Vážení čtenáři,

vydavatelství Borgis začalo deník Právo prodávat i v elektronické podobě. Z tohoto důvodu již nebudou na webu www.pravo.cz články z aktuálního vydání volně přístupné pro zahraniční čtenáře. Deník Právo si můžete předplatit zde.


Zavřít

redakce PRÁVO, BORGIS, a.s.

NEZÁVISLÉ NOVINY
Pondělí 11. prosince 2017
Pouze přehled informací. Plné znění textů v papírovém vydání novin.
REKLAMA
REKLAMA
Pondělí 11. prosince 2017

OLYMPIC PĚTAPADESÁTILETÝ. Skupina Olympic oslavila sobotním koncertem v pražské O2 areně 55 let své existence. Pogratulovat jí přišla řada hostů. Na snímku tahouni Olypiku Milan Broum a Petr Janda.

Předčasné důchody nelákají

Předčasný odchod do důchodu volí méně lidí než dříve. Roli v tom hraje i to, že se jim významně sníží výše důchodu. Naproti tomu čím dál víc seniorů v práci přesluhuje. Firmy je i více poptávají, protože na trhu chybějí pracovní síly.

Dražší energii se vyhnete fixací ceny

Ceny elektřiny se od ledna u většiny dodavatelů zvýší, pro průměrnou domácnost to může znamenat přibližně 400 korun ročně. Domácnosti, které elektřinou topí a využívají ji i k ohřevu vody, si ale připlatí daleko víc.

Despekt i šikana. Senioři si často stěžují na pečovatele

Od studených obědů přes špatné zacházení až k cílené šikaně. Tak široké je spektrum stížností seniorů na chování personálu v některých pobytových a zdravotnických zařízeních.

Evropské rostliny jsou tvrdí kolonizátoři, prokázali vědci

Evropské rostliny jsou kolonizátoři, kterým se již podařilo osídlit 93 procent souše po celém světě. Do nejzapadlejších koutů planety se vydávají nejen v květináčích, aby Evropanům připomínaly domov, ale také jako semínka náhodně zachycená například v kontejnerech se zbožím.