Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Středa 21. února 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Česká a slovenská grafika mají dobrý kořínek

Pražská Galerie Millennium prezentuje do 4. března výběr grafických prací na výstavě Současná česká a slovenská grafika. Výběr litografií, digitální grafiky, linorytů, leptů či suché jehly je ochutnávkou toho, co v dané oblasti vzniklo v posledních dekádách.

* Britské umění v Černé labuti

Současné britské výtvarné umění představí výstava, která začne 27. února v pražském prostoru Černá labuť Art & Event Gallery. Dvanáct tvůrců bude prezentovat své práce až do 1. dubna. Někteří z nich u nás již vystavovali, například malíři Joe Machine nebo Charles Thomson.

* Grace Jones na Colours of Ostrava

Jamajská zpěvačka Grace Jones vystoupí poprvé u nás. Zavítá na festival Colours of Ostrava, který proběhne od 18. do 21. července v industriálním prostoru Dolních Vítkovic. Interpretka proslula coby Bondgirl, múza Andyho Warhola i fotografa Helmuta Newtona a vždy patřila mezi nejprovokativnější ženy 20.

Berlinale v polovině: konečně výborný film

JOAQUIN PHOENIX SE PŘEDSTAVIL JAKO OCHRNUTÝ KARIKATURISTA Až do poloviny nepřinesl hlavní program 68. ročníku filmového Berlinale nijak mimořádný filmový zážitek.

Caro Emerald z rytmu swingu a popu stvořená

Nizozemská zpěvačka Caro Emerald, která se před šestatřiceti lety narodila v Amsterdamu jako Caroline Esmeralda van der Leeuwová, nabízí poněkud předvídatelný, leč pestrý hudební materiál.

TOP 10 FILMY

v týdnu od 8. do 14. 2. 1. Padesát odstínů svobody (USA) 201 751 2. Prezident Blaník (Česko) 35 747 3. Coco (USA) 21 910 4. Jumanji: Vítejte v džungli! (USA) 21 343 5. Sněhová královna: Tajemství ohně a ledu (Rusko) 17 308 6.

* AUTORSKÉ ČTENÍ

nové knihy Jindřicha Manna Lední medvěd se uskuteční dnes od 18 hodin v pražské Maiselově synagoze. Děj publikace se odehrává v Praze, rozděleném Berlíně či na karibském ostrově.