Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 29. dubna 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Vladimír Birgus vystavuje v Katovicích

Ve Slezském muzeu v Katovicích probíhá do 3. září výstava fotografa Vladimíra Birguse nazvaná Vladimír Birgus: fotografie 1972–2017. Prostory nedávno otevřeného muzea hostí expozici, kterou tvoří mimo jiné i řada dosud nezveřejněných černobílých fotografií z raného období, ale také nejnovější barevné fotografie.

Film Bába z ledu má cenu

Film českého režiséra a scenáristy Bohdana Slámy Bába z ledu získal na newyorském filmovém festivalu Tribeca cenu za nejlepší scénář v kategorii zahraničních filmů. Romantická komedie byla v New Yorku uvedena v mezinárodní premiéře.

Vazby mezi námi jsou tak silné

SKUPINA LUCIE PRACUJE NA SVÉM NOVÉM ALBU EVOLUCIE, CHYSTÁ KONCERTY A PRÁVU ŘEKLA: Skupina Lucie minulý týden ohlásila vydání nového alba Evolucie a také tři koncerty. Vše se odehraje v roce 2018. Zpěvák a bubeník David Koller, kytarista a zpěvák Robert Kodym, baskytarista P.

Cítím se dobře, ale co kdyby…

PETR JANDA ZE SKUPINY OLYMPIC OSLAVÍ V ÚTERÝ PĚTASEDMDESÁTINY A PRÁVU ŘEKL: Od třiašedesátého roku je zpěvák, kytarista, skladatel a textař Petr Janda členem legendární rockové skupiny Olympic a 2. května oslaví své pětasedmdesáté narozeniny.

V novém Thorovi se objeví i Cate Blanchettová

Filmové superhrdinské univerzum studií Marvel uzavírá další trilogii. Tentokrát se třetího sním ku dočká Thor. Nový snímek s podtitulem Ragnarok se v tuzemských kinech objeví 26. října. Výraznou změnou bude vizáž herce Chrise Hemswortha.

Miroslav Šašek a jeho barevný svět v obrazech

Novorenesanční interiér pražské Villy Pellé hostí do 7. července výstavu známého ilustrátora Miroslava Šaška (1916 až 1980). Expozice nese název M. Šašek let č. 59/74 a odkazuje zřejmě k faktu, že autor, poúnorový emigrant, prožil kus svého života v zahraničí a navštěvoval světové metropole.

Začala Dvořákova Příbram

Koncertem houslisty Pavla Šporcla začal ve čtvrtek v Příbrami 49. ročník hudebního festivalu Antonína Dvořáka. Až do 25. května na něm vystoupí i Bennewitzovo kvarteto či duet Kateřina Englichová (harfa) a Vilém Veverka (hoboj). V pátek 28.