Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pondělí 16. ledna 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Šance pro písňové vypravěče

Festival Písně s příběhem, který se bude konat 26. a 27. května v Roudnici nad Labem, na první pohled vyhlíží jen jako další z mnoha hudebních přehlídek, které se u nás konají. Jedna věc ho ale výrazně odlišuje – chce od počátku podporovat českou písničku a zviditelňovat méně známé autory.

* Karel Gott vystoupí na slovenském festivalu

Na 14. ročníku slovenského festivalu Topfest se letos představí český zpěvák Karel Gott. Akce se odehraje 30. června až 1. července na letišti v Piešťanech. Napsala to slovenská média. Uvedla také, že podle sdělení pořadatelů nabídne Gott to nejlepší ze svého repertoáru včetně největších hitů.

Bohéma v hávu dobové hry světel a stínů

Nový seriál Bohéma včera vplul na obrazovku elegantně, za doprovodu jazzu, v hávu dobové hry světel a stínů, ale také za zvuku střelby a vojenských bot.

* Vyhlásili nominace na Brit Awards

Organizátoři hudebních Brit Awards ohlásili v sobotu nominace v jednotlivých kategoriích, přičemž vůbec poprvé tak udělali v živém televizním přenosu. Nejvíce trofejí mohou získat raper Skepta a dívčí skupina Little Mix, kteří mají po třech nominacích.

Vyjdou díla Palahniuka, Nesboho či Kangové

KNIHY PRVNÍHO POLOLETÍ PŘINESOU ŽIVOTOPIS, ROMÁNY, DETEKTIVKY I ATLAS Letošní knižní trh procitne koncem ledna, kdy vyjde životopisná kniha Renaty Kalenské Doktor vězeňských věd. Nabídne příběh spisovatele Jiřího Stránského.

* Uměleckým šéfem Dejvického divadla je Martin Myšička

Se sedmnácti inscenacemi v repertoáru a s Martinem Myšičkou jako novým uměleckým šéfem vstoupilo do nového roku Dejvické divadlo v Praze. Dosavadní šéf Michal Vajdička do Dejvic nastoupil v září 2014, se souborem ale spolupracoval už od sezóny 2011/2012 jako režisér inscenací Ucpanej systém a Racek.

Hlavní cenu Trilobit získal seriál Pustina

Nejhodnotnější počiny v oblasti audiovizuální tvorby odměnil v sobotu Český filmový a televizní svaz FITES výročními cenami Trilobit. Hlavní získal seriál Pustina, konkrétně scenárista Štěpán Hulík a režiséři osmidílného kriminálněpsychologického dramatu z produkce HBO Ivan Zachariáš a Alice Nellis.

Vondráček opět uchvátil

Sobotní recitál klavíristy Lukáše Vondráčka ve Dvořákově síni pražského Rudolfina byl součástí cyklu FOK Světová klavírní tvorba a měl znaky hudební události. Nebylo se co divit – Vondráček po vítězství v bruselské soutěži královny Alžběty vylétl jako kometa do nejvyšších pater mezi klavíristy a zejména doma je nadšeně vítán.

* Jakub Šmíd začal natáčet film Na krátko

Režisér Jakub Šmíd začal o víkendu natáčet filmové drama o dětech, které předčasně dospívají, protože tu nejsou celé rodiny, aby je chránily před tím, jaký svět skutečně je. Autorkou scénáře s názvem Na krátko je spisovatelka Petra Soukupová.