Mezi ministry ANO Karlou Šlechtovou (obrana) a Martinem Stropnickým (zahraničí) vypukl další střet kvůli armádním zakázkám.

Více ...

Matematika drtí žáky učilišť i průmyslových škol

Nároky státní maturity z matematiky jsou neúnosné nejen pro žáky nástavbových studií, těžce se s ní potýkají i mnohé střední odborné školy. Některé sice z povinnosti skládat maturitu z matematiky v roce 2022 budou vyňaty, ale problémy mají i školy technického zaměření.

Více ...

Pokuty vodákům za alkohol zůstávají

Vláda v demisi vyslovila ve středu na svém zasedání nesouhlas s návrhem skupiny poslanců zrušit pokutování vodáků za požití alkoholu či drog. Přijít však chce s vlastním návrhem, jak pokuty zmírnit. „Na jedné straně chápu, že vodáci mají chuť dát si pivo.

Více ...

Českem projede americký konvoj

Českem příští týden projede konvoj americké armády, který z německého Vilsecku zamíří přes Polsko na cvičení do Pobaltí. Celkem se přes ČR přesune asi 400 vozidel a tisíc vojáků, uvedlo ve středu ministerstvo obrany.

Více ...

Lhůty pro revize kotlů se prodlouží

Lhůty pro revize kotlů v domácnostech se prodlouží ze dvou na tři roky. Schválila to ve středu Sněmovna v rámci novely zákona o ochraně ovzduší. Prodloužení lhůty souvisí se snahou stanovit limit ceny revizí.

Více ...