Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 27. srpna 2016
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Trhliny

Současná tříbarevná drží přes různé spory lépe než většina předchozích vládních koalic. Někdy ale i ministerský předseda Bohuslav Sobotka přilije olej do ohně. Například když reagoval na krok Andreje Babiše, který se odmítl zúčastnit jednání s kancléřkou Angelou Merkelovou na Úřadu vlády a chystal se k prezidentu Miloši Zemanovi na Hradě.

Alexandr Mitrofanov

Každý řekl své – a Merkelová i víc

Čeští politici zopakovali německé kancléřce své výhrady ke kvótám na migranty. Angela Merkelová, která je prosazuje, to vzala s poklidem na vědomí. Postoj Prahy „vysvětlila“ tím, že Česko leží uprostřed EU.

Michal Mocek

Národy na jedno použití

Téma národa a vlastenectví se v krátkém čase stává už podruhé předmětem vášnivých debat. První kolo těchto debat začalo v letech devadesátých. Ve jménu práva národů na sebeurčení byla rozbita Jugoslávie, došlo k rozpadu Československa a ke vzniku tří národně vysoce uvědomělých států v Pobaltí.

Jan Keller

Strop

Sloupek Místní pravice omlátila národu o hlavu obvinění, že chce jen socialisticky pracovat a kapitalisticky žít, už tolikrát, že si na ně bude snad i činit copyright. Náhodný chodec na ulici, by ta slova nejspíš připsal Václavu Klausovi.

Josef Koukal

Co páv, to jiné peří

Zvykejme si, že každý problém nyní bude napasován do předvolebních kampaní. V dohasínajícím týdnu to hned několikrát předvedl šéf ANO Andrej Babiš. Odmítl odpor ČSSD ke zdražování vody i představu oranžových o penzijním věku.

Lukáš Jelínek