NEZÁVISLÉ NOVINY
Pátek 19. ledna 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Tolerance k černým pasažérům končí

Trpělivost s černými pasažéry využívajícími ve velkém noční linky městské hromadné dopravy již došla vedení Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice (DSZO). „Nejde nám o to, lidi trestat, ale naučit je kupovat si jízdenky,“ říká po rozsáhlejší víkendové razii šéf dopravního podniku Josef Kocháň.

Více ...

Varhany ze Zlína začnou brzy hrát pod Vysokými Tatrami

Pod vrcholky Vysokých Tater se již brzy poprvé rozezní varhany, které původně při koncertech tvořily součást Filharmonie Bohuslava Martinů v Domě umění ve Zlíně.

Více ...

Sníh a mráz údržbu silnic prodražily

Zima se v minulých dnech opět přihlásila a přidělala vrásky řidičům na kluzkých cestách v celém Zlínském kraji. Nakolik je za desítkami dopravních nehod neopatrnost řidičů nebo nedostatečná údržba silnic, se ukáže až při vyšetřování každé události, faktem je, že údržba silnic se prodražuje.

Více ...

Kurzy plavání pro dospělé

Po úspěchu prvních kurzů plavání pro dospělé v městských lázních připravuje Vsetínská sportovní jejich pokračování. „Kurzy jsou určeny neplavcům, ale i všem, kteří si chtějí vylepšit a naučit se techniku plaveckých způsobů, naučit se správně dýchat při pobytu ve vodě,“ informovala mluvčí vsetínské radnice Adéle Kousalová.

Více ...

Voličský průkaz do příští středy

Až do středy 24. ledna mohou lidé trvale žijící ve Zlíně osobně žádat o vydání voličského průkazu, se kterým se mohou při druhém kole prezidentských voleb vydat ke kterékoliv volební místnosti po České republice nebo v některé z českých ambasád ve světě.

Více ...

Hanácké derby poprvé ovládli Jestřábi

Parádní atmosféru, výborný hokej a drama až do samého konce, to vše přineslo letošní čtvrté, poslední hanácké derby v základní části WSM ligy mezi Prostějovem a Přerovem (6:4). Z výhry se poprvé radovali domácí Jestřábi, ale snadné to neměli.

Více ...

Chovatelé nemusí porazit prasata domácí

Ve čtyřech nových katastrech Zlínska, kterých se dotklo významné omezení chovu domácích prasat, není žádný neregistrovaný chovatel těchto domácích zvířat. Obcí Jaroslavice u Zlína, Kudlova, Lípy nad Dřevnicí a Želechovic nad Dřevnicí se tak výrazné nařízení o nucených porážkách domácích prasat nijak nedotkne.

Více ...

Fakultní nemocnice otevře novou kliniku interny a geriatrie

Fakultní nemocnice v Olomouci otevře letos novou budovu II. interní kliniky a geriatrie. Největší stavba za posledních deset let začala loni v únoru, první pacienti by se v jejích prostorách mohli začít léčit na přelomu srpna a září letošního roku.

Více ...

V Jeseníkách zachraňovali zraněného skialpinistu

Pětatřicetiletý skialpinista se ve středu odpoledne zranil v Jeseníkách, když se v lokalitě Velkého kotle dostal pod náhlý sesuv sněhu. Pomoci mu museli záchranáři.

Více ...

Z vazby už telefonovat nebude

Pomocí více než pěti set sms zpráv se chtěl domoci obnovení vztahu s 36letou bývalou přítelkyní stejně 41letý muž ze Zlínska. Více než stodvacetkrát jí také telefonoval. Obtěžoval ji i v zaměstnání, vyhrožoval likvidací jejímu bývalému manželovi.

Více ...

Přírodovědeckou fakultu povede Martin Kubala

OLOMOUC – Příští čtyři roky povede Přírodovědeckou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci biofyzik Martin Kubala z Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum. Rozhodl o tom akademický senát fakulty.

Více ...

Dřevěné hodiny na výstavě

Šest desítek dřevěných hodin především z oblasti německého Schwarzwaldu vystavuje od včerejška Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Nejstarší hodiny byly vyrobeny na konci 17. století, nejmladší kusy jsou z konce 19. století.

Více ...

Kroměříž si připomene výročí

Turistická sezóna v Kroměříži letos připomene 100. výročí vzniku samostatného Československa a další výročí spojená s takzvanými osudovými osmičkami. Chybět tak nebude připomínka říšského sněmu, který v roce 1848 hostila právě Kroměříž.

Více ...