Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pondělí 27. března 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Dluhy, války, výhrůžky

Donald Trump stojící v čele nejsilnější země Severoatlantické aliance vzkázal po svém setkání s Angelou Merkelovou, která vede nejsilnější zemi Evropy, že „Německo dluží NATO ohromné množství peněz a Spojené státy musejí být placeny víc za silnou a velmi drahou obranu, kterou poskytují Německu“.

Miloš Balabán

Kopáním do EU kopeme i do sebe

V sobotu 25. března jsme si připomněli 60 let od podpisu Římských smluv, které spustily rozsáhlý proces evropské spolupráce. Jejím výsledkem je dnešní Evropská unie. Stejná EU, která nyní čelí ostré kritice snad ze všech myslitelných stran.

Jan Hamáček

Promarněná šance na „jedny dveře“ pro stavebníky

V Poslanecké sněmovně se sice teprve projednává návrh novelizace stavebního zákona, ale už teď lze říci, že vláda nesplní jeden ze slibů svého programového prohlášení, kde se v bodu 3.

Martin Kupka

Eurojelito

Sloupek Už před summitem se český premiér pochlubil, co všechno prosadil do slavnostní deklarace unijního summitu v Římě. Nahlédnutí do dokumentu ukazuje, že podobně se snažili i další činitelé Unie.

Michal Mocek

Trnitá cesta

Když jsem nedávno debatoval v plzeňské městské knihovně, jedna z přítomných dam si můj kritický rozbor stranického spektra mylně vyložila tak, že pokládám ČSSD za nevolitelnou. Kdepak. K volitelným partajím ještě patří.

Lukáš Jelínek

Tak tedy za deset let

Na summitu u příležitosti šedesáti let od podepsání římských smluv bylo vydáno společné prohlášení, podle něhož bude Evropská unie za deset let bezpečná, prosperující, konkurenceschopná a sociálně odpovědná.

Jan Keller

Z redakční pošty

Vyšli mi v kvízu, mám je volit? Mírný úsměv na tváři mi vyloudil komentář Josefa Koukala Kvíz pro otráveného voliče (Právo, 20. 3.). Tedy ne že bych nepodepsal každé slovo. Jenže ona ta pravda občas znamená kouzlo nechtěného.