Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pátek 21. července 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Nolan natočil jiný válečný film: Dunkerk

Vlastní pohled na obrovskou vojenskou operaci druhé světové války, bitvu u Dunkerku, během níž bylo v roce 1940 evakuováno na 300 000 spojeneckých vojáků do Velké Británie, přináší jeden z nejoriginálnějších režisérů současnosti, Brit Christopher Nolan (Interstellar, Počátek, Memento).

* Trumpetista Hloucal má Cenu OSA

BehemiaJazzFest skončil dvěma posledními koncerty v Brně 17. a 18. července. Kromě mezinárodní BohemiaJazz Award, kterou získal ve 12. ročníku festivalu náš kontrabasista Miroslav Vitouš, byla udělena už po osmé i Cena OSA za nejlepší skladbu českého autora do 35 let a tu získal trumpetista a skladatel Miroslav Hloucal za skladbu Butterfly Effect.

* Župník vystavuje Paměti noci

Fotograf Peter Župník je známý jako jeden z nejvýraznějších členů skupiny Slovenská nová vlna. Soubor Paměti noci – Praha 1983 / Bleskovýma očima, který vystavuje až do 20. srpna v Nikon Photo Gallery, je v Praze představen vůbec poprvé.

Inspirovaní Imagine Dragons i Tata Bojs

V DOLNÍ OBLASTI VÍTKOVIC ZAČAL VE STŘEDU FESTIVAL COLOURS OF OSTRAVA V Dolních Vítkovicích začal ve středu odpoledne šestnáctý ročník multikulturního festivalu Colours of Ostrava. Je vyprodaný, což zjevně svědčí kapelám, které na něm vystupují.

Oběsil se zpěvák Linkin Park Bennington

Chester Bennington, zpěvák americké rockové kapely Linkin Park, se oběsil. Sebevraždu spáchal ve své soukromé rezidenci na poloostrově Palos Verdes u Los Angeles. Ještě minulý měsíc vystupoval v Praze. Podle vyšetřovatelů bylo tělo 41letého hudebníka nalezeno včera kolem 18.

Zemřel malíř a ilustrátor Karel Franta

Ve věku 89 let zemřel ve středu ve svém pražském domově výtvarník Karel Franta. Úmrtí oznámil básník František Novotný, který s ním vydal tři své sbírky a 23. července bude zahajovat výstavu jeho obrazů a kreseb v Lomnici nad Popelkou. Ta potrvá do 27.

TOP 10 KNIHY

v týdnu od 10. do 16. 7. 1. Radka Třeštíková Osm 2. Paula Hawkinsová Do vody 3. Jo Nesbo Žízeň 4. Patrik Hartl Okamžiky štěstí 5. Patrik Hartl Malý pražský erotikon 6. Patrik Hartl Prvok, Šampon, Tečka a Karel 7. Angela Marsonová Tichá modlitba 8.