Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pátek 27. května 2016
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Bitka na náměstí skončila smrtí

Pět až dvanáct let vězení hrozí čtyřiadvacetiletému Filipovi Rathovskému z Doks na Českolipsku. Mladík se vloni v červnu přímo na náměstí v Doksech porval s o pět let starším známým Janem Vnukem.

Michael Polák

Úřad nepochybil, šibenice stále nejsou protizákonné

Městská část Praha 1 nepochybila, když šibenice na loňské červencové demonstraci nevyhodnotila ani jako přestupek. Dospěl k tomu Magistrát hlavního města Prahy, který věc zkoumal z podnětu ministerstva vnitra. Právu to včera sdělil jeho mluvčí Vít Hofman.

(bja)

MRTVÝ ŘIDIČ KAMIÓNU.

miv

Včelaři čekají dobrou jarní úrodu květového medu

Velmi dobrou letošní úrodu květového medu odhadují čeští včelaři. Někteří již medy sklízejí, ostatní to čeká v následujících dnech a týdnech. Včelám přálo v zimě i na jaře počasí. Na rozdíl od jiných zim, kdy včelstva decimovalo onemocnění varoáza, letos úhyny včelstev byly minimální.

Aleš Pelikán

Soudcokracie

Sloupek Jirotkova teta Kateřina by pravila cosi o božích mlýnech. Ti, kdo ještě před pár lety žehrali na soudcokracii, kdykoli někdo napadl sporná politická rozhodnutí u Ústavního soudu, se nyní snaží dobrat práva právě tam.

Josef Koukal

Otrávený Babiš, nejisté vyhlídky

Kdyby Sobotkova vláda půldruhého roku před sněmovními volbami padla, byla by to ostuda všech zúčastněných, nejvíc však strůjců jejího konce. Proto se nejspíš premiér nechává vicepremiérem obviňovat ze lži, aniž by mu dal padáka.

Lukáš Jelínek

Zákaz kouření v restauracích stále ve hře

Když ve středu Sněmovna nepřijala nový tabákový zákon, ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) lamentoval, že Česká republika zůstává kuřáckým skanzenem Evropy kvůli poslancům hnutí ANO. Je pravda, že poslanci ANO finální podobu zákona nepodpořili.

Helena Válková

Za trestný čin může člověk, nikoliv firma

Sněmovna schválila rozšíření trestní odpovědnosti právnických osob. Je to další ze zákonů, který ve společnosti utahuje šrouby. Jsem samozřejmě pro potrestání jakýchkoliv nekalostí, ale přece jenom právnická osoba je virtuální entita a za každým činem vždy stojí konkrétní člověk či více lidí najednou.

Pavol Lukša