Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pátek 26. května 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Do dražby jdou de Chirico i gotický obraz

O víkendu se uskuteční několik dražeb uměleckých předmětů. Aukční domy nabídnou sběratelům širokou paletu děl v rozptylu od gotiky až po surrealismus. K nejdražším položkám bude patřit dílo významného řeckoitalského představitele takzvané metafyzické malby Giorgia de Chirica Zapomenuté hračky.

Rázlová hraje Marlene Dietrichovou

Regina Rázlová vytvoří postavu zestárlé Marlene Dietrichové ve hře Gail Louwové Miss Dietrich lituje. Česká premiéra se koná v pátek 26. května na scéně pražského Divadla Ungelt. Její dceru Marii Rivu hraje Simona Postlerová. Inscenaci nastudoval režisér Radovan Lipus.

Depeche Mode jsou předvídatelní, ale mají noblesu

Britští synthpopoví Depeche Mode mají na hudební scéně již mnoho let kultovní status. Každý jejich koncert je hudební i fanouškovskou událostí, každé jejich album je očekáváno s dychtivostí. Letos se obě tato témata dotkla České republiky.

Trutnovský festival bude na louce

Legendární Trutnoff Open Air Festival, který se konal v areálu Bojiště v Trutnově, letos nahradí Open Air Workshop a Zahradní slavnost. Akce se má konat od 17. do 20. srpna na louce nedaleko Hrádečku.

Kidmanová hraje dvakrát s Farrellem

NA FESTIVALU V CANNES SE BUDOU OD SOBOTY UDĚLOVAT CENY Již zítra večer udělí porota sekce Un Certain Regard (Jistý pohled), v níž zasedá i umělecký ředitel karlovarského festivalu Karel Och a soutěží v ní film s českou koprodukční účastí Out, ceny jubilejního, 70.

Okoř se šťávou s Jelenem, Wohnouty i Zagorovou

V sobotu 3. června se v podhradí Okoře uskuteční již 19. ročník hudebního festivalu Okoř se šťávou. Patří tradičně k těm prvním, které zahajují letní hudební sezónu. Akce začne v pravé poledne a hrát se bude na dvou pódiích.

Pražské jaro uvedlo dílo Schnittkeho

Dvě velká vokálně-orchestrální díla 20. století nabídl festival Pražské jaro v pondělí a ve středu. Shodou okolností díla autorů působících v Sovětském svazu. Dmitrij Šostakovič v totalitě prožil celý život, Alfred Schnittke mohl dožít po emigraci v západním Německu.

TOP 10 KNIHY

v týdnu od 15. do 21. 5. 1. Jo Nesbo Žízeň 2. Vlastimil Vondruška Husitská epopej V., 1450–1460 3. Terry Pratchett Pastýřská koruna 4. Patrik Hartl Okamžiky štěstí 5. Nick Cave Píseň z pytlíku na zvratky 6.