Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 25. února 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Ostříhají bažanty?

Lidovec Jiří Čunek, který sedí na třech židlích, zlínského hejtmana, senátora a starosty Vsetína, si nenechává ujít příležitost zabojovat za obnovení vojenské základní služby. Má v tom pro zhoršující se bezpečnostní situaci ve světě podporu části veřejnosti, překvapivě zvláště žen.

Antonín Rašek

Sněm Andreje Babiše

Tento víkend se koná sněm hnutí ANO. Už samotné toto sousloví ale obsahuje několik protimluvů. Za prvé nejde o žádné skutečné „hnutí“. Jde o politický projekt miliardáře Andreje Babiše, který nedrží dohromady žádný vnitřně koherentní soubor idejí a který nefunguje na základě toho, čemu se občas říká „vnitrostranická demokracie“.

Jiří Pehe

Džihádista

Sloupek Včerejší pohled na prvního odsouzeného českého džihádistu Jana Silovského mohl obecenstvo poněkud zklamat. Dvaadvacetiletý jeliman, který většinu života proseděl u počítače, aby se na něm za zády maminky vlastnoručně indoktrinoval militantním islámem, rozhodně nepřipomíná akčního hrdinu.

Josef Koukal

Rozumný krok pravici navzdory

Konzervativci mohou slavit. Posvátný institut rodiny byl včera výrazně podepřen: Sněmovna odsouhlasila možnost, aby čerství tatínci mohli během šestinedělí matky čerpat týden mimořádné placené dovolené.

Lukáš Jelínek

Tlačenice uprostřed

Na celoevropské úrovni i v České republice se projevuje stejná politická tendence. Jsou ostrakizovány strany, které se nehlásí k politickému středu. U nás se to týká jednak komunistů, bez ohledu na to, jak bezzubou politiku dělají.

Jan Keller