Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Čtvrtek 28. července 2016
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Čučím na strach ze všech úhlů

PÍSNIČKÁŘ DAVID STYPKA VYDAL MINIALBUM JERICHO A PRÁVU ŘEKL: David Stypka je sedmatřicetiletý písničkář z Frýdku-Místku. První červencový den vydal minialbum Jericho, na kterém jsou čtyři poměrně temné písničky.

O životě v ulitě luxusu, mafii i sebezpytování

Gangsterova přítelkyně (Kniha Zlín, přeložil David Pišvejc, 288 stran, 389 Kč) je název románu švédské prozaičky Karoliny Ramquistové, který lze přijmout jako protipól obdivných příběhů z prostředí mafiánských rodin.

Půvabný impresionismus, který přešlapuje na místě

Spisovatelka a novinářka Michaela Klevisová vydává svou třetí povídkovou sbírku Štěstí je zadarmo. V ní je, podobně jako ve dvou předchozích, monotematická, půvabná, něžná a lehce impresionistická. Jedinou výtkou může být, že přešlapuje na místě.

Doku-portrét 5. október, Kollárova poetická filmová pouť

Fotograf a kameraman Martin Kollár natočil němý a osobní dokuportrét svého bratra. Ačkoli podle anotace nemusí film 5. október, promítaný na právě probíhající Letní filmové škole v Uherském Hradišti, vzbuzovat očekávání velkého diváckého zážitku, byla by určitě škoda snímek přehlédnout.

Akce střídá akci, jen trochu dlouho

DO KIN JDE POČTVRTÉ FILM O AGENTU BEZ MINULOSTI JASONU BOURNEOVI Jméno Jason Bourne zaznělo z filmového plátna poprvé v roce 2002 ve filmu Agent bez minulosti, který podle románu Roberta Ludluma natočil režisér Doug Liman.

Divadelní Potter nadchl

První divadelní ztvárnění knižního a filmového příběhu o Harrym Potterovi získalo nejvyšší hodnocení recenzentů předních britských deníků The Daily Telegraph a The Independent. Představení otevírá problémy spojené s dospíváním, mezigeneračními vztahy a vyrovnáním se s vlastní minulostí.

Třetí týden v Krumlově nabízí klavír, varhany, Mozartovo Requiem, šansony i muzikály

Třetí festivalový týden Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov přináší pět koncertů. Ve středu zazpívala v Zahradě Kooperativy šansoniérka Szidi Tobias se svou kapelou. Dnešek bude patřit milovníkům klasické hudby.

Rihanna už našla. Přesto hledá dál

Repertoár zpěvačky Rihanny, která se narodila na ostrově Barbados a nyní žije ve Spojených státech, je rozdělený na dvě složky. Jedna je velmi melodická, bytostně popová, druhá trochu experimentální, bytostně rytmická.