Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 17. března 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Čínská bajka jako fraška

Prezident Miloš Zeman nám v posledních pěti letech vyprávěl pěknou čínskou bajku. Naše země se v ní měla stát základnou pro čínské investice v celé Evropě, možná dokonce dílkem nové „hedvábné stezky“. A důležitou roli v tom měla hrát evropská divize čínské investiční skupiny CEFC.

Jiří Pehe

První a poslední pokus

Přihlížíme vystřízlivění Andreje Babiše, nebo finálnímu záchvěvu před vykročením k předčasným volbám? Ochota ANO ukončit rozhovory s KSČM a SPD a slíbit exkluzivitu ČSSD je zatím nejvstřícnějším gestem za poslední měsíce.

Lukáš Jelínek

Ulice

Sloupek Proti pranostice se letošní březen nestal obdobím zalézání za kamna, tisíce lidí to naopak táhlo do plenéru. Přinejmenším tři demonstrace v průběhu pouhých deseti dnů se vesměs snažily politikům připomenout, že vyhrajíli volby, neznamená to, že se mohou v republice chovat jako rabující armáda v dobyté vesnici.

Josef Koukal

Protest proti protestu

Studenti několika stovek vysokých a středních škol se zúčastnili výstražné stávky na obranu společenských a ústavních hodnot. Uvádět počty stávkujících je v tomto případě ošemetná věc.

Jan Keller