Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pondělí 23. dubna 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Poláková se už etablovala. Písně ale opakovat nemusí

Nejdříve plánovala zpěvačka Barbora Poláková v pražském Lucerna Music Baru dva koncerty. Byly rychle vyprodané, a tak přibyl ještě jeden. Konal se v sobotu, před těmi původně plánovanými, vyprodaný nebyl a zastihl zpěvačku i kapelu v dobré kondici.

Sudkova cesta k dobrému světlu

GALERIE MĚSTA KOLÍNA VYSTAVUJE FOTOGRAFIE SLAVNÉHO RODÁKA Výstavu slavného fotografa a zároveň kolínského rodáka Josefa Sudka (1896–1976) připravila Galerie města Kolína ve spolupráci s regionálním muzeem.

Preiss šarmantní osobností

Herec Viktor Preiss vyhrál v již 22. ročníku rozhlasové ankety Šarmantní osobnost roku 2017. Vyhlásili to moderátoři Lada Klokočníková a Miroslav Vaňura na galavečeru v královéhradeckém Aldisu minulý týden.

Opožděná hardrocková duha nad Prahou

Je nade vší pochybnost, že Ritchie Blackmore je jednou z nejzásadnějších osobností a ikon rockové muziky vůbec. Je to on, kdo jako kytarista i jako autor pomohl stvořit a defi novat hudbu zvanou hard rock.

Odešel otec Boba a Bobka i Koleje Yesterday

V PÁTEK ZEMŘEL BÁSNÍK, SCENÁRISTA, DRAMATIK, TEXTAŘ A PŘEKLADATEL PAVEL ŠRUT Pavel Šrut zemřel v pátek 20. dubna večer ve věku sedmdesáti osmi let. I ten, kdo nezná jeho jméno, setkal se určitě s jeho dílem.

La Fille mal gardée, nový balet s rodokmenem

Baletní soubor pražského Národního divadla vede první sezónu nový umělecký šéf baletu, bývalý sólista Stuttgartského baletu Filip Barankiewicz.

V Ománu zemřel švédský DJ Avicii

V Ománu v pátek zemřel ve věku 28 let švédský DJ Avicii, jehož občanské jméno je Tim Berling. Avicii se zabýval remixy a produkoval také alba. První singl Seek Bromance, vydaný v roce 2010, se dlouho držel vysoko v žebříčcích v několika zemích.

Zemřel americký herec Verne Troyer

Ve věku 49 let zemřel v sobotu v americkém Los Angeles herec Verne Troyer, známý hlavně z filmové parodie o superagentovi Austinu Powersovi. O příčině úmrtí nejsou zprávy, podle amerických médií ale Troyer trpěl dlouhodobě depresemi a měl sebevražedné úmysly.

Skonal Zdeněk Plachý

Zemřel režisér a hudebník Zdeněk Plachý, bývalý umělecký šéf činohry Národního divadla Brno. Bylo mu 56 let. Zemřel náhle v úterý doma ve spánku. V 80. letech spoluzaložil orchestr Art Inkognito, působil také v kapele Dunaj.