Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 10. prosince 2016
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Sting v Praze, ZZ Top v Plzni

Britský skladatel a zpěvák Sting bude hlavní hvězdou Prague Metronome Festivalu, který se odehraje od 23. do 24. června na pražském Výstavišti. Stinga doprovodí tříčlenná kapela včetně jeho dlouholetého kytaristy Dominika Millera.

Výstava ukazuje český underground ve filmu

Zrekonstruovanou filmovou tvorbu českého fotografa Jana Ságla představuje výstava v Galerii AMU na Malostranském náměstí. Dokumentární filmy z prostředí undergroundu a několik autorských výtvarných filmů doplní scénografické a výtvarné práce Ságla pro The Plastic People of the Universe a The Primitives Group.

Pražské publikum okouzlila Turangalila a bubeníci

Náhoda tomu chtěla, že v programech dvou předních pražských orchestrů měli koncem tý -dne důležitou roli hráči na bicí nástroje. Představili se ve Smetanově síni Obecního domu při koncertu Pražských symfoniků FOK dirigovaném Josém Curou a v Rudolfinu při koncertu České filharmonie pod taktovkou Američana Davida Robertsona.

Pařížská noc se zpěvačkou Zaz v Karlíně

Bez uzardění lze prohlásit, že tuzemské publikum chová charismatickou francouzskou zpěvačku Zaz v mimořádné oblibě. Svědčí o tom třeba skutečnost, že její letošní první koncert v pražském Fóru Karlín byl zcela vyprodán s takovou rychlostí, že nezbylo než přidat další o den později, ve čtvrtek 8.

Návrat před Obecnou školu i Pelíšky

JAN SVĚRÁK DOKONČUJE FILMOVOU NOVINKU PO STRNIŠTI BOS Očekávaná novinka tandemu Zdeněk a Jan Svěrákovi Po strništi bos a dokument Jitky Němcové Nechte zpívat Mišíka jsou dva z celkem pěti českých celovečerních filmů roku 2017, jejichž koproducenty je projekt innogy – Energie českého filmu.

* Warner Music Group vzrostly příjmy

Třetí největší nahrávací společnosti Warner Music Group vzrostly v loňském fiskálním roce příjmy o devět procent na 3,2 miliardy USD (81,6 miliardy korun). Příjmy byly nejvyšší za osm let, hlavně díky růstu zájmu o tzv. streaming, tedy přehrávání hudby na internetu.

* Klicperovo divadlo vzdá hold Čtyřlístku

Klicperovo divadlo v Hradci Králové uvede 17. prosince představení Čtyřlístek, které má být oslavou legendárního dětského komiksu. Podle režiséra Davida Drábka bude hradecká inscenace určená všem věkovým kategoriím: „Záleží mi na tom, aby se souběžně bavila prťata i senioři, o rodičích nemluvě.

Jeden den s terorismem v NoDu

O terorismu se píše, mluví, s jeho projevy se setkáváme v nepříjemně blízké podobě. Ale o jevištní uchopení tohoto fenomé -nu se zatím pokusil málokdo. V pražském Experimentálním prostoru NoD se to podařilo partě mladých lidí v čele s režisérkou a autorkou Kashou Jandáčkovou.