Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pondělí 16. ledna 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Mohou nacionalističtí populisté spolupracovat?

V německém Koblenzi se bude konat summit lídrů evropských pravicově populistických stran, z nichž většinu sdružuje frakce Evropa národů a svobody (ENF) v Evropském parlamentu. Setkání budí značný rozruch zejména v Německu a Francii.

Jiří Pehe

Rodič pyká za zanedbání dohledu, zaplatí i léčení svého dítěte

Pokud postřelím souseda vzduchovkou nebo jinému člověku dám pěstí a přerazím mu nos, budu postižen v trestním řízení (minimálně jde o přestupek). Samozřejmě poškozenému budu povinen zaplatit i náhradu újmy – bolestné, ušlý výdělek po dobu pracovní neschopnosti atd.

Jakub Kavalír

O prioritě bezpečnosti musí rozhodnout voliči

Byl jsem nejen zklamán, ale i rozladěn nedávným vystoupením exprezidenta Václava Klause v televizním pořadu. Tento komentář ale není jen reakcí na jeho jen těžko akceptovatelná tvrzení.

Vojtěch Filip

Vaše naše

Sloupek Nad závěrečnou zprávou poslanecké komise pro objasnění pozadí loňské policejní reorganizace se Andrej Babiš radovat nebude. Z toho, co v těchto dnech prozradil její předseda Pavel Blažek, vyplývá, že spiknutí proti Robertu Šlachtovi nebylo odhaleno.

Josef Koukal

Rok pravdy

Migranti, kteří se masově přesouvali do Evropy od poloviny roku 2014 a po celý rok následující, měli svým způsobem štěstí v neštěstí. Klíčové země byly tou dobou zhruba v polovině volebního cyklu, a proto nemuseli politici tak úplně viset na rtech svých voličů.

Jan Keller

Z redakční pošty

Kominík na střeše a politik na zemi Pro řemesla a živnosti nemá EET smysl, tvrdí ve svém komentáři šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek (Právo, 11. ledna). Ale na rozdíl od něj se já setkávám většinou s řemeslníky, kteří při vyslovení ceny uvedou běžně dvě sumy.

Terčem je Trump. Škody jsou však širší

Kvůli nekompromisnosti amerických demokratů i republikánů byl dosud za nefunkční a zablokovanou instituci označován pouze Kongres Spojených států. Nyní se ale zdá, jako by nesmiřitelně soupeřící elity chtěly zablokovat i prezidenta USA a jeho vládu.

Michal Mocek