Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pondělí 5. prosince 2016
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Příběh dvou měst

Za poslední dva týdny bylo podle deníku The Independent zabito v Aleppu 300 civilistů, kteří se stali obětí vládní palby a bombardování. V Mosulu, který je také terčem střelby a náletů vládních vojsk či jejich spojenců, zahynulo podle téhož listu za uplynulý měsíc 600 civilistů.

Michal Mocek

Odmítne jeden, nabídne se druhý

Britský deník Financial Times pustil do světa zprávu, že vůdci opozičních seskupení v Sýrii vedou v Ankaře tajné rozhovory s Rusy o ukončení bojů o Aleppo. Děje se tak údajně z iniciativy rebelů a není to poprvé, jednali předtím i jednotlivci.

Antonín Rašek

Vše pro ty nejmenší

Sloupek Stalo se módou ve světě i u nás, že ti, kdo hájí zájmy především velkých investorů a mamutích firem, zaklínají se prospěchem malých a středních podniků. V evropském měřítku rozčeřily toto téma připravované smlouvy o obchodování mezi kontinenty.

Jan Keller

Plán mají. Ještě ho umět prosadit

Snad nikdy v posledních padesáti letech země účastnící se evropského integračního procesu, ale i strany evropské levice neměly k sobě tak daleko jako nyní. Problémy se vrší, politici za nimi klopýtají a do popředí se prodírají nacionální démoni, kteří nám v minulém století dvakrát ošklivě zavařili.

Lukáš Jelínek