Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pondělí 11. prosince 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA

VLAKY MAJÍ ZELENOU.

Po novém mostě přes Mikulášskou ulici v Plzni od víkendu jezdí vlaky. Zelenou dostaly po pondělních zátěžových zkouškách a pátečním místním šetření. V plném provozu jsou tak nyní oba mosty u hlavního nádraží.

Rozpočet se schodkem

Písek bude v příští roce hospodařit se schodkem 127 miliónů korun. Podle vedoucího finančního odboru písecké radnice Ladislava Tomana 44 procent z výdajů představují kapitálové investice. Zbylých 56 procent tvoří mandatorní výdaje.

Fotbalista David Lafata navštívil nemocné děti

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Na malé pacienty dětské hematoonkologie se přišel podívat známý fotbalista David Lafata, hráč AC Sparta Praha. S dětmi si popovídal nejen o sportu, ale také o Vánocích a dárcích, které by si přály.

Policie v pozoru: Vánoce se blíží

Policisté si v prosinci posvítí na opilé řidiče. Kromě kontrol na ně zacílí i novou verzí kampaně Piješ – Řídíš – Zabíjíš, která v nich má vzbudit city a emoce. Místo holých čísel a statistik totiž ukazuje lidské tragédie.

Finanční úřad zavře pokladny

Pokladny finančního úřadu na územních pracovištích v okresních městech Jihočeského kraje budou v letošním roce naposledy otevřeny ve středu 20. prosince. To je také poslední den, kdy lidé mohou daně zaplatit v hotovosti. „Od 21. prosince do 3.

Spálené Poříčí postaví dům pro seniory

Spálené Poříčí na okraji Brd postaví za 14 až 15 miliónů korun domov pro seniory. Město k tomuto účelu zrekonstruuje bývalý velký rodinný dům na náměstí, který koupilo. Vznikne tam devět větších bezbariérových bytů vhodných spíše pro manžele.

Arny potvrdil světové prvenství

V čase 43,35 sekundy si Arnošt Petráček, paralympijský vítěz z Ria, doplaval pro zlatou medaili na mistrovství světa handicapovaných plavců v Mexiku a potvrdil tak svou roli nejlepšího plavce na světě. Na padesát metrů znak navíc vytvořil rekord šampionátu.