Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Sobota 23. září 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Duel

Těsně před volbami do Sněmovny se utkají v televizi Nova Andrej Babiš a Lubomír Zaorálek. Zástupci jiných stran u toho nebudou. Babiš se Zaorálkem se zároveň nezúčastní předvolební superdebaty České televize. Nejhlasitěji protestuje ODS.

Alexandr Mitrofanov

Jak se u nás (ne)nastavují procesy

Na konci roku 2012 se po odvolání ředitele Národního divadla Ondřeje Černého proslavila tehdejší ministryně kultury Alena Hanáková opakovaným ujišťováním, že byly chybně „nastaveny procesy“.

Jiří Pehe

Blamáž

Sloupek Z případu údajného teroristického útoku na vlak se zbrojním arzenálem se klube kolosální blamáž. Příběh, který od začátku udivoval stěží uvěřitelnou naivitou, se podle včerejšího nepravomocného rozsudku Městského soudu v Praze odehrál zásadně jinak, než jak jej popsala obžaloba.

Josef Koukal

Ožehavý odliv mozků

Prezident Miloš Zeman ve svém projevu v OSN prohlásil, že ten, kdo vítá masovou migraci, zároveň souhlasí s odlivem mozků z chudých zemí. Připomněl tím téma, které je velmi aktuální, ale i ožehavé.

Jan Keller

Skokani a jejich doping

Sněmovní volby 2010 doprovodila kroužkovací revoluce. Aktivisté nespokojení s podobou partají vyzvali občany, aby dávali preferenční hlasy jménům na chvostu kandidátních listin. Nejúspěšnějším skokanem ze dna se stal Jan Chvojka z ČSSD, současný ministr Sobotkovy vlády.

Lukáš Jelínek