Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Středa 29. března 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Posedmnácté Noc s Andersenem

V pátek 31. března se na více než 1620 registrovaných čtecích místech sejdou účastníci pohádkové Noci s Andersenem. Čeští knihovníci ji pořádají proto, aby děti přiměli ke čtení a naučili je chodit do knihoven.

Liou Čen-jün: Otevírání se Číny světu nejsou žádné fráze, ale realita

Jeden z nejpopulárnějších čínských prozaiků a filmových scenáristů Liou Čen-jün přijel do Prahy na prezentaci filmu Já nejsem Lotos Pchanová. Snímek, který byl natočen podle jeho knihy Manžela jsem nezabila, získal loni Zlatou mušli na filmovém festivalu v San Sebastianu a v Torontu obdržel zvláštní cenu.

Galerie vydala Brandla

Národní galerie vydala monografii historika umění Jaromíra Neumanna o Petru Brandlovi, nejslavnějším malíři baroka v Čechách i ve střední Evropě. Knihu psal Neumann v devadesátých letech a po jeho smrti v roce 2001 zůstal rukopis rozpracovaný.

S hraním na kytaru pomalu končím

MICHAL AMBROŽ VYJEDE V PÁTEK S NOVOU KAPELOU HUDBA PRAHA NA TURNÉ A PRÁVU ŘEKL: Michal Ambrož & Hudba Praha odstartují 31. března v Kolíně koncertní turné. Hrát na něm budou jak skladby z alba Srdeční příběh, které vydal Ambrož ve spolupráci s producentem Davidem Kollerem loni, tak z repertoáru kapel Hudba Praha a Jasná páka.

Zach Braff chystá Loupež ve velkém stylu

Do českých kin se dostane další zajímavý remake. Film Loupež ve velkém stylu, který bude uveden 20. dubna, vychází z americké kriminální komedie z roku 1979, u nás distribuované pod názvem Ve velkém stylu.

TOP 10 FILMY

v týdnu od 16. do 22. 3. 1. Kráska a zvíře (USA) 134 306 2. Masaryk (Česko, Slovensko) 58 128 3. Logan: Wolverine (USA) 26 702 4. Kong: Ostrov lebek (USA) 23 606 5. Balerina (Francie, Kanada) 8487 6.

V Praze vystoupí Kelly Family

Legendární popová sourozenecká skupina The Kelly Family nedávno oznámila svůj návrat na hudební pódia. Nyní vyhlásila, že v rámci chystaného turné We Got Love – Live 2018 vystoupí 8. března 2018 v pražské O2 areně. Vstupenky se budou prodávat od pátku 31.