Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pátek 25. května 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Stavba tělocvičny v Žabovřeskách finišuje

Posledních pár týdnů zbývá stavbařům pracujícím v areálu ZŠ Sirotkova v Brně-Žabovřeskách k dokončení víceúčelové tělocvičny. Stavba se má totiž na začátku školního roku otevřít nejen žákům, ale i všem sportumilovným zájemcům.

Zkratka bude v Telči bez bláta

Jedna z nejfrekventovanějších pěších tras v Telči, poetická zkratka od bývalého zimního stadiónu na náměstí Zachariáše z Hradce přes Ulický rybník, se vylepší. Město získalo dotaci půldruhého miliónu korun ze Státního fondu dopravní infrastruktury, za které vydláždí obě dosud nezpevněné cesty od Belpské lávky do ulice Hradecká.

Nové zastupitele může najít i anketa

Demokracii skutečně zespoda si užívají ve dvou vesničkách na Pelhřimovsku, v Kameni a Putimově. Nové zastupitele tam pomáhá hledat anketa.

Vrtulníková základna Biskajská v Sedlci u Náměště otevře dveře

Svátek všech fandů letecké i vojenské techniky naplánovala na sobotu 26. května 22. základna vrtulníkového letectva Biskajská v Sedleci u Náměště nad Oslavou. K tradiční akci s dvouletou periodou pozvala mluvčí základny Monika Sochová.

Po Malcovi prodloužil také Barinka

Obránce Michal Barinka je po Tomáši Malcovi dalším důležitým mužem brněnské defenzívy, jenž po zisku druhého mistrovského titulu v řadě prodloužil v hokejové Kometě smlouvu. Třiatřicetiletý zadák tvrdí, že rozhodování bylo pro něj jednoduché.

Kvapilová, první posila volejbalistek KP, chce i v Brně bojovat o medaili

Třiadvacetiletá Kateřina Kvapilová je první posilou volejbalistek KP Brno před novou sezónou. Do čtvrtého týmu uplynulého extraligového ročníku přichází z Frýdku-Místku. „Zjistila jsem si, že královopolský klub má skvělé zázemí. A v Brně se mi moc líbí.

Další část Louckého kláštera čeká oprava

Další část Louckého kláštera ve Znojmě se dočká obnovy. Ministerstvo pro místní rozvoj dalo zelenou projektu Centra obnovy společného kulturního dědictví. Jako přeshraniční akci jej připravilo Znojmo a partnerský dolnorakouský Retz.

Brněnský festival oslaví Československo

Největší vzpomínkovou akcí spojenou s letošním stým výročím vzniku Československa a zároveň podle pořadatelů nepřetržitým festivalem zábavy bude již od soboty akce nazvaná Re:publika. Uskuteční se na brněnském výstavišti.

Návštěva vlády v kraji Vysočina nemá smysl, tvrdí tamní lidovci

KDU-ČSL v Kraji Vysočina se ohradila proti chystané návštěvě vlády, plánované na 28. května. „Rychlokvašené sliby vlády v demisi nemají pro Vysočinu smysl,“ říkají lidovci. Podle nich kraj místo halasných slibů potřebuje spíš vizi udržitelného rozvoje.

Policejní koně budou soutěžit

Již pojednadvacáté zavítají do Brna nejlepší jezdci na koních, kteří zároveň vlastní služební průkaz policie. Mezinárodní Policejní mistrovství startuje již v pátek na brněnském náměstí Svobody, vlastní závody se uskuteční v sobotu v areálu Panská lícha.

Trojánek z Prahy na Vysočinu

Ředitel pražské policie Miloš Trojánek se od 1.června přesune do čela sboru na Vysočině, kde dosud ředitel chyběl. Policejní prezident Tomáš Tuhý vyhověl jeho žádosti o přeložení, oznámil včera mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán.

Vykradačům aut stačí pár minut

Nejdříve dveře spolujezdce poničil, následně na nich rozbil okno. Poté odcizil na předním sedadle odloženou dámskou kabelku s peněženkou a doklady majitele vozidla. Vedle toho v ní byly dva mobilní telefony, svazek klíčů a platební karty.

V novostavbě řádila škodná

Až na druhý pokus byl úspěšný při vloupání do novostavby rodinného domku v Nesvačilce na Brněnsku zatím neznámý pachatel. Ten se na pozemek dostal po překonání plotu. Potom se mu nepodařilo ani násilím otevřít jedno z oken, byť poškodil jeho plastový rám.

Krátce

* POLICISTÉ Z TIŠNOVA vyšetřují v těchto dnech neobvyklý případ. Na volném prostranství v nedaleké obci Křížovice totiž někdo povalil na zem mramorový kříž. Části kříže pak poskládal vedle podstavce.