NEZÁVISLÉ NOVINY
Čtvrtek 21. června 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA
Čtvrtek 21. června 2018

Německá kancléřka Angela Merkelová ve středu v Berlíně při vzpomínkové akci k uctění obětí vysídlení

Kantoři si polepší až o 3500

Podle předběžných propočtů by si měli učitelé od ledna přilepšit o 2000 až 3500 korun hrubého měsíčně. Vyplývá to z propočtů školských odborů na základě dohody s vládou o rozpočtu pro příští rok, že tarifní mzdy se zvednou pedagogům o 10 procent.

Více ...

Merkelová: Odsun Němců nemá žádné ospravedlnění

Pro odsun Němců ze zemí střední a východní Evropy po druhé světové válce podle německé kancléřky Angely Merkelové (CDU) neexistovalo morální ani politické ospravedlnění, i když tehdejší události byly následkem nacistické diktatury.

Více ...

Zbytečně jitří staré rány, zlobí se čeští politici

Výrok německé kancléřky Angely Merkelové, že pro poválečný odsun Němců ze střední a východní Evropy neexistovalo ani morální, ani politické ospravedlnění, české politiky překvapil, nesouhlasí s ním a je podle nich zbytečný.

Více ...

Kauza dotací do sportu: k výslechu Faltýnek a Sobotka

V trestní kauze kolem dotací ministerstva školství do českého sportu policie rozjela další kolo výslechů svědků. Na konec června a začátek července si podle informací Práva pozvala hned dva významné politiky – prvního místopředsedu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka a expremiéra a bývalého šéfa ČSSD Bohuslava Sobotku.

Více ...