Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Čtvrtek 27. října 2016
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Kouř ve vládním soukolí

Vlády si rády dávají různé charakteristiky. Jedna chce symbolizovat národní usmíření, jiná si do štítu vetkne zápas s korupcí či rozpočtovou odpovědnost. Aniž by po tom Sobotkova sestava toužila, můžeme jí říkat vláda boje s kouřením.

Lukáš Jelínek

Reálpolitika, Sýrie a asijský šok

Na konto vztahů mezi Ruskem a Západem padají slova o nové studené válce. Proto je zajímavé, co řekl premiér Sobotka o vztazích s Ruskem po summitu EU. „Na jedné straně je důležitá obezřetnost, trvání na našich principech a hodnotách, na pravidlech mezinárodního práva.

Miloš Balabán

Z redakční pošty

Cesta do záhuby S rozpaky a nelibostí sleduji kolotoč schválností, osobních výpadů, kárání a vyhrožování, jenž se roztáčí před dnem zrození této republiky (tehdy včetně Slovenska).

Zpět v čele

Sloupek Profesní šikana bývalého ředitele policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Roberta Šlachty dostoupila svého vrcholu. Od listopadu se stane náměstkem generálního ředitele Celní správy pro oblast pátrání.

Josef Koukal

Snad se to ještě stihne

Na ministerstvu vnitra bude založen útvar, který bude monitorovat činnost ohrožující náš stát. Několik desítek odborníků bude vyhodnocovat informace šířené na internetu a pečlivě posuzovat, v jaké míře mohou být pro náš stát nebezpečné.

Jan Keller

Trumf naservírovaný Pekingu

Číňané vyčkávali celý dusný týden, během nějž se to v české politice pěkně vařilo kvůli dalajlamovi. Až pak se veřejně vyjádřili: odpovědnost za další rozvoj vzájemných vztahů přesunuli na Česko a pasovali se do role samosoudce, jenž rozhodne, zda se Praha „chová mravně“, či nikoli.

Michal Mocek

Když jsme ještě měli ideu

Vždycky, když jsme chodili sousedovi na chalupě popřát k narozeninám, přáli jsme mu dožít stovku. Skromně říkal, že mu postačí devětadevadesát. Sice se jich nedožil, ale hodně se k nim přiblížil. Náš stát za dva roky tu stovku oslaví.

Antonín Rašek