Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pátek 21. července 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Naše čínské dilema

Miroslav Kalousek své poslanecké kolegy – až na dva – nepřesvědčil: pět jich do Číny, konkrétně provincie Sečuán, na sedm dní odletělo. Na cestě hrazené Pekingem mimo jiné dostanou „nalejvárnu“ o ochraně tibetského náboženství, mluvit se bude i o regionálním rozvoji či turistickém ruchu.

Lukáš Jelínek

Izrael, periferie a česká sci-fi

Je pozitivní, že se v Budapešti poprvé setkali lídři zemí Visegrádu s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem. V centru pozornosti bylo nastavení spolupráce v boji proti terorismu a prosazování technologických inovací.

Miloš Balabán

Inspektor 007

Sloupek Nezávidím kontrolorům České obchodní inspekce jejich práci. Stejně jako všem, kteří se tak či onak živí dozorem nad spoluobčany – od pracovníků zpravodajských služeb přes policii až po posledního revizora v tramvaji. Je to práce konfliktní, nikdo je nemá rád.

Josef Koukal

Nepotřebná karta odhozena

Čerstvě oznámené ukončení americké pomoci pro „umírněné syrské povstalce“ je v prvé řadě krokem symbolickým. Ale i tak se může stát součástí řetězce „ruských“ obvinění vznášených proti prezidentu Trumpovi.

Michal Mocek