NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 21. dubna 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Olomouc rozšířila dopravní centrum

Výrazného rozšíření se dočkalo dopravní hřiště Centrum Semafor v blízkosti historického centra Olomouce. Od pátku tu děti, ale i dospělí mohou nově využívat mj. téměř půl kilometru nových cest. Vyzkoušet si tu mohou simulaci jízdy po cestách mimo obec.

Více ...

Noční požár lesa

Deset jednotek hasičů zasahovalo v noci na pátek u požáru lesa u Rajnochovic na Kroměřížsku. Práci komplikoval hasičům špatně přístupný terén, k ohni museli i pěšky a s plameny bojovali i lopatami. „Hlášení o požáru lesa v Rajnochovicích, v místní části Rosošné, přijali hasiči ve čtvrtek ve 22.

Více ...

Televizní fantom za mřížemi

Prostějovští policisté dopadli jednapadesátiletého muže podezřelého z rozsáhlé série vloupání do chat v pěti chatových oblastech Prostějovska. Prokázali mu celkem 44 případů vloupání či pokusu o ně, především v oblasti Bělecký mlýn.

Více ...

Sigma i Baník nutně potřebují body

Dramatickou bitvu s parádní diváckou kulisou lze v sobotu očekávat na olomouckém Andrově stadiónu, kde se v moravském derby od 15 hodin utká v tabulce třetí Sigma s předposledním ostravským Baníkem. „Bude to nesmírně těžký zápas, jako na jaře všechny ostatní.

Více ...

Házeli nám klacky pod nohy

TRENÉR BASKETBALISTŮ OLOMOUCKA PREDRAG BENÁČEK TVRDÍ: * Zázrak v dohrávce druhého, kvůli inzultaci rozhodčího Darkem Čohadarevičem původně nedohraného duelu čtvrtfi nále play off Kooperativy NBL v Opavě se nekonal. Prohráli jste ji 63:93 a tím i celou sérii 4:0.

Více ...

Nádraží ve Vizovicích čeká proměna

Zcela novou podobu má získat vlakové nádraží ve Vizovicích na Zlínsku. Zajíždět by tam měly i meziměstské autobusové linky. „Počítá s tím dopravně urbanistická studie, kterou schválili zastupitelé.

Více ...

Loudil okradl seniora, zatoužil i po jeho prstenu

Osmaosmdesátiletého seniora okradl v pondělí večer v jeho bytě na Wurmově ulici v Přerově zatím neznámý muž, který po něm nejprve loudil peníze na benzín. Právo o případu informovala ve čtvrtek policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Více ...

Okradl firmu

Zloděj se vloupal v noci na úterý do provozovny firmy v Brodku u Prostějova. „Za použití násilí vnikl do kanceláře, ze které odcizil finanční hotovost bezmála 83 tisíc korun,“ řekl Právu ve středu policejní mluvčí František Kořínek.

Více ...

Policisté na koních vyjeli na kontrolu chat

Na kontrolu rekreačních oblastí vyjíždějí pravidelně policisté ve Zlínském kraji. V různorodém terénu jim pomáhají zvládat cesty koně, velkým pomocníkem jsou i služební psi. „Osmdesát rekreačních chat jsme kontrolovali například při akci u Podkopné Lhoty.

Více ...

Na Academia film míří do Olomouce řada osobností

Řada osobností z různých zemí zavítá na letošní, 53. ročník mezinárodního festivalu populárněvědeckých filmů Academia Film Olomouc (AFO). Jedna z největších popularizačních akcí v Evropě, kterou pořádá Univerzita Palackého v Olomouci, se uskuteční od 24.

Více ...