NEZÁVISLÉ NOVINY
Pátek 19. ledna 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Lektorka: Trénování paměti je nutnost

Na začátku další hodiny kurzu Trénování paměti v komunitním centru Louka na Smíchově si účastníci svědomitě zkontrolovali domácí úkol z minula. K jednotlivým nerostům měli přiřadit správnou barvu.

Více ...

Novela má dovolit stavět na vyvlastňovaných pozemcích

Zákonem vyjmenované dopravní stavby by se mohly realizovat na pozemcích, které ještě nejsou v majetku investora, ale vyvlastňují se. V Praze by šlo například o metro D. Vzniká pro to návrh novely zákona o urychlení výstavby dopravní, vodní, energetické a elektronické infrastruktury.

Více ...

Muž prodával ve velkém marihuanu

Až deset let ve vězení může strávit muž, jehož dopadla v uplynulých dnech příbramská policie. Nyní teprve 24letý mladík prodával drogy už od roku 2012. Specializoval se na marihuanu.

Více ...

Zdiby čeká ostrá debata o halách, lidé sepisují petice proti jejich stavbě

Hodně živá debata se dá očekávat kolem kontroverzního záměru na výstavbu dalších skladovacích hal ve Zdibech nedaleko Prahy. Krajský úřad zveřejnil termín veřejného projednávání na 31. ledna přímo ve Zdibech.

Více ...

Díky tabletu budou mít záchranáři přehled o pacientovi

Pražská záchranka začala používat Elektronickou zdravotnickou dokumentaci (EZD). Záchranáři v terénu tak místo do papírových formulářů vypisují údaje o výjezdu do nových tabletů. „Tablet umožňuje zobrazit historii předchozích výjezdů.

Více ...

V Praze 10 našli dvě mrtvá těla

PRAHA – V ubytovně v ulici Za Sedmidomky v Praze 10 našli včera dopoledne dvě mrtvá těla. Šlo o ženu a muže. Příčina úmrtí zatím není známá, policie nezjistila cizí zavinění. „Proč muž se ženou zemřeli, zatím není známo.

Více ...

Libeňský most uzavřel zkorodovaný rám

Stav rámové konstrukce Libeňského mostu poblíž stanice metra Palmovka ve čtvrtek vedl k rozhodnutí o jeho okamžitém uzavření pro motorovou dopravu. Městu to doporučil Kloknerův ústav ČVUT, který stav mostu detailně zkoumá.

Více ...

Silnice letňanským lesoparkem zatím nepovede

Podnět ke změně územního plánu, který by umístil obchvat Letňan, jejich propojení s Kbely, do místního nedávno založené lesoparku, ve čtvrtek neprošel příslušným výborem pražského zastupitelstva.

Více ...

Újezd – Malostranská bude od pondělí na měsíc bez tramvají

PRAHA – Kvůli opravě tramvajové trati nepojedou od pondělí až do 21. února tramvaje v úseku Újezd – Malostranská. „Jde o rozsáhlé opravy, které již souvisí s městskými úpravami Malostranského náměstí. Dopravní podnik vymění opotřebené kolejnice v obloucích a na Malostranském náměstí.

Více ...

Nehoda zastavila okruh

Hromadná nehoda deseti aut včera na více než pět hodin zkomplikovala dopravu na Pražském okruhu u křížení s dálnicí D 5 směrem na Ruzyň. Srážka se obešla bez zranění, krátce po nehodě ale zůstal průjezdný jen odstavný pruh, a před místem havárie se tak tvořily kolony.

Více ...

Jižní vestibul metra Budějovická se kvůli havarijnímu stavu uzavře

Nejméně na tři měsíce se od pátku zavře jižní vestibul stanice Budějovická na trase metra C, a to včetně eskalátorů. Důvodem je havarijní stav pasáže mezi budovou České spořitelny a Domem bytové kultury. Oznámil to ve čtvrtek dopravní podnik s tím, že se nejedná o jeho majetek.

Více ...

Údržba tunelu

PRAHA – Pravidelná údržba a kontrola technologie tunelů uzavře Bubenečský tunel ze soboty na neděli od 23 do 5 hodin. Objížďka pro řidiče povede po následující trase: Milady Horákové, Veletržní, Dukelských hrdinů, U Výstaviště, Partyzánská, Trojský most, informovala mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.

Více ...

Hygienici dali stopku osmi restauracím ve Středočeském kraji

Osm restaurací ve Středočeském kraji nechali po kontrole okamžitě uzavřít krajští hygienici v loňském roce. „Je to pozitivní zpráva, celková úroveň společného stavování je přes tyto nedostatky relativně dobrá,“ konstatovala ředitelka Krajské hygienické stanice Středočeského kraje Jarmila Rážová.

Více ...