Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Středa 29. března 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Kasino nebude, dluhy zůstanou

Janová je valašská vesnice vedle Vsetína. Má jen devítičlenné zastupitelstvo složené ze dvou uskupení nezávislých kandidátů. Mohla se přesto stát slavnou, přinejmenším v regionu. Ale nestane. Místní v sobotu prostřednictvím referenda zavrhli výstavbu kasina.

Lukáš Jelínek

Vyhazov, nebo zaťaté zuby?

Ve veřejném prostoru koluje v souvislosti s množícími se nesrovnalostmi kolem majetku Andreje Babiše mnoho spekulací, co bude dál. V hrubých rysech se dělí na dvě skupiny. Odlišnost spočívá v předpokládaných záměrech koaličních partnerů, ČSSD a lidovců.

Alexandr Mitrofanov

Učitelka

Sloupek Letošní Den učitelů přinesl poučných událostí, které s učitelským stavem nějak souvisejí, hned několik. Vedle vyhlašování Zlatého Ámose a posmrtného ocenění pro učitelku Ludmilu Vernerovou, co loni v lednu zemřela po déletrvající šikaně ze strany žáků, to byl i včerejší rozsudek Okresního soudu v Olomouci.

Josef Koukal

Jak je to s rychlostmi

Na první pohled to vypadá, že deklarace podepsaná minulou sobotu v Římě už nepočítá s vícerychlostní Evropou. Takový výraz se v ní opravdu nepoužívá. Bohužel to samo o sobě ještě příliš neznamená.

Jan Keller