NEZÁVISLÉ NOVINY
Středa 17. ledna 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Letos to budou světla blikat na Slovanech

Festival světla, v Plzni nazývaný Blik Blik, se přehoupl ke svému čtvrtému ročníku. Ten se uskuteční od 16. do 17. března -přestěhuje především do čtvrti Slovany, některá díla ale budou k vidění také v areálu Plzeňského Prazdroje nebo v Depu.

Více ...

Kriminalisté pochytali trojlístek vyděračů

Na trojlístek vyděračů si došlápla před několika dny jihočeská kriminálka. Pachatele obvinila z vydírání a omezování osobní svobody. Jedním ze zadržených je čtyřiačtyřicetiletý cizinec, dalším je o dva roky mladší muž ze Strakonic a třetím osmatřicetiletý muž z Budějovicka.

Více ...

Raritou ve škole je obor barokní příčná flétna

Na českobudějovické konzervatoři, která v pondělí a úterý pořádala talentové přijímací zkoušky, je největší zájem o klavír, kytaru a zpěv. Raritou je obor barokní příčná fl étna. Ke zkouškám se přihlásilo 40 dětí, dosud nejméně.

Více ...

Objednal stovky prášků zakázaných anabolik

Dvě plastové dózy plné prášků odhalila kontrola na pražském letišti. Rozborem specialisté zjistili, že je v kapslích obsažen dehydroepiandrosteron. „Látka je v seznamu látek s anabolickým a jiným hormonálním účinkem a je dle nařízení české vlády zakázána,“ uvedl Milan Bajcura, mluvčí jihočeské policie.

Více ...

Řidič přerazil závory

Riskantní manévr předvedl 50letý řidič nákladního auta u Včelné na Českobudějovicku. Přejel přes koleje, a to i přesto, že svítila výstražná světla a klesaly závory. Ty přerazil. „Řidič měl obrovské štěstí, protože za pár vteřin tudy projížděl vlak,“ uvedl mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

Více ...

INFORMUJEME

České Budějovice KINO Kotva: Bajkal (17), Nejtemnější hodina (20). DIVADLO: Jihočeské divadlo: Shakespeare v Hollywoodu (19). Malé divadlo: Čechomoří (17). Třeboň KINO Světozor: Jumanji: Vítejte v džungli! (17), Ladíme 3 (20).

Více ...

Opravy ochromí řadu hlavních silnic

Uzavírky, kolony a vzteklí šoféři. Nedílný kolorit oprav silnic, o to víc, když jde o frekventované hlavní tahy. Letos se na opravy mohou těšit třeba ve Chválenicích, v Měcholupech, Losiné, Domažlicích. A samozřejmě také v Plzni.

Více ...

Sníh brzdil dopravu, kamióny uvázly v kopcích

TÁBOR – Sněžení komplikovalo včera dopravu v Jihočeském kraji. Hlavně na Táborsku řešili policisté desítky dopravních nehod. Na dálnici D 3 u Chotovin se před polednem srazil kamión s osobním autem. „Během úterního dopoledne vyjížděli dopravní policisté k pětadvaceti dopravním nehodám v celém kraji.

Více ...

Plzeň má v trezoru jednu akcii za pět miliard

PLZEŇ – Plzeňská radnice dokončila proces nákupu společnosti Vodárna Plzeň. To, že klíčová organizace je už stoprocentně vlastněna městem, teď symbolicky dokládá i hromadná akcie v hodnotě 4,77 miliardy korun, uložená v bezpečnostním trezoru.

Více ...

Festival láká na výhonky i prach z řepy

Smrkové výhonky, prach z červené řepy nebo coulis z kadeřávku budou součástí jídel, která letos nabídnou restaurace v Plzeňském kraji v rámci prestižního Grand Restaurant Festivalu. Ten na území celé republiky odstartoval už v pondělí 15. ledna.

Více ...

Největší veletrh práce nabídne tisíc míst

Více než tisíc volných míst pro všechny věkové kategorie nabídne 30. ledna v Plzni téměř 50 firem na veletrhu práce Klíč k příležitostem. Zaměstnavatelé hledají kvalifi kované i nekvalifi kované pracovníky, hodně v technických oborech, řekla Jana Brabcová z firmy Grafi a, která největší náborovou akci v regionu pořádá.

Více ...

Nová noclehárna pro lidi bez domova

Bezdomovci v Písku se dočkají nové noclehárny. Opravuje ji město za peníze z dotací. Noclehárna v Sedláčkově ulici vstupuje do druhé etapy rekonstrukce a bude mít novou společenskou místnost, sociální zařízení i bezbariérový přístup pro vozíčkáře.

Více ...