Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Čtvrtek 25. srpna 2016
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Aretha Franklinová zrušila koncerty

Americká soulová zpěvačka Aretha Franklinová zrušila na doporučení lékaře několik nadcházejících vystoupení. Čtyřiasedmdesátiletá interpretka by měla podle odborníků odpočívat, což si vyžádalo minimálně měsíční přestávku od koncertování.

Joni Mitchellová se objevila na veřejnosti

Dvaasedmdesátiletá kanadská hudebnice, skladatelka a malířka Joni Mitchellová se po více než roce objevila na veřejnosti. Bylo to poprvé od doby, co ji v březnu 2015 hospitalizovali s mozkovým aneurysmatem. V sobotu 20.

Jiří Kalousek nekreslil jen pro děti

Kresby tuší, akvarely i oleje výtvarníka Jiřího Kalouska (1925– 1986) lze zhlédnout v pražské Galerii Millennium. A mnoho jeho postav a figur je známých. Kalousek totiž vytvořil komiks Obrázková kronika českých dějin, jenž vycházel v měsíčníku Mateřídouška.

Travičský akrobatický film noir na Letné

Francouzské soubory jezdí na festival nového cirkusu a divadla Letní Letná od prvního ročníku. Jejich produkce nikdy nezklamaly a platí to i o Cirque Le Roux. Už divadelní scéna postavená pod cirkusovým šapitó navozuje filmovou retro atmosféru: starobylý tapetovaný pokoj s čalouněnou pohovkou, nábytkem a obrazy měnícími se v duchu příběhu.

S humorem i soucítěním

AMERICKÁ HEREČKA MERYL STREEPOVÁ JE DOKONALÁ JAKO BOŽSKÁ FLORENCE Příběh nejhorší zpěvačky všech dob Florence Foster Jenkinsové, která se kvůli lásce a možnostem svého manžela a manažera v jedné osobě neměla nikdy v životě dozvědět, že její zpěv je příšerný, jsme viděli nedávno pod názvem Marguerite.

Blink-182 vyrazili plnou parou vzad

Při čekání na nové album se fanoušci americké poppunkové kapely Blink-182 rozdělili na dvě skupiny. Jedna se ho nemohla dočkat i přesto, že letitého zpěváka a kytaristu Toma DeLongea nahradil Matt Skiba, druhá by byla raději, kdyby se existence kapely uzavřela s předešlou deskou Neighborhoods z roku 2011, kdy ještě byla sestava „klasická“.

Dva české snímky jsou ve výběru na evropský film roku

Snímky Já, Olga Hepnarová a Ztraceni v Mnichově vybrala do užší selekce na Nejlepší evropský film roku Rada Evropské filmové akademie. Evropské filmové ceny, obdoba Oscarů, oceňují každý rok nejlepší snímky, které vznikly v Evropě.

První film z trilogie Zahradnictví v dubnu

První film z trilogie Zahradnictví režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Petra Jarchovského bude mít premiéru 27. dubna 2017. Do konce příštího roku přijdou do kin i zbývající dva. Tvůrci to oznámili na zámku ve Veltrusích, kde se část filmu točí.