Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Středa 18. ledna 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Hold kytaristovi Radimu Hladíkovi

Původně byla expozice Sedm desetiletí s Radimem Hladíkem, kterou připravilo pražské Popmuseum, pojatá jako připomínka narozenin tohoto fenomenálního rockového instrumentalisty. Jenže osud rozhodl jinak. Hladík ještě před zahájením akce 4. prosince 2016 zemřel.

* Film Všechno nebo nic předstihl Anděla páně 2

Návštěvnost komedie Všechno nebo nic slovenské režisérky Marty Ferencové o minulém víkendu překonala zájem o Anděla Páně 2. Filmový přepis úspěšných knih slovenské spisovatelky Evity Urbaníkové, která je také autorkou scénáře, o víkendu přilákal 45 150 diváků, kteří v pokladnách zanechali 6,3 miliónu korun.

* Marsalis se vrátí do Prahy

Wynton Marsalis, americký trumpetista, skladatel a kapelník bigbandu Jazz at Lincoln Center Orchestra, letos v červnu vystoupí dvakrát se svým orchestrem v Praze. V sále Rudolfina zahrají 21. a 23. června.

TOP 10 FILMY

v týdnu od 5. do 11. 1. 1. Anděl Páně 2 (ČR) 48 877 2. Velká čínská zeď (Čína, USA) 29 680 3. Assassin's Creed (VB, Francie, USA) 24 677 4. La La Land (USA) 19 362 5. Pasažéři (USA) 19 029 6. Zpívej (USA) 14 676 7.

Jsme svobodnější než kdy předtím

MILOVNÍK JAZZU KAREL SRP STARŠÍ DNES SLAVÍ OSMDESÁTÉ NAROZENINY A PRÁVU ŘEKL: Hudební publicista a dlouholetý předseda Jazzové sekce Karel Srp slaví dnes osmdesátiny. Nejvíce proslul jako zakladatel a předseda Artfora – Jazzové sekce v sedmdesátých letech.

* Připravují film o Michaelu Jacksonovi

V Americe chystají film o životě Michaela Jacksona. Ve snímku s pracovním názvem Michael Jackson: Searching for Neverland ztvární zesnulého zpěváka Navi, populární imitátor krále popu.

Zemřel divadelní básník Jan Borna

Ve věku 56 let zemřel v pondělí 16. ledna v Praze na následky roztroušené sklerózy režisér a básník Jan Borna. Borna patřil k nejtalentovanějším osobnostem tvůrčí generace, jež vstupovala do divadla v polovině 80. let.

Jamiroquai na Colours

Britská kapela Jamiroquai, legenda funku a acid jazzu, je další potvrzenou hvězdou festivalu Colours of Ostrava 2017. „Obnovení Jamiroquai se svým frontmanem Jayem Kayem přijedou do Ostravy s čerstvou kosmickou energií.