Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 30. července 2016
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Clintonová versus Trump: protikladné vize světa

Sjezdy amerických republikánů a demokratů potvrdily jako prezidentské kandidáty dvě osobnosti, které v mnohém ztělesňují protikladné pohledy na současný stav světa a řešení jeho problémů.

Jiří Pehe

Demokracie jako hrozba?

Současná hrůza elit z referend a nihilismu demokratických většin měla ve střední Evropě mnoho předeher. V roce 1895 například získala v obecních volbách ve Vídni většinu křesťansko-sociální strana, jejímž vůdcem byl antisemita Karl Lueger, politik, kterého Hitler vyhlašuje v Mein Kampfu za svého velkého učitele.

Václav Bělohradský

Načasování

Sloupek Někdejší disident, filozof a senátor Václav Benda, dej mu pánbůh lehké odpočinutí, nám jako člen výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost dával coby mladým novinářům různé rady do života.

Josef Koukal

Pokrytectví

Víc než dva roky před spuštěním masivní vlny migrace ze zemí Afriky a Předního východu uveřejnili dva europoslanci, Daniel Cohn-Bendit z frakce zelených a Guy Verhofstadt z frakce liberálů, společný manifest nazvaný Vzhůru, Evropo!

Jan Keller

Procesí ke kasičce

Zdánlivě je všechno stejné jako loni. Procesí ke kasičce i Babišovo – tomu dal, tomu víc, tomu málo, tomu nic. Členové vlády se střídají na ministerstvu financí, jeho šéfa přesvědčují o potřebách svých resortů a on vesměs vyhoví: někomu splní třetinu snů, někomu i polovinu.

Lukáš Jelínek