Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pondělí 11. prosince 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Nejbližší kontejner na webu

Brno se připravuje na lednové spuštění datového webu města. Mimo jiné bude obsahovat i prezentaci stavu odpadového hospodářství Brna. Půjde například o informace o dostupnosti kontejnerů tříděného odpadu či monitoring jejich přeplněnosti.

Zpívající horník vyprodal Mahenovo divadlo

Brněnské Mahenovo divadlo bude mít druhý týden v novém roce 2018 netradičního hosta. Na divadelních prknech se odehraje narozeninový koncert k pětatřicetinám kapely Kamelot, která – byť se její členové už několikrát vyměnili – je stále spojena s jediným jménem: Roman Horký.

Koncert pomohl rodinám v nouzi

Téměř do posledního místa se v sobotu večer zaplnil krápníky bohatě zdobený Přední dóm Punkevních jeskyní v Moravském krasu na Blanensku, kde se konal charitativní koncert skupiny Mariachi Espuelas. Ta hraje známé mexické melodie.

Ulice Brandlova se dočkala proměny

HODONÍN – V novém je ulice Brandlova v Hodoníně. Část důležité spojnice města, která náleží do Sídliště Rudolfa Filipa –Větrná Hůrka poblíž hodonínských lázní, absolvovala proměnu. Nová podoba části města je odměnou za čtyři měsíce komplikací, které mají na svědomí letos uskutečněné stavební práce.

Hrad Kámen získá zázemí

PELHŘIMOV – Hrad Kámen na Pelhřimovsku by se měl dočkat návštěvnického centra. Do dvou let by mělo vzniknout rekonstrukcí objektu bývalého pivovaru. Kraj Vysočina si na ni přichystal 15 miliónů korun. Nové návštěvnické centrum hradu Kámen by mělo začít sloužit v roce 2020.