Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pátek 22. června 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Libor Pešek jubiluje

Dirigent Libor Pešek se dnes dožívá 85 let. Absolvent HAMU začínal jako jazzový trombonista a pak se věnoval dirigování. Šéfoval Komorní filharmonii Pardubice či Slovenské filharmonii, do roku 1990 byl stálým hostem České filharmonie.

Markova cena Vilému Křížkovi

Cenu Jiřího Marka, udělovanou Českou asociací autorů detektivní literatury za nejlepší detektivní knihu vydanou v loňském roce, získal Vilém Křížek za historický příběh Smrt má vůni inkoustu. Cena Havran za nejlepší detektivní povídku roku patří příběhu Perpetuum Davida Patrase.

Přehlídka Přehrady Fest láká na hudbu k vodě. Vystoupí Chinaski, Klus, UDG, Pokáč, Voxel a další

Chinaski, Tomáš Klus, UDG, Mirai, Voxel, Pokáč, O5 a Radeček, Jaroslav Uhlíř, Marek Ztracený, Ivan Mládek, Jakub Děkan, Nebe a Sebastian. To jsou účinkující na novém festivalu Přehrady Fest, který ve dvou termínech, na dvou místech a vždy ve dvou dnech nabídne muziku, vodu i vyžití pro celou rodinu.

Britští rockeři Iron Maiden časem zrají

Britští Iron Maiden mají k českým divákům veskrze kladný vztah a navykli si za nimi jezdit pravidelně. Ve středu večer vystoupili na letišti v pražských Letňanech a od první chvíle na pódiu dávali zřetelně najevo, že jsou ve vynikající kondici a mají výborné nápady pro vizuální stránku svého vystoupení.

TOP 10 KNIHY

v týdnu od 11. do 17. 6. 1. Daniel Cole Loutkář 2. Michal Viewegh Muž a žena 3. Jo Nesbo Macbeth 4. Dominik Landsman Dovolená s moderním fotrem 5. Dan Brown Počátek 6. Sarah Pekkanen, Greer Hendricks Manželka mezi námi 7. Vlastimil Vondruška Jičínské pole mrtvých 8.

Villazónova benefice potěšila

Ve středu vystoupil na benefi čním koncertě ve Španělském sále Pražského hradu mexický tenorista Rolando Villazón. Villazón je u nás častým a oblíbeným hostem, tentokrát to však byla zcela výjimečná příležitost.

Vzniká nový seriál Lynč

Ve Velvarech na Kladensku v těchto dnech vznikají scény pro televizní seriál Lynč, společné dílo amerického scenáristy Harolda Aptera a začínajících českých filmařů.