NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 18. listopadu 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA
Sobota 18. listopadu 2017

Lidé včera přicházeli zapálit svíčky a položit kytice k pamětní desce na pražské Národní třídě u příležitosti výročí událostí spojených se 17. listopadem

Bartoš: Všichni se bojí Babiše, ale zmohli se jen na laciná gesta

I když zůstanou piráti ve Sněmovně v opozici, chtějí hlasovat pro zákony, na kterých se s vládou dohodnou, řekl v rozhovoru pro Právo předseda České pirátské strany Ivan Bartoš. * Piráti pořád opakují, že míří do opozice.

Více ...

Ženy propadají hazardu méně než muži

Hazardní hry a sázky jsou v Česku tradičně doménou mužů. Jen loni bylo podle dostupných statistik v tuzemsku 80 až 120 tisíc lidí, kteří podlehli této závislosti a způsobu prohrávání peněz. Ženy se obětí hazardu stávají přibližně jen v jedné třetině.

Více ...

Roste počet obřích skladů i kamiónů na silnicích

I když radnice nakupují elektromobily a chystá se tažení proti motoristům, kteří z dieselů odstranili filtry pevných částic, jedů z výfuků jen tak neubyde. Spotřeba nafty u nás totiž rapidně roste, a to hlavně kvůli kamiónům.

Více ...

Dluhy včas záměrně neplatí dva z pěti Čechů

Platební morálka závazků některých Čechů je žalostná. Každý pátý za zboží či služby platí až s dvoutýdenním zpožděním. Čtyřicet procent z českých dlužníků pak zdržuje platby dokonce záměrně. Nejhůře v Evropě jsou na tom Rumuni, kde úmyslně neplatí polovina zákazníků.

Více ...