Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pondělí 26. června 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Chodník slávy s dalšími hvězdami

V roce 2018 odhalí na slavném hollywoodském chodníku slávy, který je v Los Angeles na Hollywood Boulevardu a Vine Street, hvězdy dalším osobnostem. Rozhodla o tom obchodní komora v Hollywoodu a některá jména sdělila.

Do Prahy přijíždějí The 1975, britská senzace

Kvůli nepředvídatelným okolnostem, jak uvedli v lednu, a cenám Brit Awards přeložili britští The 1975 své evropské turné. Jednu ze dvou nominací při předávání prestižních ostrovních cen proměnili ve vítězství a sošku za nejlepší britskou kapelu si nakonec odnesli.

V Pardubicích uvedli Rasputina

Východočeské divadlo v Pardubicích v sobotu v premiéře uvedlo hru režiséra Petra Novotného o legendárním ruském mystikovi nazvanou Rasputin. V titulní roli se divákům představil Ladislav Špiner. Rasputin je v Pardubicích poslední premiérou končící divadelní sezóny.

Špička mládežnických orchestrů v Rudolfinu

Světová špička mládežnických orchestrů, Chicago Youth Symphony Orchestra přijede ve středu 28. června do Prahy oslavit sedmdesáté výročí založení.

Harry Potter vyšel poprvé před dvaceti lety

Fenomén Harry Potter se za dvacet let existence přehnal literárním i filmovým světem jako uragán a zboural kdejaký rekord v prodejnosti i v návštěvnosti. Fantasy knihy o mladém čaroději z pera britské autorky Joanne Kathleen Rowlingové měly úspěch a vznikly podle nich filmy a počítačové hry.

Festival Kefír proběhne na prahu září

Bejbypankový festival Kefír se letos uskuteční 2. září od 10 hodin na zámku Kačina a v přilehlém parku ve Svatém Mikuláši u Kutné Hory.

Sting svou hudbou lidi polaskal

O VÍKENDU SE KONAL DRUHÝ ROČNÍK METRONOME FESTIVALU PRAGUE A BYL ÚSPĚŠNÝ Na čtrnáct tisíc lidí dorazilo v pátek a sobotu na Výstaviště do pražských Holešovic, kde se konal druhý ročník hudebního Metronome Festivalu Prague.

Blood Red Shoes: Potřebovali jsme zkusit normální život

S Laurou-Mary Carterovou a Stevenem Ansellem, kteří tvoří britskou indierockovou skupinu Blood Red Shoes, jsme se setkali po jejich sobotním vystoupení na pražském Metronome Festivalu. Dvojice debutovala před devíti lety albem Box of Secrets a dodnes vydala čtyři desky.

Díla Vasarelyho vystavují v Čechách

Ranou černobílou tapiserii Zebra i dvě dosud nevystavené práce nabízí retrospektiva Victora Vasarelyho, jež v sobotu začala v Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou. Maďarský rodák byl jedním ze zakladatelů optického umění neboli opartu.

Hugh Jackman jako hvězda muzikálu

Filmový muzikál pokračuje ve své triumfální cestě. Po loňském megaúspěšném La La Landu letos přijde do kin snímek The Greatest Showman s Hughem Jackmanem v hlavní roli. Na tuzemská plátna by měl být uveden 28. prosince.

Psycho mělo derniéru

Olomoucké divadlo Tramtarie v sobotu uvedlo naposledy jeden ze svých nejoblíbenějších titulů, horor Psycho. Na jevišti mohli návštěvníci hru v režii Hany Mikoláškové vidět od října 2014. Za sebou má 31 repríz, které zhlédlo zhruba 2500 návštěvníků.

Marsalis s Českou filharmonií

Americký trumpetista, skladatel a propagátor jazzu Wynton Marsalis se svým Jazz at Lincoln Center Orchestra je u nás častým hostem. Ctí Českou filharmonii, která se podruhé ve své historii odvážila spolupracovat s tímto skvělým muzikantem a připravila s jeho orchestrem několikadenní jazzové svátky.