NEZÁVISLÉ NOVINY
Pátek 16. března 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Já budu nucen svou ženu dnes ztlouci

Rozmarné léto – dávno zapomenutý spisek páně doktorův znovu na scéně! Podiví se ovšem naši vlastenci. Nic z díla Vladislava Vančury číst se nedá, přesto je třeba protestovat, když lázně Antonína Důry z našich Krokových Varů komedianti brněnského Národního divadla rovnou do cirkusového stanu v Lužánkách potupně přenesli.

Více ...

Brno bude pro Ondřeje Ježka vrcholem sezóny

Před touto sezónou přesedlal z kawasaki na yamahu, ale příliš nadšený kvůli změně, která měla vést k lepšímu, prozatím být nemůže. Dvakrát prasklý výfuk, upadlý ventil od motoru při testech či závada na spojce během úvodního podniku mistrovství světa superbiků v Austrálii brněnského jezdce Ondřeje Ježka poněkud znervóznily.

Více ...

INFORMUJEME

Brno PRO DĚTI Divadlo Radost: Pipi Dlouhá punčocha (18). RŮZNÉ KD Rubín: Taneční večer s cimbálovou muzikou Eliška (19). VÝSTAVY Knihovna J. Mahena, Jundrov: „Světové knihovny“ (do 29. 3.). VYCHÁZKY Sobota – Mokrá Hora, Česká, Ivanovice: Odjezd bus č.

Více ...

Studenti se pokusí přelstít umělou inteligenci

Brněnský kampus a Biskupské gymnázium v Brně se změní od pátku do neděle ve vesmírnou loď, kterou uchvátí umělá inteligence. Jak ji přelstít a uniknout z vesmírné lodi, to budou řešit nadaní středoškoláci, kteří postoupili do finále mezinárodní soutěže N-trophy.

Více ...

Provázek slaví padesátku

Divadlo Husa na provázku si včera připomnělo 50 let od prvního představení. Divadlo tenkrát sídlilo v Procházkově síni Domu umění a sehrálo montáž Panta rei aneb Dějiny národa českého v kostce podle Milana Uhdeho.

Více ...

Touží odčinit Boleslav

S touhou odčinit těžkou tříbrankovou domácí porážku z minulého zápasu s Mladou Boleslaví odcestovali fotbalisté Brna k dnešní předehrávce 21. ligového kola do Liberce. „Čeká nás velmi složitý duel.

Více ...

Třešť opět ovládnou ochotníci

Už po 57. ovládne město Třešť devítidenní maratón amatérského divadla s názvem Třešťské divadelní jaro. Letos se ho zúčastní 14 ochotnických souborů, které se během osmi dnů od pátku 16. března vystřídají v kulturním domě v 16 představeních.

Více ...

Z pacientů nebudou turisté v sanitkách

Do roka budou na jižní Moravě vyřešeny problémy s nedostatkem lůžek v nemocnicích na jižní Moravě. Vyvrcholily v uplynulých dnech tím, že Fakultní nemocnice Brno odmítala přijmout do péče pacienty přivážené sanitkami.

Více ...

Sbírka Brňanů vynesla tři tisíce dětských knih

Pracovníci brněnského magistrátu a Knihovny Jiřího Mahena vybrali od počátku letošního roku od Brňanů přes 3000 dětských knih, které město rozdělí mezi dětská oddělení nemocnic, organizace pomáhající dětem v tísni nebo sociálně slabým rodinám.

Více ...

V Komíně to už týdny vře kvůli ředitelce školy

Napjatá atmosféra panuje už několik týdnů v brněnské městské části Komín kvůli zdejší jediné základní škole. Ředitelce školy Jarmile Líčeníkové totiž letos končí mandát, ovšem ředitelka, která stojí v čele instituce už dvacet let, požádala, aby mohla odejít až příští rok, kdy ji čeká také odchod do důchodu.

Více ...

Dodávka na součástky

Několik dnů odstavená dodávka Fiat přilákala ve Veverské Bítýšce zatím neznámého pachatele. Ten se násilím dostal do kabiny vozidla a po otevření kapoty i do motorového prostoru. Tam pak odmontoval a odcizil řadu součástek.

Více ...

* Vypáčil trezor

Se zlodějskou výpravou do Hostěnic byl asi spokojený zatím neznámý pachatel. Poté, co poničil zabezpečovací zařízení, se rozbitým oknem dostal do domu šedesátileté majitelky. Následně příbytek prohledal a po vypáčení nalezeného trezoru z něj odcizil finanční hotovost v různých měnách.

Více ...

Kuřimští úředníci cvičili základy bojového umění

Proškolení v sebeobraně mají za sebou pracovníci radnice v Kuřimi na Brněnsku. V zasedací místnosti úřadu jim základy bojového umění krav maga předvedli zkušení trenéři, s nimiž si úředníci následně vyzkoušeli také některé základní postoje, chvaty a hmaty.

Více ...

Dalešice ukážou turbíny

V Dalešicích oslaví Světový den vody speciálními exkurzemi pro návštěvníky. Informoval o tom mluvčí Jaderné elektrárny Dukovany Jiří Bezděk. O víkendu 17.–18. března budou v Přečerpávací vodní elektrárně Dalešice probíhat mimořádné exkurze.

Více ...