NEZÁVISLÉ NOVINY
Čtvrtek 21. června 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Z Jihlavy mizí další dva hráči

Kádr fotbalistů Jihlavy se po sestupu do druhé ligy zúžil o další dva hráče. Na odchodu jsou pravý obránce Pecháček a bosenský záložník Popovič. Pecháčka, jenž na jaře hostoval ve Znojmě, si vyhlédla Příbram, která se naopak mezi elitu vrátila.

Více ...

Tišnov může hrát krajský přebor

Tišnovští fotbalisté, kteří v zimní pauze po neshodách tehdejšího mecenáše Oldřicha Merty s klubovým vedením ohledně úprav vlastnických struktur odstoupili z vedoucího místa divizní skupiny D, budou moct v příští sezóně hrát krajský přebor.

Více ...

Krátce

SVOU NOVOU, nedávno otevřenou požární stanici představí tento pátek zájemcům hasiči ze Znojma. Na základně připravili den otevřených dveří. Jak informoval mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje Jaroslav Mi koška, akci naplánovali od 10 do 18 hodin.

Více ...

Na sídlišti Lesná stavějí hypermoderní kostel

Hypermoderní kostel bude novou architektonickou zajímavostí Brna. Vzniká na sídlišti Lesná, a to za zhruba sto miliónů korun. První bohoslužba v něm by se měla uskutečnit již o příštích Velikonocích. Architekt Marek Štěpán vsadil při tvorbě tohoto projektu na moderní technologie.

Více ...

Musel z domu

V reakci na hrubé jednání, kterého se dopouštěl ve vztahu k manželce, vykázali policisté z domu čtyřicetiletého muže ze Znojemska. Podle znojemské policejní mluvčí Lenky Drahokoupilové se problémy v domácnosti táhnou už od začátku roku.

Více ...

V Brně povedou koleje ke kampusu

Do univerzitního kampusu a brněnské fakultní nemocnice se lidé dostanou tramvají. Stavba tramvajové trati z městské části Starý Lískovec do bohunického kampusu může začít už příští rok v únoru a budovat se má i nová trolejbusová trať v Líšní.

Více ...

Lichtenštejni navštívili Moravský Krumlov

Moravský Krumlov zažil včera návrat Lichtenštejnů. Město navštívila princezna z Liechtensteinu a velvyslankyně Lichtenštejnského knížectví v ČR MariaPia Kothbauer-Lichtenstein a princ Emanuel Liechtenstein s manželkou Sonjou Liechtenstein.

Více ...

Okradení turisté

Na pohotového a drzého zloděje narazila dvojice zahraničních turistů, kteří se zastavili na oběd v dálničním motorestu Rohlenka na Brněnsku. Toho využil neznámý pachatel a vykradl turistům auto. Škoda činí bezmála 30 tisíc korun.

Více ...

Odnesl krmivo pro psy a kočky

V chovatelském obchodě ve Vranovicích na Brněnsku řádil zatím neznámý pachatel. Sebral psí a kočičí krmivo, chovatelské potřeby a z kanceláře firmy peníze. Škoda činí téměř 20 tisíc korun.

Více ...

O bypassu musí rozhodnout vlastník

Nejen rekonstrukce semaforů. Dopravě v Břeclavi má pomoci i úprava kruhového objezdu u nákupní zóny v Lidické ulici. Ulevit má od nej většího problému, kterým je výjezd z města. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) úpravy podmiňuje sčítáním provozu.

Více ...

Nahodil dostal v Kometě druhou šanci

Před rokem přestoupil z Pardubic do Brna s velkým očekáváním, ale pak prožil rozpačitou sezónu. Hokejový útočník Lukáš Nahodil v jejím průběhu odešel na hostování do Mladé Boleslavi, ale teď se do Komety vrátil. „Naplno pracuju na fyzičce.

Více ...