NEZÁVISLÉ NOVINY
Středa 17. ledna 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Oporám Znojma se střelecky nedaří

Ani návrat urostlého rakouského beka Lakose prozatím hokejistům Znojma v nadnárodní EBEL lize nepomáhá. Orli padli před svými fandy s Dornbirnem 2:6 a neuspěli ani ve Štýrském Hradci (1:3). „Bohužel teď neprožíváme šťastné období.

Více ...

Hokejisté Třebíče na úzkém kluzišti uspěli

Doma se jim daří, ale venku uspěli poprvé od 6. prosince. Hokejisté Třebíče zvítězili v prvoligovém utkání ve Vsetíně 4:1 především díky vydařené prostřední dvacetiminutovce, v níž nastříleli tři branky.

Více ...

Na dvorcích i polštářcích

Výstava Na dvorcích i polštářcích, kterou připravilo Muzeum Brněnska ve Šlapanicích, se zaměřuje na zvířata člověku nejbližší: koně, psa a kočku. Staletí společného soužití zanechala rozmanité stopy v naší kultuře.

Více ...

Vyškov postaví památník padlým v první světové válce

Dvoumetrová socha ženy objímající dlouhý vojenský kabát se stane hlavním památníkem ve Vyškově, který připomene životy jeho občanů padlých v první světové válce. Skulptura bude umístěna na vyškovském hřbitově a vytvoří ji pro město čtyřiapadesátiletý zlínský akademický sochař Radim Hanke.

Více ...

Jak jsme kdysi ťukali

Jak rychle pádí čas, se chystá ukázat připravovaná výstava v jihlavském Muzeu Vysočiny, která otevře brány 19. ledna. Její název Jak jsme kdysi ťukali napovídá, že tématem budou psací stroje.

Více ...

INFORMUJEME

Brno PŘEDNÁŠKY Ústřední knihovna: Mýty a pravdy o výživě (17.30), Klub cestovatelů: Pád do snu – sedmiměsíční cesta po Skandinávii (18.30), Café Práh: Indie (19). Jihlava PŘEDNÁŠKA Městská knihovna: Dějiny Jihlavy (16.30).

Více ...

Referendum vyvolalo spor o spojku

Do sporu se dostalo vedení obce Lhota Rapotina na Blanensku s představiteli Jihomoravského kraje, a to kvůli plánované výstavbě Boskovické spojky. Půjde o nové železniční spojení mezi Skalicí nad Svitavou a Boskovicemi, kde je nyní jen jednokolejná dráha pro motorový vlak.

Více ...

Olympiáda na výstavišti

Na brněnském výstavišti už začali vyrábět umělý sníh, aby jej byl dostatek na dny Olympijského festivalu. Od 9. do 25. února, tedy v termínu, kdy se budou konat zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjong-čchangu, si návštěvníci výstaviště budou moci vyzkoušet všechny olympijské sporty.

Více ...

Lvíčata: budoucí hvězdy brněnské zoo

Pod přísným dohledem matky Kivu v porodním boxu v brněnské zoo jsou lví dvojčata, která přišla na svět těsně před loňským Silvestrem. Přestože se chovatelé obávali toho, že nepřežijí, zatím se mají čile k světu. Ven zatím nechodí.

Více ...

Hřbitov v Rudíkově ohlídají kamery

RUDÍKOV – Hřbitov v Rudíkově na Třebíčsku začnou hlídat kamery. Rozhodli o tom tamní občané. Právu to potvrdil starosta Zdeněk Souček. Spontánní nápad vzešlý ze zastupitelstva si vedení obce nechalo posvětit od občanů.

Více ...

Sněhová kalamita potrápila řidiče na jihu Moravy

Na letošní zimní poměry šlo v úterý o první skutečné sněžení, které zasáhlo jižní Moravu. Řidiči aut i cestující na většině autobusových linek nabrali velká zdržení. Stoupl počet dopravních nehod, které se v regionu staly.

Více ...

Druhé auto v rodině radnice trestají

Dvě auta v domácnosti nejsou dnes žádnou výjimkou. Pro mnohé rodiny jsou nutností, pro radnice v podstatě luxusem, za který je třeba rodiny potrestat. Volí vysoké poplatky za parkování, násobně rostoucí u druhého a dalšího auta.

Více ...