Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Čtvrtek 21. září 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Burianovy obrazy se budou dražit

Nedělní dražba aukční síně European Arts, která začíná v pražském Obecním domě od 13 hodin, nabídne kolekci obrazů Zdeňka Buriana. Dílo Křováci z roku 1975 startuje na částce 400 tisíc korun. Příklepová cena se ovšem odhaduje na částku kolem 1 miliónu korun.

Hrdě se hlásím k označení pravdoláskař

TOMÁŠ KLUS ODSTARTUJE KONCERTNÍ TURNÉ, VYDAL NOVOU PÍSEŇ A PRÁVU ŘEKL: Recyklus tour Tomáše Kluse a jeho Cílové skupiny bude mít na podzim podtitul #jinykoncert. Kromě nového singlu A pak, který s Klusem nazpívala jeho žena Tamara a jenž premiérově zazní na prvním z koncertů v pražské Pragovce 30.

TOP 10 HUDBA

ve 37. týdnu 1. Ed Sheeran ÷ (Divide) 2. Imagine Dragons Evolve 3. Viktor Sheen Jungler 4. Linkin Park One More Light 5. Arch Enemy Will To Power 6. Kryštof 25 7. Chinaski Není nám do pláče 8. Chainsmokers Memories… Do Not Open 9. Yzomandias Zhora vypadá všechno líp 10.

Dokonce víc psychologický román než krimi

V novém románu Zmizela v mlze poslala Michaela Klevisová svého pražského kriminalistu Josefa Bergmana, trpícího příznaky syndromu vyhoření, na rybářskou dovolenou do odlehlé norské vesnice Batsfjord, daleko za polárním kruhem.

Marta Kubišová znovu nahrála Modlitbu

Zpěvačka Marta Kubišová včera po 49 letech znovu nazpívala svou zásadní píseň Modlitba pro Martu. Skladbu, která se stala jedním ze symbolů událostí roku 1968 a později i listopadu 1989, s ní ve Studiu Sono nahrály i další zpěvačky.

Nedvěd bude slavit v Lucerně

Bard trampské a folkové písničky František Nedvěd chystá výroční koncert s hosty ve Velkém sále pražské Lucerny. Své sedmdesátiny tam oslaví v neděli 24. září od 18 hodin. Se skupinou Tie Break, která ho doprovodí, hraje už deset let.

Britská tajná organizace Kingsman se vrací v tempu

Kdo před třemi lety zaplakal, když na konci filmu Kingsman: Tajná služba zabili Harryho Harta, nebo třeba jen zalitoval, že ve dvojce už tím pádem nebude hrát Colin Firth, může se radovat.

Přípravou filmu jsem se zbavila strachu

REŽISÉRKA JANA POČTOVÁ NATOČILA DOKUMENT NERODIČ A PRÁVU ŘEKLA: Různé podoby dnešních rodin zachytila Jana Počtová v novém dokumentu Nerodič. Chybí v něm jediná, ta tradiční: máma, táta a děti. Dnešní rodina má totiž až překvapivé množství jiných podob.

Úspěšná Mokrá ryba vychází v češtině

Série detektivních příběhů německého spisovatele Volkera Kutschera s komisařem Gereonem Rathem je velice populární nejen v Německu. První příběhem v řadě je Mokrá ryba.

Krátce

FESTIVAL DEN ARCHITEKTURY se uskuteční od 30. září do 1. října. Většina programu je pro veřejnost zdarma. Na industriální architekturu se zaměří na severu Čech, ostravský program ukáže areál Dolních Vítkovic. V Nové Pace budou lidé obdivovat funkcionalismus, ve Zlíně zase sakrální stavby.

Phantogram: Na album jsme vložili svou duši

Sarah Barthelová a Josh Carter tvoří elektronické duo, jež od roku 2010 vydalo tři alba. Loňské se jmenuje Three a pro americkou dvojici byl jeho vznik patrně nejtěžší ze všech. Během něho se oba museli vyrovnávat s tragickou ztrátou.

Zemřela Věra Ždichyncová

Ve věku 95 let zemřela v pondělí tanečnice, pedagožka, baletní mistryně a někdejší sólistka Baletu Národního divadla v Praze Věra Ždichyncová. V roce 2010 obdržela Cenu Thálie za celoživotní taneční mistrovství.

Signal Festival bude v Praze v říjnu

Festival světla Signal se bude stejně jako v uplynulých letech konat v polovině října, a to od čtvrtka 12. do neděle 15. 10. Těšit se lze na dvaadvacet instalací, které budou zcela poprvé rozmístěny po dvou oficiálních festivalových trasách: po trase Centrum a trase Vinohrady.

Na Tabook míří Dousková i Topol

Humor a groteska v české literatuře jsou hlavním tématem mezinárodního festivalu malých a středních nakladatelů Tabook, který se uskuteční 28. září až 1. října v Táboře. Jako hosté přijedou spisovatelé Jáchym Topol, Robert Fulghum, Petr Placák či Irena Dousková.