Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pondělí 20. února 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Babišovci zatáčejí doprava

Výřečnost politiků je ta tam, když se jich zeptáte, s kým by chtěli po volbách vládnout. Jsou ale výjimečné situace, kdy se sami potřebují vymezit. Andrej Babiš (ANO) by skládal vládu proti Miroslavu Kalouskovi (TOP 09), přitom Kalouska s Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) obviňuje, že touží po vládě všech proti němu.

Lukáš Jelínek

Zajistí vyšší vojenský rozpočet vyšší bezpečnost?

Evropští politikové si o víkendu na mnichovské bezpečnostní konferenci vyslechli z úst amerického viceprezidenta Pence naživo poselství z Bílého domu: pokud chcete být relevantními spojenci USA v NATO, musíte zvýšit svoje vojenské rozpočty na úroveň dvou procent HDP.

Miloš Balabán

Nepopulismus

Sloupek Výrok prezidenta Zemana, že stovka denně za hospitalizační poplatek žádného důchodce nezabije, spustil lavinu kritiky na jeho hlavu. Úsměvné je to v případě, kdy ho kritizují ti, kteří ho jinak pravidelně obviňují z populismu.

Jan Keller

Sobotka přerýsoval českou politiku

Předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka znovu, tentokrát jasně, připustil možnost vládní spolupráce ČSSD a komunistů po příštích volbách. Zejména v dřívějších mediálních baštách pravice, z nichž některé nyní vlastní Andrej Babiš, se okamžitě spustila vlna morální paniky.

Jiří Pehe