Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 24. září 2016
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Prostě nedělat kšefty

Sociální demokracie se opotila. Důvod je nabíledni: policejní šťára na královéhradeckém krajském úřadě. Příslušníci se naštěstí snažili být rychlí a neokázalí. Za většinu informací vděčíme hejtmanovi Francovi, jenž prý přitom se třemi dalšími soc. dem.

Lukáš Jelínek

Debata o migraci stále v kruhu

Růst populismu, xenofobie, stavění bariér a uzavírání se států – nad tím vším nyní lamentují mnozí světoví lídři i četní politologové. Apelují na občany i vlády, aby se tváří tvář tsunami nekontrolované migrace chovali velkoryse a vstřícně.

Jiří Roškot

Zápletka

Sloupek Dalo to nějaké práce, ale nakonec jsem se naučil psát rukou houslový klíč, zavináč, i takové to and (&). Ovšem s paragrafem mám dodnes problém. Jako by jeho náročný tvar symbolizoval kličky, jimiž lze v zákonech zauzlit sebeprůzračnější zápletku.

Josef Koukal

Státní jablka a firemní hrušky

Volební kampaně strany ANO jsou založeny na jediném hesle, které se v různých obměnách opakuje. Tvrdí se v něm, že stát, kraj, město, prostě vše je třeba řídit jako firmu. Celý tento konstrukt je založen na smíchávání dvou věcí, které k sobě nepatří.

Jan Keller