Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 25. června 2016
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Zlom

Pro proces evropského sjednocování má zlomové referendum ve Velké Británii jednu hlavní příčinu. Evropské občanství, evropská identita není po rozšíření o postkomunistické země vnímána jako jediné odpovídající řešení identitární paniky, kterou vyvolala globalizace obecně a příliv uprchlíků z rozpadlých států Středního východu zvláště.

Václav Bělohradský

Rozpojené Spojené království

Před třinácti lety přišel do kin film Johnny English, parodie na Jamese Bonda s představitelem Mr. Beana v hlavní roli. Johnnyho úhlavním protivníkem a nejhorším padouchem všech dob byl francouzský magnát Pascal Sauvage.

Rostislav Matulík

Pověsti

Sloupek Žijeme v podivné době. Na jedné straně se připravují zákony, které by měly trestat jakékoliv výhrady k chování příslušníků etnických, náboženských či sexuálních menšin, zároveň je naprosto v pořádku zpochybňovat povahu a charakter celých národů.

Jan Keller

Triumf nedůvěry

Politici celé Unie ujišťovali, slibovali, varovali. Ctihodní ekonomové i „aktivisté“ všech proevropských odstínů jim zapáleně sekundovali. Kurz libry poskakoval tak, až budil dojem, že je uměle manipulován, aby Brity vystrašil a vychýlil tak nálady ostrovních obyvatel ve prospěch setrvání v EU.

Michal Mocek