Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pátek 25. května 2018
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

Plzeň požehnala svatbě s Křetínským

Městská společnost Plzeňská teplárenská se spojí s Plzeňskou energetikou ze skupiny EPH miliardáře Daniela Křetínského. Fúzi tepláren, které vyrábějí i elektrickou energii, schválili ve čtvrtek po ročních námluvách plzeňští zastupitelé.

Řidiči se ve Strakonicích dočkají nového parkoviště

Řidičům ve Strakonicích odpadnou už za pár měsíců starosti s parkováním. Radní města totiž postaví nové parkoviště v místě zvaném Beranův Dvůr. Zaparkuje tady sto šedesát jedna aut. Součástí bude i třináct parkovacích míst u domu dětí a mládeže a také u okresní správy sociálního zabezpečení.

Život nočních motýlů na zámku Ohrada

Muzejní noc na téma Broučci. To je hlavní bod sobotního programu v Národním zemědělském muzeu Ohrada v Hluboké nad Vltavou. Malí i velcí návštěvníci se tady mohou seznámit se životem nočního hmyzu pod vedením odborných lektorů.

Svatba na JIP

Svatba přímo na jednotce intenzivní péče Infekčního oddělení českobudějovické nemocnice – tato neobvyklá událost – se odehrála před několika dny. Své ano si při svatebním obřadu řekli pacient ve vážném, ale stabilizovaném stavu a jeho snoubenka.

Noční prohlídka zvířat v zoologické zahradě

Zvířata v zoologických zahradách prý ožívají až v noci – tak to alespoň můžeme vidět v různých pohádkách. Je to tak ale doopravdy? To budou moci zjistit návštěvníci v Zoo Tábor, kde je pro ně na sobotu 26. května připravena noční prohlídka.

Nová výstavba odhalila pohřebiště

Rozsáhlé pohřebiště ze střední doby bronzové odhalili archeologové v Albrechticích na Písecku. První nálezy se objevily při výstavbě nové vozovky k parcelám pro rodinné domky na okraji obce. Mohyla je významná především svým rozsahem.

Koukalová podepíše knihu na Sokolském ostrově

Nejen běžci se chystají na sobotní závod Jihočeských nadějí na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích. Hlavním tahákem bude Gabriela Koukalová, která bude podepisovat svou pro některé kontroverzní knihu.

Jihočeské muzeum bodovalo v soutěži

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích se svou výstavou s názvem První světová válka – léta zkázy a bolesti zabodovalo v letošním ročníku republikové soutěže Gloria Musaealis, a to v kategorii Muzejní výstava roku 2017.

Hudebníci podpoří neziskové organizace

Kytary, rap nebo beatbox budou už tuto sobotu k slyšení v plzeňském klubu Bílej medvěd, na benefi čním multižánrovém večeru. Hudebníci zejména z Plzně a okolí se vzdali svého honoráře, aby podpořili neziskové organizace Ponton, Help me a Ledovec, které pomáhají lidem v nouzi, vozíčkářům nebo lidem s duševním onemocněním.

Za vykácení stromů hrozí silničářům pokuta

Sto devadesát dva stromů podél silnice mezi Kardašovou Řečicí a obcí Pleše na Jindřichohradecku nechalo už před dvěma lety vykácet Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).