NEZÁVISLÉ NOVINY
Pátek 16. března 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Češka žijící v Itálii představí svá díla v Plzni

Evropský dům na náměstí Republiky v Plzni bude od 3. dubna hostit výstavu Vjem dotyku, na níž svá díla představí Češka žijící v Itálii Zuzana Pernicová. „Autorka už několik let žije v Miláně.

Více ...

Výstava, která naučí zachránit život

PÍSEK – Písecká Sladovna připravila hlavně pro děti netradiční výstavu s názvem Já, hrdina. Začíná 24. března a ty nejmenší má zábavnou formou naučit, jak postupovat při záchraně lidských životů. A že k tomu, aby se stal někdo hrdinou, není potřeba žádných superschopností ani kouzelných plášťů.

Více ...

Ukradl multikáru, pak i naftu

Kuriózní případ v těchto dnech šetří policisté na Domažlicku. Ti pátrají po zloději, který podle všeho nejprve neodolal jízdě v cizí multikáře. Pak ze zaparkovaného mercedesu odčerpal osmdesát litrů motorové nafty a zmizel.

Více ...

Táborský festival vína míří do finále

TÁBOR – Nejdelší gastro festival v Evropě – Táborský festival vína – se blíží do finále. Desátý ročník zakončí po více než měsíci dobrot a vín Velký košt vín z Čech a Moravy. Stane se tak v sobotu 24. března v táborském hotelu Palcát.

Více ...

INFORMUJEME

České Budějovice KINA Kotva: Paddington 2 (14), S láskou Vincent (16), Tátova volha (18, 20). DIVADLA Jihočeské divadlo: Holka nebo kluk (19). ASTRONOMIE Hvězdárna a planetárium: Dobrodružství kosmonautiky (10).

Více ...

Dítě z družiny bez čipu nevyzvednete

Novinka, která má zvýšit bezpečnost v plzeňských základkách. Dítě z družiny si může vyzvednout jen osoba vybavená příslušným čipem, speciální aplikace navíc vychovatelkám prozradí, kdo si pro žáka přišel. Od září to takhle funguje na 26.

Více ...

Firma v Přešticích hledá osm set lidí

Nový podnik otevřela v Přešticích na Plzeňsku lucemburská firma International Automotive Components (IAC). Má vyrábět až šest set tisíc dveřních automobilových panelů za rok, vyrostl na více než tříhektarové ploše a stál přes čtyřicet miliónů dolarů (přibližně 820 miliónů korun).

Více ...

Na železnici vyjel legiovlak, dostane i dobovou lokomotivu

Zrenovovaný legionářský vlak se po zimní pauze znovu vrátil na koleje. Letošní sezónu navíc milovníkům železnice a historie zpestří novinka. K současným třinácti vagónům se už brzy připojí lokomotiva. Historický skvost je od čtvrtka k vidění ve Stříbře.

Více ...

Zloději naráz vykradli tři chaty

NEHONÍN – Tři rekreační chalupy vykradli tento týden zloději v obci Nehonín u Jistebnice na Táborsku. Policisté nevylučují, že šlo o organizovaný gang.

Více ...

Počasí komplikuje rybářům jarní výlovy

Současné počasí přidělává vrásky jihočeským rybářům. Ti totiž mají naplánované jarní výlovy, ale už teď posouvají termíny. Některé rybníky jsou stále zamrzlé. Navíc podle předpovědi meteorologů má v následujících dnech opět mrznout.

Více ...

Půlmiliónové pokuty za skládku

Za špatné provozování skládky v Borku u Dačic dostala firma FCC Dačice dvě pokuty v celkové výši 540 tisíc korun. Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) zjistili při kontrolách v roce 2016 a 2017 hned několik pochybení.

Více ...