NEZÁVISLÉ NOVINY
Úterý 20. února 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Prázdná hra s přímou demokracií

Česká politická historie po roce 1989 je plná náhrobků se jmény návrhů ústavních změn, včetně těch na zavedení referenda. Důvodem jejich vysoké úmrtnosti je skutečnost, že se rodí vesměs ve stranických sekretariátech. Strany je pak často předkládají jako svoje vlastní sólo akce.

Více ...
Jiří Pehe

Příliš je přespříliš

Polský premiér mohl své zemi prospět: stačilo, kdyby se na mezinárodní konferenci v Mnichově spokojil o víkendu s ujištěním, že nová polská právní úprava k holocaustu, jež budí v cizině rozhořčení, nijak neomezuje stíhání těch Poláků, kteří se provinili v době nacistického vyvražďování Židů.

Více ...
Michal Mocek

Fondy nejsou charita

Sloupek Evropské strukturální fondy nejsou samoúčelná záležitost. Byly zřízeny a jsou provozovány proto, aby se nezvyšovaly nerovnosti mezi zeměmi a regiony Evropské unie, ale aby naopak došlo k jejich postupnému snižování.

Více ...
Jan Keller

Mlha se rozptyluje

Teprve těsně před závěrem hradeckého sjezdu se rozlouskl oříšek, na který byli zvědaví i nečlenové ČSSD. Nevědělo se, zda z něj vypadnou sváteční šaty pro vstup do Strakovky, nebo otrhané hadry pasující k suché skývě opozice, před níž varoval prezident Zeman.

Více ...
Lukáš Jelínek

Cesta zpět

Z redakční pošty Protikuřácký zákon není ani drakonický, ani nesmyslný, jak se nás o tom snaží přesvědčit pan poslanec Benda. Novela prý má podporu 86 poslanců.

Více ...
IVAN VÁŇA