NEZÁVISLÉ NOVINY
Čtvrtek 24. května 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Únik nevyšel, tak Štybar dřel pro parťáka

ISEO/PRAHA – Český cyklista Zdeněk Štybar v dresu Quick-Step Floors výraznou měrou přispěl k triumfu týmového parťáka Elii Vivianiho v sedmnácté etapě italského Gira. Pro devětadvacetiletého borce šlo už o čtvrtý triumf z úvodního třítýdenního podniku World Tour.

Více ...

Ve zkratce

Fotbal Argentincům bude na MS v Rusku chybět brankářská jednička Romero, který si poranil koleno. V nominaci na nejlepšího hráče první ligy jsou Krmenčík a Kopic z Plzně a Hušbauer ze Slavie. MSFL – 16. kolo: HFK Olomouc–Otrokovice 2:2, Hodonín– Uher.

Více ...

Pozdní příjezd? Klepiš si mě hned dobíral

MICHAL VONDRKA SI PO ODCHODU Z CHOMUTOVA ZVYKÁ NA NOVOU HOKEJOVOU ADRESU: Šťastný, Skalický nebo třeba Pláněk. V přestupových sítích Mladé Boleslavi pro příští extraligový ročník uvízly samé velké ryby. Vůbec největším úlovkem Bruslařského klubu je však 36letý Michal Vondrka.

Více ...

Dostála inspirovala Ledecká. Z Tokia chce tři medaile

Obrovskou inspirací pro Josefa Dostála je dvojnásobná olympijská vítězka, lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká. Pětadvacetiletého kajakáře motivovala natolik, že se rozhodl na olympijských hrách v Tokiu v roce 2020 zaútočit na tři medaile.

Více ...

Červenka míří do Curychu

CURYCH – Hokejový útočník Roman Červenka bude pokračovat v kariéře ve švýcarské lize, nově však v Curychu. Kapitán české reprezentace na nedávném mistrovství světa dosud oblékal dres Fribourgu, s úřadujícím mistrem z Curychu nyní podepsal roční smlouvu.

Více ...

Ombudsman chrání sportovce i právo

ALEXANDER KÁROLYI VSTUPUJE DO PÁTÉ DEKÁDY SPORTOVNÍHO FUNKCIONAŘENÍ: Ve čtyřiadvaceti letech byl právník Alexander Károlyi jmenován do disciplinární komise Československého fotbalového svazu, v níž pracoval 31 let a víc než dvacet let ji vedl.

Více ...

V Berlíně nedám Němcům nic zadarmo

OŠTĚPAŘ JAKUB VADLEJCH O SOUBOJÍCH PROTI STÁLE SE LEPŠÍCÍ KONKURENCI: Atletická sezóna teprve nabírá na obrátkách, ale už teď je jasné, že mužský oštěp bude ozdobou většiny mítinků. I díky vicemistru světa Jakubu Vadlejchovi, který se snaží čelit hvězdné německé ekipě.

Více ...

Kulhavý v přípravě zkusil i létající koberec

První vrchol sezóny v cross country horských kol čeká o víkendu Jaroslava Kulhavého, českého bikerského reprezentanta. Třetí díl Světového poháru v Novém Městě na Moravě, které bude elitu hostit v závodech od pátku do neděle, má v kalendáři už od začátku sezóny dvakrát podtržený.

Více ...

Šrot klíčem pro nasazení

Elita horských kol se představí fanouškům od čtvrtka při Světovém poháru cross country v Novém Městě na Moravě. Česká elita zasáhne do bojů o medaile už při pátečním závodě v short tracku. „Jde o zatraktivnění programu.

Více ...

Čech kouče Emeryho vítá

LONDÝN/PRAHA – Potvrzeno. Nástupcem francouzského trenéra Arséna Wengera u fotbalistů Arsenalu bude šestačtyřicetiletý Španěl Unai Emery. Arsenal včera přivítal nového kouče na klubovém webu a ten na sociálních sítích vzkázal fanouškům: „Jsem si jistý, že dál ponesu klubové hodnoty a budu na vysoké úrovni reprezentovat klub.

Více ...

Markéta slibuje napětí

PRAHA – Kromě zraněného slovenského plochodrážníka Vaculíka, který léčí zlomený kotník a místo něj nastoupí náhradník Iversen z Dánska, se v sobotu na pražské Markétě při druhém závodě Grand Prix objeví celá světová špička.

Více ...