Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 25. února 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

* Štreitovy snímky v Janáčkově divadle

Do konce března je možné vidět v Janáčkově divadle v Brně putovní výstavu velkoformátových fotografií Jindřicha Štreita nazvanou Ruku v ruce – touha je zázrak. Snímky zachycují lidi s mentálním postižením nebo s poruchou autistického centra při tvůrčí práci v denních stacionářích a v chráněném bydlení neziskové organizace Ruka pro život.

Lindsey Stirlingová: Věřím, že smrt není konec

Americká houslistka Lindsey Stirlingová vystoupí 28. února a 1. března v Praze. Oba koncerty, na nichž představí mimo jiné své aktuální album Brave Enough, se odehrají ve Fóru Karlín. Třicetiletá hudebnice je oblíbená i díky tomu, že při hře na housle obdivuhodně tančí.

* Rusalka v kinech

Nejnovější inscenaci Dvořákovy opery Rusalka v newyorské Metropolitní opeře mohou sledovat v sobotu v pětadvaceti kinech v Česku naši diváci. V cyklu přímých přenosů oper z MET začne přenos v 18.45 hod.

Má emoce by se měla dostat k lidem

HELENA VONDRÁČKOVÁ VYDALA ALBUM DÁVNO VÍM SVÝ A PRÁVU ŘEKLA: Helena Vondráčková oslaví letos sedmdesáté narozeniny. První připomínkou jubilea je nové album Dávno vím svý. Zpěvačka na ně nahrála popové písně hluboce ovoněné šansonovým přednesem a atmosférou.

Rozdají filmové Oscary, favoritem je La La Land

V noci z neděle na pondělí rozdají v hollywoodském Dolby Theatre filmové ceny Oscar. Seznamu kandidátů v 89. ročníku cen americké Akademie filmových umění a věd vládne La La Land, který má čtrnáct nominací.

Harrison Ford se vrací jako Blade Runner

Harrison Ford se vrátí na plátna kin v jedné ze svých nejslavnějších rolí, sice jako detektiv Rick Deckard v pokračování kultovního science fiction Blade Runner. Film bude mít v České republice premiéru 5. října 2017.