Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pondělí 25. června 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Zkouška odolnosti

Evropská unie zavedla první vlnu cel proti vybraným druhům amerického zboží. Důvod k velkému uspokojení tu však rozhodně není. Nikdo totiž neví, kolik takových kroků bude nezbytné ve sporu s Trumpovou asertivní Amerikou ještě učinit.

Michal Mocek

„Vláda národního porozumění“, nebo „vláda ze zoufalství“?

Naše vlády v minulosti mívaly různá označení. Vláda národního porozumění, vláda národní oběti… Prezident Zeman měl již před dvaceti lety posunutý smysl pro humor (věkem se to nelepší) a řídil vládu sebevrahů.

Václav Klaus

Alternativa

Sloupek Hodně lidí je frustrovaných, že současné politické situaci v zemi nerozumějí. Ono se jí rozumět nedá, respektive nedá se jí rozumět tradičním způsobem. Výsledky posledních voleb vytvořily jediný opěrný bod, totiž že v čele státu stojí dvojice Babiš–Zeman.

Josef Koukal

Týden, který rozhodne

Už od loňského podzimu je ohlašováno, že do konce června tohoto roku bude vyřešen azylový problém přijetím smlouvy Dublin IV. Vyřizování žádostí o azyl v rámci EU by přestalo být výhradně záležitostí země, do níž migrant vstoupí, klíčovou úlohu by převzal speciální úřad v Bruselu.

Jan Keller