NEZÁVISLÉ NOVINY
Úterý 20. února 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Studenti z masakru vyrazí na Washington

Otřesení studenti, kteří minulou středu přežili masakr na fl oridské střední škole v Parklandu, budou demonstrovat za zpřísnění kontroly prodeje zbraní v USA. Akce nazvaná „Pochod za naše životy“ (March for Our Lives) se má uskutečnit 24.

Více ...

V Íránu zřejmě nalezli trosky zříceného letadla

Trosky letadla ATR-72, které v Íránu v neděli havarovalo s 65 lidmi na palubě, byly údajně nalezeny u města Dengezlu v okrese Semirom v provincii Isfahán. Podle agentury Reuters nález ohlásil představitel provincie Bojerahmad a Kohgílúje, kam letoun směřoval.

Více ...

Trump: Náš chaos musí být Rusům k popukání

Rusové se při pohledu na dění ve Spojených státech musejí válet smíchy, míní americký prezident Donald Trump. Reagoval tak na pokračující vyšetřování údajného ruského vměšování do voleb v USA, z něhož ministerstvo spravedlnosti minulý pátek obvinilo 13 Rusů a tři ruské subjekty.

Více ...

Korupce v Izraeli: zatýkání šéfů telekomunikací

Několik vysokých představitelů izraelské telekomunikační společnosti Bezeq zadržela tamní policie kvůli vyšetřování korupce. Podle médií jsou mezi zadrženými osoby úzce spojené s premiérem Benjaminem Netanjahuem, jenž čelí vyšetřování kvůli dvěma korupčním kauzám.

Více ...

„Korunní princezna“ do čela CDU

Novou generální tajemnicí Křesťanskodemokratické unie (CDU) se má stát Annegret Krampová-Karrenbauerová (55), dosavadní sárská ministerská předsedkyně označovaná médii za korunní princeznu kancléřky a šéfky CDU Angely Merkelové (63).

Více ...

Laň sundala v Utahu helikoptéru

Bizarní havárii zažila v pondělí posádka vrtulníku v utažské Wasatch County. Podle webu kutv.com sundala jejich helikoptéru skákající laň jelena wapiti. Stroj si najalo Oddělení pro zdroje divoké přírody (DWR).

Více ...

Dagestán je po pětinásobné vraždě před chrámem znovu na nohou

Vlnu nevole zvedla v Dagestánu nedělní vražda pěti žen před pravoslavným kostelem v tamním městě Kizljar. Útok, který podnikl místní mladík, jenž byl patrně napojen na teroristickou organizaci Islámský stát (IS), pobouřil křesťanskou i muslimskou komunitu.

Více ...

Rakušané chytili český bus s migranty

Z Itálie převážel třináct ilegálů z Nigérie * V zavazadlech měli přes pět kilo marihuany Rakouské policii se v noci na včerejšek podařil velký úlovek: zadržela český autobus, který vezl z Itálie třináct ilegálních migrantů z Nigérie.

Více ...

Turci varovali Asada před podporou kurdských milic YPG

Ankara včera varovala syrskou vládu před podporou kurdských milic YPG při jejich obraně proti ofenzívě tureckých jednotek v severní Sýrii. „Pokud syrský režim hodlá bránit YPG, tak nás ani turecké vojáky nikdo a nic nezastaví,“ zdůraznil turecký ministr zahraničí Mevlüt Cavusoglu v jordánském Ammánu.

Více ...

První imám placený z ciziny musel opustit Rakousko

První imám musel opustit Rakousko na základě tři roky platného zákona, který zakazuje financování mešit a muslimských spolků ze zahraničí. Podle deníku Kurier jde o Yakupa A. z dolnorakouské obce Sankt Veit an der Gölsen. Duchovní už minulý týden ve středu odcestoval do Turecka.

Více ...

Banka v Lotyšsku obviněna z kšeftů se Severní Koreou

Evropská centrální banka předběžně zastavila všechny platby ABLV Bank, třetí největší lotyšské bance poté, co se prudce zhoršila její finanční situace. Stalo se tak po obvinění ze strany USA, že peněžní ústav porušil sankce uvalené na Severní Koreu.

Více ...

Saúdky už smějí podnikat bez mužů

Saúdské ženy mohou samy nově podnikat. Politický průlom stručně oznámený tamním ministerstvem obchodu znamená odklon od striktního uplatňování tzv. „opatrovnictví“, jež bylo v zemi dosud tvrdě dodržováno, poznamenala agentura AFP.

Více ...

Virtuoska má zpět vzácné violoncello za milióny

Francouzská violoncellistka Ophélie Gaillardová je šťastná -získala zpátky vzácný nástroj z 18. století, který jí uloupili. Po dvou dnech jí totiž violoncello v přepočtu za více než třicet miliónů korun zapůjčené bankou neznámý pachatel vrátil.

Více ...

Tisk: Morawiecki hasí požár benzínem

Polské velvyslanectví v izraelském Tel Avivu pomalovali zatím neznámí pachatelé hákovými kříži. Černou barvou k nim připsali „vrazi“ a přidali několik vulgarit. Stalo se tak v neděli - jen den poté, co polský premiér Mateusz Morawiecki na bezpečnostní konferenci v Mnichově nepřímo obvinil Židy ze spoluúčasti na holokaustu.

Více ...