NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 21. dubna 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Z pracoviště utekl vězeň

Po uprchlém vězni Pavlu Chabičovském pátrá od včerejška policie v okolí Ostravy. Odsouzený zmizel ze střeženého pracoviště ve Vratimově, naposledy zde byl viděn v pátek před polednem. Muž si odpykává trest za krádeže.

Více ...

Dvě výhry a splní se fl orbalový sen

Florbalové Vítkovice se dočkaly. Závěrečné Superfi nále se dnes úplně poprvé uskuteční v Ostravě a budou u toho jak muži, tak ženy Vítkovic. Muži vyzvou Mladou Boleslav, ženy se v repríze finále z před dvou let postaví dívkám z pražského Chodova.

Více ...

Novinkou letošního festivalu Dream Factory bude i šapitó

Několik novinek chystají pro své diváky organizátoři již desátého ročníku divadelního festivalu Dream Factory. Připravují například exkluzivně pod festival nový site-specifi c projekt, který se odehraje v bývalém hotelu Palace, ale i šapitó, ve kterém se budou hrát některé inscenace na Masarykově náměstí v Ostravě.

Více ...

Rákosníčkovo hřiště otevřou také v Opavě

Další Rákosníčkovo hřiště, které staví od roku 2012 společnost Lidl po republice, se otevře v Opavě. Slavnostní otevření 28. dubna bude doprovázet celodenní zá -bavný program určený pro děti i dospělé. Hřiště se bude nacházet v lokalitě Komenda.

Více ...

INFORMUJEME

Ostrava RŮZNÉ Projížďky historickými vozidly k Dolu Michal – u příležitosti Dne památek a sídel (so), trasa: Hlavní nádraží, Bohumínská, Sídliště Muglinov, Zoo, Michálkovice a zpět. Odjezdy z hlavního nádraží: 8.23, 10.23, 12.23, 14.23, 16.

Více ...

Zimní stadión dostane nové mantinely

Zimní stadión v Havířově dostane nové hokejové mantinely, které budou vyhovovat současným normám. Bude tak zajištěna větší bezpečnost nejen pro hokejisty, ale také pro diváky. Současné mantinely totiž nevyhovují předpisům Českého svazu ledního hokeje a Mezinárodní federace ledního hokeje.

Více ...

Muzeum Šipka otevře až na podzim

Nejpozději počátkem letošního roku se mělo veřejnosti otevřít nové muzeum ve Štramberku na Novojičínsku. Památkově chráněná budova Masných krámů se měla za zhruba 12 miliónů korun proměnit v pravěké Muzeum Šipka.

Více ...

Obvod Mariánské Hory a Hulváky žádá po vládě kompenzaci za laguny

Radnice ostravské části Mariánské Hory a Hulváky (MHaH) zažádala vládu o finanční kompenzaci ve výši 21 miliónů korun pro obyvatele, kteří dlouhodobě trpí v blízkosti ropných lagun po chemičce Ostramo.

Více ...

Hasiči zachraňovali mladé čápy, kteří spadli do komína

Dva mladé čápy, které jejich rodiče nechtěli vpustit do hnízda, museli zachraňovat ve čtvrtek večer dvě jednotky hasičů ve Fulneku. Ptáci spadli do útrob vedlejšího komína. „O pomoc s vysvobozením dvou mladých čápů požádali zaměstnanci firmy, v jejímž areálu se celý příběh odehrál.

Více ...

Řidič srazil dva bruslaře, mladá žena zemřela

V Ostravě se ve čtvrtek večer střetl automobil se dvěma mladými lidmi na kolečkových bruslích. Bruslařka při nehodě zemřela, muž skončil s vážným zraněním v nemocnici. Za volantem auta seděl devatenáctiletý řidič, ten byl zraněn lehce.

Více ...

Janáčkova filharmonie vyrazí na turné s Nohavicou

Na speciální turné vyrazí Janáčkova filharmonie Ostrava spolu s písničkářem Jaromírem Nohavicou. Turné začne 16. a 17. června koncerty v ostravském Gongu a pokračovat bude na festivalu Smetanova Litomyšl, v Katovicích a skončí 22.

Více ...

Zapustí kořeny v Sadu mladých

Již pátá výsadba Sadu mladých se uskuteční ve čtvrtek 26. dubna v ostravském Bělském lese. Na ceremoniál sázení se těší 40 rodin, které se k letošní jarní výsadbě přihlásily. Na radnici se mohl přihlásit každý, kdo chce svému dítěti, případně vnoučeti vysadit na počest jeho příchodu na svět mladý strom.

Více ...