Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pondělí 20. února 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

V kontroverzní Bohémě zářil Javorský jako Burian

Seriál České televize Bohéma, který líčil osudy barrandovských filmových hvězd v Československu v letech 1938 až 1953, zaujal tématem a hlavně hereckými výkony, především Vladimíra Javorského v roli krále komiků Vlasty Buriana.

Představili výstavu o Pink Floyd

Na 350 artefaktů, včetně kytar, oblečení, fotek či nezveřejněných videí, bude k vidění na výstavě k 50. výročí vydání první desky britské rockové skupiny Pink Floyd. Akci pod názvem Výstava Pink Floyd: jejich ostatky uspořádá od 13. května do 1.

Garifullina zvedla diváky ze sedadel

Ruská sopranistka Aida Garifullina zvedla při svém pražském debutu v pátek večer diváky ve vyprodaném sále Smetanovy síně Obecního domu ze sedadel. Sopranistku při operním gala doprovázel orchestr PKF– Prague Philharmonia řízený dirigentem Jochenem Riederem.

Vyhrál maďarský film, uspěla i Hollandová

V NĚMECKÉ METROPOLI SKONČIL 67. ROČNÍK FESTIVALU BERLINALE Zlatého medvěda za nejlepší film 67. ročníku filmového festivalu Berlinale získal v sobotu večer maďarský snímek O těle a duši režisérky Ildikó Enyediové.

Milénium pokračuje, vyjde pátý díl

Stieg Larsson svou knižní sérií Milénium odstartoval před lety vlnu zájmu o severské detektivky. Po třech vydaných knihách Larsson zemřel a další díl příběhu napsal David Lagercrantz. V roce 2015 vyšla jeho kniha nazvaná Dívka, která uvízla v pavoučí síti.

Režisérka Iveta Grófová: Děti najdou cestu z problémů

Křišťálového medvěda za nejlepší film sekce Generation Kplus dostal slovensko-český film režisérky Ivety Grófové Pátá loď. Je to příběh desetileté Jarky, která v touze po lásce vezme za zvláštních okolností dvě batolata do opuštěné zahradní chatky a hraje si na jejich mámu.

Orchestr hrál k filmu Pán prstenů

Za doprovodu hudby v podání 250 členů symfonického orchestru, sboru a sólistů v sobotu v pražské O2 areně promítli druhou část filmové trilogie Pán prstenů: Dvě věže.