NEZÁVISLÉ NOVINY
Čtvrtek 20. července 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA
Čtvrtek 20. července 2017

Ve vojenském prostoru Hradiště vrcholí na protiletadlové střelnici Březina mezinárodní cvičení Tobruq Legacy 2017

Jurečka chce do zemědělství dostat ročně až 1500 Ukrajinců

Až 1500 lidí z Ukrajiny chce každoročně přilákat ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) na pomoc českému zemědělství a potravinářskému průmyslu. Připravil program, který jim umožní získat modrou zaměstnaneckou kartu ve zrychleném režimu.

Více ...

V lesích usychají kvůli horku i letité duby

Sucho je hlavní příčinou chřadnutí stromů v lesích. Nejkritičtější situace je momentálně na severu Moravy. Další hodně postiženou oblastí, jak Právu řekl výrobní ředitel státního podniku Lesy České republiky Václav Lidický, je Třebíčsko či jihozápadní Čechy.

Více ...

Jirkov určil lokality, kde nebude vyplácet část dávek

Čtvrť Nové Ervěnice a Krušnohorská ulice. To jsou dvě problémové lokality v Jirkově na Chomutovsku, ve kterých chce zdejší radnice částečně omezit výplatu dávek na bydlení. Opatření by mělo pomoci, aby se zde sociální situace dál nezhoršovala.

Více ...

Tátové berou děti na vandr, mámy nechávají doma

Maminky nejsou vítány! Proti minulým letům vyráží během léta mnohem více tatínků se svými potomky za dobrodružstvím. Společné kempování nebo sjíždění řeky je v Česku stále populárnější. Podle odborníků je čas otců trávený dohromady s dětmi pozitivní trend posledních let.

Více ...