NEZÁVISLÉ NOVINY
Čtvrtek 24. května 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Dokonalá demokracie

Jak stoupenci, tak odpůrci vstupu ČSSD do Babišovy vlády mají nepochybně dostatek argumentů k tomu, aby jejich klání vedlo k remíze. V tom případě budeme počátkem léta 2018 zhruba tam, kde jsme byli po volbách vloni na podzim.

Více ...
Jan Keller

Těžká volba pro ČSSD, správná volba pro zemi

ČSSD vstoupila do čtyř týdnů, které rozhodnou o pozici, kterou se ČSSD rozhodne zaujmout v české politice, a tím i o budoucí podobě vlády České republiky. Na jedné straně je cesta převzetí tíhy vládní odpovědnosti a každodenní práce naplňování našich programových slibů.

Více ...
Jan Hamáček

Cena za americkou vřelost?

Velkým tématem se u nás stalo vyslání vojáků do Pobaltí. V neděli se k tomu zásadně vyjádřil šéf Vojenského výboru NATO armádní generál Petr Pavel, skutečný voják bez bázně a hany. Hodně si ho považují ve Francii za to, jak před čtvrtstoletím zajistil záchranu jejich vojáků na území někdejší Jugoslávie.

Více ...
Jan Eichler

Nepropadli maturanti, ale stát

Pětina maturantů, která letos propadla u státních testů z matematiky, to není Waterloo studentů, ale úplně ani jejich kantorů. Klíčovou odpovědnost nese stát a chaos ve vzdělávací politice. Varovné je, že maturita v množství větším než malém zkosila ty, co si matematiku vybrali sami, místo cizího jazyka.

Více ...
Lukáš Jelínek

Válec

Sloupek Mluvit sociálním demokratům do jejich roztahaného referenda o vstupu do vlády s babišovci by se nemělo. Skrze možné ovlivňování. Sami si ono nařídili, sami nedodrželi, o průběžných výsledcích hlasování jsme informováni, takže hrrr na to.

Více ...
Josef Koukal

Totální ekonomická válka

Írán má problém. Jenže Evropa také. Spojené státy se možná neomezí jen na vypovězení jaderné smlouvy s Teheránem a na obnovení sankcí proti Íráncům. Šéf americké diplomacie Mike Pompeo se sice ohání jen rétorikou o „zdrcujících sankcích“, leč politické požadavky, s nimiž přišel, budí dojem, že USA se chystají k totální ekonomické konfrontaci s Íránem.

Více ...
Michal Mocek

Nezaplacená péče už přesáhla čtyři miliardy

Lékaři na rozdíl od většiny soukromých podnikatelů nemají možnost určovat si sami cenu své práce. Tu stanoví ministerstvo zdravotnictví vyhláškou zvanou Seznam zdravotních výkonů s bodovými hodnotami.

Více ...
Milan Kubek