Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 21. října 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

* Nová publikace s válečnými snímky

Britské Imperiální válečné muzeum vydalo publikaci s barevnými fotografiemi z druhé světové války. Barevná fotografie byla tehdy poměrně novou technikou. Snímky z knihy jsou v původním stavu, neretušované a nekolorované.

* Designblok ukáže i módu

Letošní ročník přehlídky Designblok, který začne 26. října, představí celkem 61 módních návrhářů, značek, designérů šperku a doplňků.

* Finská architektura v Mánesu

V pražském Mánesu je do 30. října přístupná výstava finského designu a architektury. Pořádá ji finské velvyslanectví u příležitosti letošních oslav stého výročí založení státu. Výstava je členěna na osm témat a ústředním prvkem je příroda a společnost.

Sdíleli jsme optimismus a radost

ČLENOVÉ PAVEL HAAS QUARTETU VYDALI ALBUM S DVOŘÁKOVÝMI KVINTETY A PRÁVU ŘEKLI: Před sedmi lety získal český Pavel Haas Quartet za album s Dvořákovými kvartety prestižní Gramophone Award v kategorii Nahrávka roku. Nyní vydává úspěšné těleso album s kvintety op.

Lustigova Nemilovaná v Kolowratu

Vypovědět těžko představitelné o hrůze holocaustu se rozhodl soubor Artway Theatre v komorní inscenaci podle novely Arnošta Lustiga Nemilovaná v dramatizaci a režii Jakuba Korčáka. V rámci akcí AL 90 k loňskému nedožitému autorovu jubileu se premiéra odehrála v pražském Divadle Kolowrat.

Nohavica zářil v O2 areně

Písničkář Jaromír Nohavica vystoupil ve čtvrtek po čtyřech letech v pražské O2 areně. Bylo vyprodáno a on se na pódiu představil s polským akordeonistou Robertem Kusmierskim a českým hráčem na perkuse Pavlem Plánkou.

Sázka na Lucii Bílou v akci se vyplatila

Karlínské divadlo vsadilo na svou star Lucii Bílou v hlavní roli muzikálu Sestra v akci a sázka se vyplatila. Vznikl vděčný divácký titul. Na Bílou se prostě chodí a je to tak v pořádku.