NEZÁVISLÉ NOVINY
Pátek 19. ledna 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Čtvrt miliónu ve sbírce

Částce čtvrt miliónu korun se blíží letošní výtěžek tříkrálové sbírky v Karlových Varech a okolí, kterou uskutečnila farní charita. „Vybrané finanční prostředky použijeme na vybudování terapeutické zahrady pro osoby s Alzheimerovou chorobou v Karlových Varech-Staré Roli.

Více ...

Magnetická za 27 miliónů korun

Litoměřická nemocnice zahájila tento týden provoz pracoviště magnetické rezonance. Na přístroji za 27 miliónů korun budou zdravotníci provádět hlavně neurologická vyšetření. Moderní přístroj má otvor o průměru 71 centimetrů, což umožňuje vyšetřit i velmi obézní pacienty.

Více ...

Sbírka pro Ugandu je vzpomínkou na cestovatele Štrosse

Vzpomínkou na žateckého fotografa a cestovatele Josefa Štrosse je sbírka s názvem Pastelka pro Ugandu. Letos se koná již potřetí a tužky, pastelky či propisky mohou dárci opět odevzdávat v žateckém Fotostudiu Spoušť.

Více ...

Přivedli jsme dvě posily z Ostravy, brankáře Vaška a útočníka Jakubova

TRENÉR FOTBALISTŮ FK ÚSTÍ NAD LABEM ALEŠ KŘEČEK: * Fotbalisté druholigového FK Ústí nad Labem remizovali v přípravném zápase s Teplicemi 3:3, když jste inkasovali vyrovnávací gól až doslova v poslední vteřině.

Více ...

INFORMUJEME

Ústí n. L. DIVADLA Činoherní studio: Konference ve Wannsee (so 19.30). Děčín DIVADLA Městské divadlo: Dlouhý, Široký a Bystrozraký (ne 15). KONCERTY Klub Děčín: Rest (so 21). Garáž: The Plastic People (pá 22).

Více ...

Advokát chce zopakovat referendum

Karlovarský advokát Ronald Němec navrhl Krajskému soudu v Plzni zneplatnění víkendového referenda o budoucnosti Vřídelní kolonády a jeho opakování na podzim společně s volbami komunálními. Odůvodnil to přesvědčením, že referendum neproběhlo podle zákona a město Karlovy Vary v něm bránilo.

Více ...

Pád rentgenu způsobila mechanická závada

Pád rentgenu na pacientku v ústecké Masarykově nemocnici loni v říjnu způsobila mechanická závada na zařízení. Osmdesátiletá seniorka následkům zranění na místě podlehla. Případem se dál zabývá policie, čeká na znalecké posudky.

Více ...

Srážka vlaku s dodávkou

Na nechráněném železničním přejezdu v Kostomlatech pod Řípem na Litoměřicku se včera ráno srazil vlak s dodávkou. Nehoda si vyžádala jedno zranění. „Při nehodě byl zraněn řidič dodávky, kterého si vzala do péče záchranná služba.

Více ...

Chytili lupiče ze zlatnictví

KARLOVY VARY – Policistům se podařilo zadržet 26letého lupiče, který přepadl dva dny před Vánoci zlatnictví ve Františkových Lázních, odkud si odnesl šperky za zhruba půl miliónu korun. „Policejní hlídka 26letého podezřelého muže zadržela při páchání další trestné činnosti.

Více ...

Rumburským strážníkům přidělal loni protikuřácký zákon práci

Strážníci městské policie Rumburk řešili v loňském roce více událostí. Bylo jich celkem 5168 – proti roku 2016 se jejich počet zvýšil o necelou stovku. Podle velitele rumburských strážníků stojí za nárůstem takzvaný protikuřácký zákon, který začal platit v loňském roce.

Více ...