Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Čtvrtek 17. srpna 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Nejsme nafoukaní, jsme nesmělí

JIM REID, ZPĚVÁK SKUPINY THE JESUS AND MARY CHAIN, PRÁVU ŘEKL: Skotská skupina The Jesus and Mary Chain, jež vznikla počátkem osmdesátých let, vystoupí 13. října v Lucerna Music Baru v Praze. V březnu vydala album Damage and Joy, první poté, co se před deseti lety po dlouhé době vrátila na scénu.

Výstava Voyer ukáže živé sochy

Originální výstava Voyer, která prezentuje živé nahé modelky jako skulptury, trvá ode dneška do 19. srpna v pražské galerii DUP 39. Expozice dorazila do metropole z Bratislavy. Ve dvou patrech interiéru se představí třináct modelek na zvláštních piedestalech.

V Hradci začíná Hip Hop Kemp

Americký raper a herec Common, stoupající hvězda Masega, Jedi Mind Tricks, mistři battlových fines D. I. T. C., Oddisee & Good Compny, Vladimir 518 nebo Kontrafakt. To jsou některá jména z téměř pěti set raperů, hudebníků a tanečníků, kteří vystoupí od čtvrtka do soboty na 16.

Letní Letnou ovládnou Kanaďané, Francouzi i Katalánci

Čtrnáctý ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná otevře dnes ve 20.30 hodin jednorázový program vytvořený speciálně pro festival Bestiario/Bestiář. Společnou prezentaci domácích a zahraničních artistů nastudovala režisérka Firenza Guidiová z velšského souboru NoFit State Circus.

Krok do nové etapy

V BUDAPEŠTI SKONČIL PĚTADVACÁTÝ ROČNÍK HUDEBNÍHO FESTIVALU SZIGET Sedmidenní nonstop festival Sziget si přijelo letos do maďarské Budapešti užít na 452 tisíc návštěvníků z více než 100 zemí celého světa.

Ján Trstenský: Kapacitu zvyšovat nebudeme

Potřetí za sebou bylo na Grape festivalu, jenž se konal o víkendu ve slovenských Piešťanech, vyprodáno. Přišlo dvacet tisíc lidí a jeden z pořadatelů a zakladatelů akce Ján Trstenský říká, že kvůli velkému zájmu areál rozšiřovat nebudou.

Mariánské Lázně patří klavíru

Od pondělí probíhá v Mariánských Lázních 11. mezinárodní klavírní soutěž Fryderyka Chopina, která předchází 58. ročníku Chopinova festivalu, jenž začne 18. srpna a potrvá do 26. srpna. Koncert vítězů soutěže se uskuteční 17. srpna v Domě Chopin.

Prodaná nevěsta na Grabštejně

Jubilejní, XXV. ročník benefičních operních představení se uskuteční v sobotu 19. srpna na severočeském hradu Grabštejně. Na programu bude Smetanova Prodaná nevěsta se špičkovým sólistickým obsazením pěvců pražského Národního divadla.

Less Than Jake: Chtěli jsme víc

Floridská skapunková skupina Less Than Jake bude jednou z hvězd punkového festivalu Pod parou, který se koná na letišti u Vyškova. Vystoupí na něm dnes, stejně jako hardcoroví Slaphot z Bostonu a pittsburští političtí Anti-Flag.