NEZÁVISLÉ NOVINY
Čtvrtek 21. června 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Festival přivádí děti ke knihám, časopisům a hrám

Pitva knihy, knihařské dílny, čtenářské workshopy nebo besedy se spisovateli dětských knih. To jsou lákadla letošního, již devátého ročníku Festivalu dětských knih, časopisů a her, který připravila Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích.

Více ...

Nemocnému Jirkovi vyběhali 110 tisíc

Sto deset tisíc korun se podařilo získat pro nemocného 22letého Jiřího Jandu z Jindřichova Hradce díky běhu Českou Kanadou na Jindřichohradecku. Na start se letos postavilo 146 závodníků.

Více ...

Prázdninová štafeta zamíří i do Bavorska

Úderem prvního července v Plzeňském kraji odstartuje už patnáctý ročník Prázdninové štafety. Milovníkům turistiky nabídne 26 nových turistických cílů. Poprvé v historii je navíc zavede i mimo hranice regionu.

Více ...

Plán na krádež podprsenky

STRAKONICE – Neobvyklou krádež řeší strakoničtí policisté. Čtyřiadvacetiletý mladík ukradl ve strakonické prodejně textilu černou podprsenku za 248 korun. Krádež spodního prádla měl důkladně promyšlenou. „Z regálu vzal podprsenku a ještě kalhoty a odešel do kabinky.

Více ...

Začala přestavba plzeňského bazénu

Odstartovala zásadní rekonstrukce plaveckého areálu v Plzni na Slovanech. Až za dva a půl roku práce skončí, bude zde nový dětský bazén, „středověké“ šatny získají podobu hodnou jednadvacátého století, změní se celý odbavovací systém.

Více ...

TOP 09 má nové tváře, povede ji Vozobule

TOP 09 jako první strana v Plzeňském kraji oficiálně představila své kandidáty a volební témata pro komunální volby v Plzni. Lídr magistrátní kandidátky Michal Vozobule ve středu oznámil, že stranu podpoří Plzeňská aliance a možná i Strana zelených.

Více ...

Silnice propojila sídliště

Pětadvacet let uplynulo od prvního nápadu propojit dvě největší českobudějovická sídliště přeložkou. Před týdnem konečně zástupci Českých Budějovic, kraje a stavební firmy otevíraly sedm set metrů dlouhý úsek mezi Vltavou a Májem. Stavba vyšla na 117 miliónů korun.

Více ...

Firmy si chtějí platit budoucí techniky

Jihočeské firmy jsou ochotny investovat do výchovy mladých techniků na středních školách i odborných učilištích. Chtějí ale záruky, že se jim prostředky vložené do moderního vybavení škol vrátí tím, že jejich úspěšní absolventi nastoupí do jejich provozů.

Více ...

Šéfem Výstaviště je po odvolání Kutnera Severin

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, jehož stoprocentním akcionářem je ministerstvo zemědělství, odvolal ředitele Výstaviště České Budějovice Leoše Kutnera. Uvádí to dokument ve Sbírce listin z 13. dubna. Včera to potvrdil primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda (ANO).

Více ...