Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 23. září 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Ledeckého muzikál Iago bez výrazných emocí

Iago, nový muzikál zpěváka, skladatele a textaře Janka Ledeckého, měl světovou premiéru v půli září na Nové scéně v Bratislavě. Ve čtvrtek doputoval i k nám. V Divadle Hybernia se v hlavní roli představil sám autor hudby, libreta a českých textů.

Pocta Jarmile Novotné

Legendární česká operní pěvkyně Jarmila Novotná by 23. září oslavila své 110. narozeniny. Připomene ji operní galakoncert Pocta Jarmile Novotné, který se koná 25. září od 20 hodin v pražském Rudolfinu.

S Peterem Jacksonem jsme si důvěřovali

AUTOR HUDBY K PÁNOVI PRSTENŮ HOWARD SHORE PŘIJEL DO PRAHY A PRÁVU ŘEKL: Stejně jako první dva díly z filmové trilogie Pán prstenů, i třetí část nazvaná Návrat krále se dočká uvedení v pražské O2 aréně za doprovodu dvě stě padesáti členů orchestru, sborů a zahraničních sólistů.

Začíná aukční sezóna

O víkendu v Praze začíná podzimní aukční sezóna a nabídne ve dvou aukcích díla Zdeňka Buriana, Františka Muziky, Františka Kupky, Zdeňka Sýkory či Josefa Šímy. Po loňském rekordním roce, kdy sběratelé na tuzemských aukcích utratili 1,257 miliardy korun, bylo rekordní i letošní první pololetí s obratem 730 miliónů korun.

Festivalový orchestr Dvořákovy Prahy

Závěrečný koncert komorní řady mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha patřil ve čtvrtek večer netradičně orchestrálnímu večeru v pražském Rudolfinu, na němž vystoupil s díly vídeňského klasicismu Festivalový orchestr za řízení Radka Baboráka.