Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Čtvrtek 27. října 2016
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Krátce

* VE VĚKU 73 LET v pondělí zemřel americký zpěvák Bobby Vee. Smutnou zprávu potvrdil jeho syn Jeff Velline a dodal, že otec naposledy vydechl v klidu, obklopen rodinou. Interpret trpěl Alzheimerovou chorobou. Na scéně je od konce 50. let minulého století.

David Černý vystaví v Praze nová díla

V pražské galerii Dvorak Sec Contemporary zahájili včera večer výstavu Davida Černého. Sochař na ní prezentuje svou nejnovější tvorbu, kterou vytvořil za poslední tři roky. Většina z děl podle pořadatelů ještě u nás nebyla prezentována.

Z Princeova domu je muzeum

Zastupitelstvo města Chanhassen v americkém státě Minnesota jednomyslně odhlasovalo, že ze sídla Paisley Park zesnulého zpěváka a hudebníka Prince může být trvale muzeum.

Dejvické divadlo se představí na festivalu v Londýně

Dvacátý ročník festivalu Made in Prague, který pořádá České centrum Londýn, zahájí představení pražského Dejvického divadla. Multižánrová přehlídka je však zaměřená především na film a proběhne od 5. listopadu do 2. prosince na více než deseti místech v celém Londýně.

Terry Pratchett naši desku dostal

SKUPINA MRAKOPLAŠ VYDALA ALBUM A KYTARISTA A ZPĚVÁK MARTIN KALENDA PRÁVU ŘEKL: Po šesti letech přichází pražská skupina Mrakoplaš s novým albem Hlídač. Je třetí v její diskografii a je součástí oslav dvaceti let existence. Vznik její členové datují k 18.

Man Bookerovu cenu získal Paul Beatty

Letošní literární Man Bookerovu cenu v Londýně v úterý večer získal Američan Paul Beatty za satirickou knihu The Sellout. Ocenění poputuje do USA poprvé v historii. Pro Beattyho hlasovolo nakonec všech pět porotců.

Komici s. r. o. a jejich diváci dostali svůj film

Především milovníkům žánru stand up komedy je určen nový film Juraje Šajmoviče Komici s. r. o. The Tour, který dnes vstupuje do kin. Šajmovič v něm zaznamenává turné party sólových bavičů Miloše Knora, Lukáše Pavláska, Tomáše Matonohy, Ester Kočičkové, Michala Kavalčíka a Richarda Nedvěda po vyprodaných českých sálech včetně pražské Lucerny.

Anna Tůmová tvrdí: Miluju tě jak svý boty

Prvotina Anny Tůmové A co s tím má společnýho láska? představila čtenářům Julianu, zhruba padesátiletou manželku, matku, kamarádku i milenku, která ještě nechce bilancovat, ale už ví, co v životě stojí za to, má za sebou několik pořádných milostných karambolů a kolem sebe rodinu se všemi radostmi i trablemi, jež s sebou nese.