NEZÁVISLÉ NOVINY
Pátek 19. ledna 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Aplikace najde běžkařům ideální stopu

Průvodce po běžkařských trasách a okruzích v Beskydech a Jeseníkách si nyní mohou zdarma stáhnout do svých tzv. chytrých mobilních telefonů milovníci běžeckého lyžování. Umožní jim to aplikace nazvaná Běžky Severní Morava.

Více ...

Do 31. března nominace na Cenu Petra Bezruče

OPAVA – Své návrhy na to, koho by mělo město vyhlásit jako laureáta tradiční Ceny Petra Bezruče, mohou posílat obyvatelé Opavy až do 31. března. Cena se uděluje již od roku 1959 jako nejvyšší ocenění za rozvoj kultury města. „Cena byla celkově udělena již 37krát.

Více ...

Krnovská mateřinka Sdruženáček má úspěch

Mateřská školka Sdruženáček, která je školkou pro zaměstnance nemocnice v Krnově, se osvědčila. Mateřinka je v provozu od ledna 2014, kapacita 24 míst pro děti ve věku od dvou do šesti let je od té doby zcela naplněna.

Více ...

Janáčkovci v Trisii

Janáčkova filharmonie Ostrava se poslední lednový den představí v třineckém kulturním centru Trisia. V čele s Heikem Mathiasem Fösterem a dirigentem Tomášem Braunerem zahraje nejslavnější světové symfonie.

Více ...

INFORMUJEME

Příbor VÝSTAVY Muzeum a pamětní síň S. Freuda: Knihy z muzejních sbírek (do 2. 6.), Vyrobeno v Tatře, ale tatrovka to není! (do 2. 6.). Krnov VÝSTAVY Městské muzeum: Pohledy na Krnov III – výstava historických velkoformátových fotografií a pohlednic Jiřího Křivy (do 18.

Více ...

KAM ZA SPORTEM

PÁTEK FUTSAL – 1. liga: Třinec–Litomeřice (20). LEDNÍ HOKEJ – Extraliga: Vítkovice–Olomouc (17.30). SOBOTA BASKETBAL – NBL: NH Ostrava–Jindřichův Hradec (17.30 hod.). FLORBAL – Extraliga žen: FBC Ostrava–Židenice (20). Superliga mužů: FBC Ostrava–Liberec (17).

Více ...

Štěrba jen opráší spolupráci s trenérem

Zatím především defenzívu posiluje prvoligová Karviná. Jisté je setrvání stopera Pavla Dreksy a velmi pravděpodobný je i příchod 23letého obránce Jana Šterby ze Sigmy Olomouc. „Doplatil jsem na to, že se Sigmě na podzim dařilo.

Více ...

Město opraví podchod u Dřevoprodeje

Jako v černé zapáchající vlhké kobce si řadu let připadají lidé, kteří musí využívat podchod u Dřevoprodeje v Ostravě Hrabůvce, který vede pod frekventovanou čtyřproudovou komunikací Místecká.

Více ...

Frenštát získal loni na dotacích 23 miliónů

Město Frenštát pod Radhoštěm loni získalo více než 23 miliónů korun z dotací, zejména na své investice. Šlo o peníze jak z fondů Evropské unie, tak ze státních nebo z krajských dotačních titulů.

Více ...

Povodí Odry bude letos investovat

Povodí Odry chce letos proinvestovat 435 miliónů korun, přičemž 252 miliónů uhradí dotace a peníze z ministerstva zemědělství a 180 miliónů zaplatí státní podnik ze svých zdrojů.

Více ...

Dvakrát hořelo kvůli topení

Ke dvěma požárům novostaveb rodinných domků v souvislosti s topnou sezónou vyjeli ve čtvrtek hasiči v Moravskoslezském kraji.

Více ...

Huť AMO ušetří peníze a také životní prostředí

Zhruba 3050 tun oxidu uhličitého a 3016 megawatthodin, což je 81 procent původních nákladů na energie, ušetří nyní ročně huť ArcelorMittal Ostrava (AMO). Umožní to nové inteligentní osvětlení, jeho pořízení stálo firmu 16 miliónů korun a došlo při něm k výměně 905 halogenů a zářivek za LED osvětlení.

Více ...

Ubylo rozvodů, přibylo svateb

Obyvatel ve Frýdku-Místku loni opět mírně ubylo. Podle údajů magistrátu mělo město k letošnímu 1. lednu 57 541 obyvatel, což je v porovnání s údaji k lednu 2017 o 370 lidí méně. Nejlidnatější částí města je s 30 894 obyvateli Frýdek, před Místkem, kde bydlí 20 780 lidí.

Více ...

Silnice z Hlučína do Šilheřovic se konečně dočká opravy

Silnice II/469 z Hlučína do Šilheřovic, která je už delší dobu ve velmi špatném stavu, se konečně dočká rekonstrukce. Správa silnic Moravskoslezského kraje připravuje projektovou dokumentaci a vychází tak vstříc požadavkům starostů Hlučína, Markvartovic a Šilheřovic.

Více ...

Lidé nahlédnou do zákulisí škol

Tradiční Den otevřených dveří pořádají na konci ledna obě bohumínská středoškolská zařízení. Gymnázium Františka Živného jej naplánovalo na sobotu 20. ledna, místní střední škola na středu 24. ledna.

Více ...