NEZÁVISLÉ NOVINY
Pátek 20. července 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Stavba muzea dopravy začne za dva roky

Město Ostrava už má vypracovaný defi nitivní návrh projektu na vybudování Muzea veřejné dopravy, které má vzniknout u vlakového hlavního nádraží. Výstavba muzea by tak mohla začít v roce 2020.

Více ...

Vítkovické přání? Hlavně zase nezaspat na startu

V první sezóně po návratu do druhé ligy se fotbalisté Vítkovic zachraňovali na poslední chvíli, v té minulé dokonce sestoupili a zachránili se až díky odstoupení Olympie Praha. O to více se chtějí v Ostravě v nadcházejícím ročníku podobným problémům vyhnout.

Více ...

Energetici pomohli neziskovkám

Přes půl miliónu korun ze zaměstnaneckých grantů skupiny ČEZ dostaly letos neziskové organizace v Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji, ve kterých se angažují zaměstnanci energetické společnosti.

Více ...

KAM ZA SPORTEM

PÁTEK BASEBALL – Extraliga: Arrows Ostrava – Kotlářka Praha (19). SOBOTA BASEBALL – Extraliga: Arrows Ostrava – Kotlářka Praha (14). PONDĚLÍ FOTBAL – 1. liga: Baník Ostrava – Jablonec (18).

Více ...

V parném létě lákají turisty jeskyně

O pětici veřejnosti zpřístupněných jeskyní v chráněné krajinné oblasti (CHKO) Moravský kras je stále větší zájem. Za krápníky míří především v parných dnech stále více turistů, kteří se v podzemí mohou alespoň trochu ochladit.

Více ...

V létě se nejvíce padá z kol a koloběžek

Při nástupu letních prázdnin a výrazném oteplení zaznamenali lékaři zlínské nemocnice nárůst úrazů. K těm dochází především na cyklostezkách. Ještě před měsícem však vévodily úrazy při práci na zahradě. „V jarních měsících byly doslova neblahým trendem pády ze stromů, konkrétně třešní.

Více ...

Hustopeče přejí cyklistům

Hustopeče na Břeclavsku uspěly s dvojicí žádostí o dotace na cyklostezky. Město tak spustí budování další cyklostezky ve směru ze sousedních Starovic. Naváže na již hotovou část. „Hlavním cílem je zvýšení bezpečnosti dětí a vůbec všech lidí na kole.

Více ...

Pilné včely v Novém Jičíně

Vlastní med začala prodávat radnice v Novém Jičíně. Zájemci si ho mohou zakoupit v návštěvnickém centru na Masarykově náměstí, 300 gramů stojí 60 korun. Letošní snůška městských včelstev přinesla 65 kilogramů medu.

Více ...

Hanou podvacáté zaplaví historické automobily a motocykly

Na 115 „veteránů“ se představí na jubilejním XX. ročníku Hanáckého okruhu, soutěže historických automobilů a motocyklů vyrobených do roku 1939, která se v sobotu uskuteční v Olomouci a okolí. Právo o tom informoval Jiří Kohlíček z pořádajícího Středomoravského klubu automobilistů a motocyklistů (SKAM).

Více ...