NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 21. dubna 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Kolín obsadí nablýskané mercedesy

Na první sraz mercedesů po letošní zimě zve do Vodního světa v Kolíně Mercedes-Benz klub ČR tuto sobotu. Pořadatelé slibují více než stovku nablýskaných automobilů jak z předválečné éry, tak z 50. až 80. let minulého století.

Více ...

Církev smíchu dovolí smát se i na občanském průkazu

Tomáši Studeníkovi z Prahy a jeho kamarádům se dvakrát nezamlouvá, že na oficiálních fotkách v osobních dokladech musí člověk zachovávat neutrální, podle nich až mrtvolný výraz. Proto se rozhodli založit církev smíchu.

Více ...

Butovický rohlík dnes startuje

PRAHA – Butovický rohlík 2018, tradiční cyklistický a běžecký závod, se koná v sobotu v Centrálním parku Prahy 13. Závod u příležitosti Dne Země a je pro všechny věkové kategorie. Hromadný start sportovců je od Stodůleckého rybníka v 8.30 hodin.

Více ...

Parním expresem na řípskou pouť

Parní vlak sveze zájemce pod horu Říp, kde se tuto sobotu koná řípská pouť. Vyjede z Braníka v 8.50 hodin, cestující můžou přistoupit také ve Vršovicích, na hlavním nádraží a v Holešovicích. Spoj zamíří přes Kralupy nad Vltavou, Nelahozeves-zámek, Vraňany a kolem Řípu do Zlonic.

Více ...

Víkendové výluky tramvají

PRAHA – Tramvaje nepojedou v sobotu od 8 do 16 hodin v úseku Albertov–Otakarova a v úseku trati mezi náměstím Bratří Synků a křižovatkou ulic Nuselská a Vladimírova.

Více ...

Mělničtí chystají opravu bazénu

S vizualizacemi nové podoby krytého bazénu se mohou seznámit lidé v hale stávajícího plaveckého areálu. Vedení města se připravuje na rozsáhlou rekonstrukci sportoviště. „Máme jeden z nejstarších krytých bazénů v okolí, je v provozu od 70. let.

Více ...

Do škol nastoupí leckde méně dětí

V některých velkých středočeských městech už se konaly zápisy do prvních tříd. Ukázalo se, že dětí tam nastoupí o něco méně než v předchozích letech. Přesto se mnohde přistavují další třídy a učebny. Staví se dál i mateřské školy.

Více ...

Praha 10 nabízí sportovní kurzy zdarma

PRAHA – Obyvatelé Prahy 10 mají i letos na výběr z mnoha možností, jak ve svém sousedství udělat něco pro svoje zdraví. Výběr je podle radnice široký – od kurzů běhu, jógy, nordic walkingu, rekondičních cvičení po box pro seniory, plavání či každý měsíc velký sousedský turnaj.

Více ...

ODS: Hejtmanka prostě nemaká

Na velmi nízkou účast hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) na jednání rady Středočeského kraje upozornila středočeská ODS. „V letošním roce se hejtmanka podle oficiálních zápisů účastnila jen čtvrtiny rad,“ upozornila ODS a její lídr Martin Kupka dodal: „Nedovedu si představit, že by se například starosta obce nebo města neúčastnil naprosté většiny rad.

Více ...

Mirovský primátorským lídrem

Zelení ve čtvrtek večer zvolili za svého lídra na primátora Ondřeje Mirovského. Jejich pražský spolupředseda je místostarostou Prahy 7 a také pražským zastupitelem. Překvapit může čtvrté místo v Praze nejvýše postavené političky zelených, náměstkyně primátorky Petry Kolínské.

Více ...

Lanovka na Petřín se rozjede

Petřínská lanovka má po mimořádné opravě a v sobotu ráno začne jezdit podle svého letního jízdního řádu. Stála 17 dní od 4. dubna, kdy běžná kontrola zjistila poruchu čelistí u brzdného lana. Příčinou byla podle dopravního podniku deformace v rámu vozu a vyosení dílu.

Více ...

Nájezd na okruh se dočasně otevře

Od pondělí do konce rekonstrukce Libušské ulice se otevře nájezd na Pražský okruh mezi Písnicí a Dolními Břežany. Včera o tom informoval starosta Libuše Jiří Koubek (TOP 09). Půjde o dočasné opatření, před finálním zprovozněním křižovatky požaduje libušská radnice vybudování obchvatu.

Více ...

Auto srazilo chlapce

V pražských Jinonicích srazilo v pátek odpoledne osobní auto třináctiletého chlapce, který utrpěl mnohačetná poranění. Přes rychlý zásah záchranářů chlapec zemřel, informovala mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Více ...