NEZÁVISLÉ NOVINY
Pátek 19. ledna 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Jizerská 50 inspirovala umělce v čele s Davidem Vávrou

Sport a umění k sobě odjakživa patří. To chce dokázat nová unikátní výstava Skol!!!, která začala ve čtvrtek v Oblastní galerii v Liberci. Představuje kolekci uměleckých děl čtrnácti českých autorů, které k vytvoření díla inspirovala Jizerská padesátka.

Více ...

Nezvládl rozchod, skončil ve vazbě

ÚPICE – Úpičtí kriminalisté zadrželi ve středu ráno ve Rtyni v Podkrkonoší čtyřiatřicetiletého muže, kterého stíhají za několika trestných činů, včetně nebezpečného vyhrožování, pronásledování a ohrožování výchovy dítěte.

Více ...

Usnul na WC, volal policii

Policisté na Novobydžovsku řešili ve čtvrtek před čtvrtou hodinou ranní kuriózní případ. Telefonicky se na ně obrátil muž, který uvedl, že se opil a usnul na hotelovém WC a nyní se bojí vyjít ze záchodu ven, aby nespustil třeba alarm.

Více ...

INFORMUJEME

Liberec AKCE Centrum Babylon: Liberec OZP ČokoFest 2018 (pá 10). SPORTOVNÍ AKCE Skiareál Ještěd: Liberec Winter Sprint (so). (LH) POHŘBY Krematorium Pardubice: (Pá) Ing. Provazník Miroslav, 1931, Horní Ředice, 9.45 Kalousová Jana, 1941, Pardubice, 10.

Více ...

Krkonoše opanovala pravá zima

Se čtrnáctidenním zpožděním oproti loňsku na hory dorazila pravá zima. Od úterního rána napadlo v Krkonoších na půl metru sněhu a chumelenice neustala ani během čtvrtka. „Dneska od časného rána vyhazuji sníh potřetí.

Více ...

Čínská klinika nebude součástí nemocnice

Chystaná klinika tradiční čínské medicíny po zásahu ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (bezp. za ANO) nebude součástí FN Hradec Králové. S odvoláním na ministra to napsal server E15.

Více ...

Ženu srazil vlak

Osmdesátiletá žena zemřela ve čtvrtek dopoledne v Tanvaldu na Jablonecku poté, co ji na železničním přejezdu srazil vlak. „Utrpěla těžké zranění, kterému na místě podlehla,“ potvrdila mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Více ...

Budoucí maminky si bezpečně zacvičí

V budově porodnicko-gynekologické kliniky Pardubické nemocnice byla nově zřízena tělocvična, kde budou probíhat lekce těhotenského tělocviku. Poprvé se bude cvičit ve čtvrtek 25. ledna. „Cvičení u nás bude specifické tím, že se ženy mohou seznámit s prostředím a personálem porodnice.

Více ...

Kyselina v podobě vlákna léčí rány

Vědci z Univerzity Pardubice dokázali přetvořit kyselinu hyaluronovou do vlákna. To by mělo být revolučním momentem ve vývoji obvazového materiálu. Je základem unikátních krytů ran, které se právě testují.

Více ...