Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pondělí 20. listopadu 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

* Penzión pro svobodné pány v Divadle Palace

Pražské Divadlo Palace připravuje komedii O’ Caseyho Pension pro svobodné pány, kterou proslavila inscenace Činoherního klubu. V repertoáru se pak objeví i Hubačův Zámek v Čechách v hlavní roli s Eliškou Balzerovou. Při premiéře první novinky 30.

Pomník Františka Kupky byl odhalen v Puteaux

V sobotu byl ve francouzském městě Puteaux u Paříže u muzea Maison de Camille odhalen pomník našeho významného malíře Františka Kupky. Stalo se tak při příležitosti připomenutí šedesáti let od jeho úmrtí. V červnu byl odhalen pomník také v jeho rodném východočeském Opočně.

* Scénograf Čapek na Vinohradech

Ke 110. výročí existence otevřelo v sobotu pražské Divadlo na Vinohradech v rámci Noci divadel na prvním balkóně výstavu Josef Čapek – vinohradský scénograf. Představuje tvorbu malíře, ilustrátora a grafi ka Josefa Čapka jako kostýmního výtvarníka a scénografa.

Blues Alive na výbornou

V ŠUMPERKU PROBĚHL O VÍKENDU JIŽ DVAADVACÁTÝ ROČNÍK HUDEBNÍHO FESTIVALU Už prostá skutečnost, že vstupenky na všechny koncerty 22. ročníku festivalu Blues Alive byly řadu týdnů dopředu vyprodány, svědčí o vysoké prestiži této mezinárodní hudební přehlídky.

* Výstava o obyčejném hrdinství

Výstava Vítězové, pojednávající o hrdinství všedního dne handicapovaných občanů, bude zahájena 21. listopadu ve 12 hodin v malém sále pražské Městské knihovny. Expozice představí fotografie ukrajinských vojáků, kteří byli zraněni a přišli o končetiny během války na východě Ukrajiny, avšak neztratili chuť do života.

Nohavica vzpomínal v Heligonce na osmdesátá léta

U vstupu do svého ostravského hudebního klubu Heligonka vyvěsil písničkář Jaromír Nohavica státní vlajku, do jeho útrob pozval diváky a nabídl jim koncertní program Mávátka, ve kterém vzpomínal na tvorbu z 80. let minulého století i na to, co se tehdy v zemi i v něm dělo.

Zemřel Malcolm Young, kytarista AC/DC

Kytarista a spoluzakladatel australské skupiny AC/DC Malcolm Young v sobotu 18. listopadu prohrál boj s vážnou nemocí. Dožil se 64 let. Podle BBC zemřel klidně obklopený rodinou. „Jako kytarista, skladatel a vizionář byl perfekcionistou a jedinečným mužem,“ napsala v prohlášení skupina AC/DC.