Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pondělí 11. prosince 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

BRITSKÝ KYTARISTA ZPĚVÁK CHRIS REA

se v sobotu večer zhroutil během koncertu v Oxfordu. Sanitka ho poté odvezla do nemocnice. Podle britských medií je nyní umělec mimo nebezpečí a nachází se ve stabilizovaném stavu.

Olympic slavil pětapadesátiny i s hosty v sestavě

Pětapadesát let na hudební scéně oslavila v sobotu večer v pražské O2 areně skupina Olympic. Pozvala si k tomu řadu zajímavých pěveckých hostů, členy sestavy ze šedesátých let a přivítala na deset tisíc diváků, kteří v hale obsadili všechna místa k sezení.

Dámu a Krále drží zábavný podivín Hádek

Úspěch nového seriálu Dáma a Král na Nově, který sleduje už 1,6 miliónu diváků, se odvíjí spíš od zábavné a podivínské postavy soukromého detektiva v podání Matěje Hádka než od pozoruhodných zločinů, které Hádek coby čerstvá pomocná ruka dvou právníků Miroslava Donutila a Terezy Hofové pomáhá rozkrývat.

Kühnův dětský sbor vydal druhý zpěvník

Po lidových písničkách, které si díky CD s knížkou Zpívejte s námi oblíbily děti z celé republiky, vychází nyní druhý díl zpěvníku, který obsahuje nejkrásnější vánoční koledy.

Premiéra Star Wars byla v Los Angeles

V sobotu se v Los Angeles uskutečnila světová premiéra osmého dílu hvězdné ságy Star Wars s podtitulem Poslední z Jediů. S nadšením ji uvítali fanoušci, kteří se na oslavu premiéry sešli před kinem i s hlavními protagonisty Star Wars: Síla se probouzí.

K nové realitě po červené značce

V MUSEU KAMPA VYSTAVUJE SVÁ DÍLA JAROSLAV VOŽNIAK Díky daru uměleckých předmětů výtvarníka Jaroslava Vožniaka (1933–2005) pražskému Museu Kampa sběratelem Jaroslavem Kohoutkem je možné do 4. března 2018 vidět pozoruhodnou expozici tohoto netuctového tvůrce.

Romeo a Julie sestoupili z ledu na jeviště

Shakespearova nejslavnější tragédie Romeo a Julie se vrací na scénu ve stále nových podobách. Naposledy jako muzikál Romeo a Julie, poselství lásky v nastudování Národního divadla moravskoslezského v Ostravě s hudbou Borise Urbánka a texty Jaromíra Nohavici.

Ishiguro převzal Nobelovu cenu

Včera převzal ve Stockholmu Nobelovu cenu za literaturu Kazuo Ishiguro. Britský prozaik a scenárista, jehož romány Vybledlý pohled na kopce, Soumrak dne nebo Neopouštěj mě a další znají i čeští čtenáři. Ve čtvrtek 7. prosince se při své přednášce přiznal k láskám a učitelům, kdy mj.

Skvělý večer se šéfdirigentem Byčkovem

Již dlouho nebylo v pražském Rudolfi nu tak plno jako minulý týden při koncertech České filharmonie s nově jmenovaným šéfdirigentem Semjonem Byčkovem v čele. I když bude šéfem až od příští sezóny, pražské koncerty byly atraktivní i jako první společná vystoupení.

Čtverec pobral skoro vše, co mohl

VÍTĚZ FESTIVALU V CANNES OVLÁDL I EVROPSKÉ FILMOVÉ CENY Švédská společenská satira Čtverec po Zlaté palmě na festivalu v Cannes vyhrála i Evropské ceny. Na jubilejním, 30. předávání v sobotu v Berlíně byla vyhlášena filmem roku s nejlepší režií, scénářem, výpravou i hercem a k tomu také nejlepší komedií.