NEZÁVISLÉ NOVINY
Pátek 20. července 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Dopadli muže, který ve velkém vykrádal obchody

Sérii vloupání do několika objektů v Olomouci objasnili olomoučtí kriminalisté. V této souvislosti zahájili trestní stíhání muže (37) z Ostravska. Hrozí mu až osmileté vězení. Stíhán je vazebně. Řekla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Více ...

Zlíňané věří ve vítěznou premiéru

Na svém novém angažmá nachází prozatím jen samá pozitiva. Trenér Michal Bílek je s prvním měsícem u fotbalistů Zlína spokojený. „Máme za sebou vydařenou letní přípravu. Některé přátelské zápasy byly z naší strany hodně povedené.

Více ...

Sto studentů se učí česky

Dvaatřicátý ročník Letní školy slovanských studií (LŠSS) začíná v sobotu v Uměleckém centru Univerzity palackého (UP) v Olomouci. Stovka zájemců se bude na UP učit česky. Nejstaršímu je 74 let, nejmladšímu 18.

Více ...

Speciální bagr šetrně demoluje most

Most v Komenského ulici v Olomouci jde k zemi, aby v rámci výstavby protipovodňové ochrany města uvolnil místo pro most nový. Včera se začal rozebírat speciálním demoličním rypadlem. Nejde o klasickou demolici, ale o šetrnou a poněkud netradiční demontáž.

Více ...

Vyhýbal se vězení na chatě

Do rekreační chaty v turisticky atraktivní oblasti se vydali policisté z Plumlova pro 40letého muže. Ten se tam ukrýval, protože se mu nechtělo do vězení. „Policisté muže zadrželi a převezli do Vazební věznice v Olomouci.

Více ...

Hradiště má první vozy na elektrický pohon v kraji

Čistě na elektrický pohon budou vozit cestující městskou hromadnou dopravou (MHD) dva nové autobusy v Uherském Hradišti. Do provozu je ČSAD BUS Uherské Hradiště pustí 23. července. Jedná se o první taková vozidla nasazená do pravidelného provozu ve Zlínském kraji.

Více ...

Kromfest pro celou rodinu

Letní open-air festival Kromfest rozezvučí v sobotu od 13 hodin Pionýrskou louku v Kroměříži. Program je koncipován jako hudební zábava pro celou rodinu, kde si na své přijdou všechny věkové kategorie.

Více ...